Автор Тема: Свръх ефективна електролиза + самозахранване  (Прочетена 20309 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Здравейте,

попадна ми разработката на тези хора в този канал: https://www.youtube.com/channel/UCGtal-Crd1YjA1i-IZ3TIGw/videos

Сайт: https://www.h2innovativelab.com/

Хората показват своя свръх ефективен електролайзър, който доставя водород на PEM клетка. За ужас на учьоните, PEM клетката произвежда повече ток, отколкото потребява електролайзъра и поради това, той е в графата СВРЪХ ЕФЕКТИВЕН. Като пояснение може да се каже, че PEM клетките се водят с ефективност от 40-60%. Въпреки това, клетката може да самозахрани установката и това е демонстрирано, че в такъв режим, устройството бавно, но сигурно набира мощност. Т.е. създава се все повече водород и все повече ток от PEM клетката.

Неактивен Pegas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Всичко е една голяма лъжа!!!
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #1 -: Октомври 13, 2019, 10:16:43 am »
Мачкай ,низо!Мачкай ,учьоните!  :P

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #2 -: Октомври 13, 2019, 03:44:08 pm »
На мен пък ми е много интересно ЗАЩО всичките тези притежатели на СЕ технологии не си спретнат едно малко, но силно енергоемко производство, като например на алуминий, или поне на белина, в което да си влагат СЕ-то, и с печалбите от продажбите на произведената продукция да си развиват и разработките, и технологията, и производството на СЕ-устройства, ами винаги търсят щедри спонсори и инвеститори, или пък водят "курсове" и продават китове, и разни други подобни глупости?

Нелогично ми е някак си... Имаш енергията, а сам не се възползваш от нея? Обещаваш да разрешиш енергийните проблеми на човечеството, а сам не можеш да разрешиш своите собствени финансови, развони, производствени и всякакви други проблеми?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2019, 03:58:12 pm »
Мммммда PyroVeso що ли?!
Аз на едни пикливи 3кв. безплатни се чудя като ги пусна как да ги вкарам в работа а тука хората с много повече а не ги ползват.
Що ли? :)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #4 -: Октомври 13, 2019, 06:01:40 pm »
montanar, по същата причина поради която и ти не можеш да подкараш онези 3 kW. А тя е: бюрокрация, строителни разрешителни, земя, сгради, екология, машини, работници, данъци, осигуровки и т.н. Първо трябва да разрешиш тези 90% от проблема и едва тогава да се възползваш от твоето безплатно електричество. Не можеш да произвеждаш в мазето или на тавана. Всъщност можеш но само докато те хванат  ;D.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #5 -: Октомври 13, 2019, 06:23:22 pm »
С разликата че тия 3кв ако ще и пръжки да пека си работят :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #6 -: Октомври 13, 2019, 08:33:50 pm »
Когато чвек вЕрва е блажен!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #7 -: Октомври 13, 2019, 09:07:20 pm »
montanar, по същата причина поради която и ти не можеш да подкараш онези 3 kW. А тя е: бюрокрация, строителни разрешителни, земя, сгради, екология, машини, работници, данъци, осигуровки и т.н.
По тая логика не можеш да започваш никакъв частен бизнес. А хората го правят, голяма част от хората.

Не можеш да произвеждаш в мазето или на тавана. Всъщност можеш но само докато те хванат  ;D.
Кой закон ти забранява да произвеждаш 3 киловата (или 30 киловата, или 300 киловата) за собствени нужди? В мазето, на тавана, на двора, в гаража - няма никаква законова пречка. Да, ако искаш да продаваш има някои проблеми, но това не е този случай.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2019, 09:38:51 pm »
Всъщност juliang репликата ми беше по предложението на PyroVeso за организиране на енергоемко производство с получената свободна енергия.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #9 -: Октомври 13, 2019, 09:43:12 pm »
По тая логика не можеш да започваш никакъв частен бизнес. А хората го правят, голяма част от хората.
Кой закон ти забранява да произвеждаш 3 киловата (или 30 киловата, или 300 киловата) за собствени нужди? В мазето, на тавана, на двора, в гаража - няма никаква законова пречка. Да, ако искаш да продаваш има някои проблеми, но това не е този случай.
Само да допълня:
Ако ние с теб се договорим ти да ми продаваш по един или друг начин също няма никакъв проблем. Има известни пречки само ако искаш да правиш общественни продажби. По точно не са пречки а са изисквания. И са си съвсем обосновани

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #10 -: Октомври 13, 2019, 10:34:41 pm »
Само да допълня:
Ако ние с теб се договорим ти да ми продаваш по един или друг начин също няма никакъв проблем.
Ел. енегията е акцизен продукт. Точно като цигарите и горивата. Така че ще има проблем.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #11 -: Октомври 14, 2019, 01:34:23 am »
Ел. енегията е акцизен продукт. Точно като цигарите и горивата. Така че ще има проблем.
Не съм запознат със закона, но предполагам че съвсем лесно може да се избегне когато, вместо продаване съседите се договорят за вид подаряване. Например аз, имайки някакъв вълшебен източник на ел. енергия, подарявам на съседа достъп до моя кабел за определено време за което се споразумеем, а той ми подарява 5 кори с яйца от свободните си кокошки за това време. Всичко може да се организира така че да се заобиколи робската държавна бюрокращина, стига само хората да са разумни и предприемчиви. Най общо, човек е свободен да прави каквото си поиска стига да не вреди на други хора.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2019, 01:51:51 am »
Ами само си мислиш че може като се договориш със съседа да заобиколиш закона, аз съм се сетил преди теб за тая схема, мда ама и други я знаят даже и преди мен, и тя се нарича бартер. Колкото и да ти е странно за тая схема също дължиш данъци, ако не ми вярваш имаш гугъл провери си сам. Тва че не ни гонят все още за подобни кокоши работи не значи че сме извън закона. Та ако имаш фрии ток ползвай си го и не го разменяй за нищо, хорската злоба и завист нямат граници. Естествено има и начини да се заобиколи закона но са само за дребни сметки.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2019, 08:16:46 am »
Van,
Никак не си прав, има много хора в България, които от познанията си направиха фирми и търсени продукти, и мисля че този брой не е по-малък от тези, които се занимават с бизнес в Западна Европа или САЩ.
А предавания от рода на фермата са част от тези продукти, те също са частна инициатива, и факта че са гледани показва че имат добро качество. Отностно участниците, приеми че те са работниците в тези предавания, и като такива съвсем логично е инициативата да не е в тях, а в работодателя им.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Свръх ефективна електролиза + самозахранване
« Отговор #14 -: Октомври 14, 2019, 11:10:48 pm »
Един Южно - Африкански виц: За негрите е, но след последното ми посещение в България ( това лято) за съжаление се отнася и за българите.
Ето го:
Лежи си един негър под банановото дърво. Дървото пълно с банани... Минава един бял и му дава акъл:
- Абе защо не се качиш на дървото и не обереш тези банани?
 " Защо" - чуди се негърът
" Ами ще ги продадеш, с парите ще си наемеш работници, те ще берат бананите, ти ще ги продаваш и ще си лежиш под дървото" - дава му акъл белият.
" Ами аз и сега си лежа!" - с желязна логика отговаря негърът.

Плаче ми се като си спомня как ми отговори брат ми като се опитах да му дам акъл как да използва това, което е останало все още от родната ни къща.