Автор Тема: Видеоклипове с полезно съдържание  (Прочетена 114855 пъти)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #15 -: Октомври 08, 2019, 09:56:30 am »
Mafnetic field & dc current apk.
Андроид приложение за измерване на магнитни полета. Доста добра чуствителност.
Иконата в средата на дисплея.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #16 -: Октомври 08, 2019, 10:34:18 am »
Експеримента е много прост и всеки може да го репликира, стига да има желанието.
Ами ти защо не го репликираш.....

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #17 -: Октомври 08, 2019, 11:05:23 am »
Ами ти защо не го репликираш.....

Щото нямам време, нямам нужните материали в момента, като намеря ще го репликирам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #18 -: Октомври 08, 2019, 12:06:30 pm »
Много странно! Липсва изказване на експерта по магнатизъм.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #19 -: Октомври 08, 2019, 03:24:38 pm »
Нимой са хабиш! Подарък за теб! Мисли, анализирай, и ако имаш въпроси питай пак! Не се вързвай на Тиртха! Това което показва е вярно (че как иначе, лесно е за проверка), но това което се опитва да внуши не е!
https://drive.google.com/open?id=11-LZz5nkCQWA5FpUlJO9WU3UeFSnh_BR

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #20 -: Октомври 08, 2019, 03:55:31 pm »
Вижте на минута 2:38 как прекъсва видеото, вероятно желязото се подменя с магнит.
Даже не вероятно, а със сигурност.
mind, за съжаление, вашето не познание на материя, интуитивно обяснена от Фарадей преди 180 години, математически формулирана от Максуел преди 160 години ( с кватариони) и математически обобщена (с вектори, което всъщност я прави по-лесна за математическо манипулиране, но и същевременно по-трудна за осъзнаване) и допълнена от Хевисайд преди 140 години, ви води до такива изказвания.

В експеримента няма нищо чудно има само неразбиране на динамиката на процеса, за голямо съжаление бих казал. Има много, даже бих казал страшно много такива а и разкриващи подобна динамика, експерименти на  youtube, само си направете усилието да ги потърсите. Даже бих казал, че този канал е доста по-безинтересен от много други, които показват сериозно по-интересни, и пръв поглед странни, но от друга страна , логични и лесно обясними, когато се осъзнае динамиката, експерименти.

Не си мислете че когато не разбирате или не знаете нещо то не е истина и някои все гледа да ви излъже. Само да сложите "mind" не е достатъчно, необходимо е познание и най-вече мислене, което за съжаление е нещо което не може да се научи, преподаде, тренира или набие в главата.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #21 -: Октомври 08, 2019, 09:08:49 pm »
Колеги, получавам майли с искане за достъп до линка (видео) от пост #22! Дал съм неограничен достъп до всеки притежател на линка. Никой ли не може да гледа? Искам да разбера дали проблемът е при мен?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #22 -: Октомври 08, 2019, 09:24:36 pm »
Вече не иска парола.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #23 -: Октомври 08, 2019, 11:58:38 pm »
Гледах клипа и имам една забележка, пробвай пак но завинти здраво трупчето с магнита и пружината.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #24 -: Октомври 09, 2019, 01:26:23 am »
Това което показва е вярно (че как иначе, лесно е за проверка), но това което се опитва да внуши не е!
https://drive.google.com/open?id=11-LZz5nkCQWA5FpUlJO9WU3UeFSnh_BR
Похвално за експеримента. И понеже има колеги които явно изобщо не разбират какво става, както и какви са взаимодействията на силите и сериозно се съмняват във физическия ефект, сега си признайте кога заменихте чука с магнит ;D

Само да добавя ако не е разбрано, тук няма нищо незакономерно или чудно, както написах тук, а и в друга тема преди време, има само неразбиране защо се получава така, а от там и какви ли не съмнения. В едно е прав, руснака обаче и това е че този ефект не се, а трябва, да се показва в училищата и обяснението му да се дава за домашно, че като гледам иначе е много трудно се разбира какво се случва и защо изобщо се получава това явление. Лошото е само, че сигурно и повечето "учители" биха объркали обяснението освен ако не им е набито като "познание" от други по-височайши към които да гледат и да попиват без да осмислят процеса.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #25 -: Октомври 09, 2019, 01:46:35 am »
mind, за съжаление, вашето не познание на материя....
Експертния-1, не помня да съм се представял като познавач по всички материи? (което важи за вас по-скоро). Просто колегата искаше да коментираме този клип, а аз съм се нагледал на такива, особено на руски и особено с подобно заглавие. Та затова го спрях на въпросната 2:38 минута (където има съмнително прекъсване???) и не съм го догледал (липса на време), дори звук не съм пускал.
Е... сгреших, но не съм очаквал, че с това заглавие ще се обясняват такива неща.

Тонът ви, обаче, на целият пост и най-вече на последният абзац, ми говори, че нещо се чувствате засегнат, даже  ника ми намесвате, един вид се опитвате да ме "смачкате", унижите.
Ами ако ви кажа, че се казвам Минчо Димитров или Мартин Инджов... как ще ме засегнете? Дали няма да се озовете във вашият цитат:
Цитат
Не си мислете че когато не разбирате или не знаете нещо то не е истина и някои все гледа да ви излъже.
Също ми е много интересно, ако се срещнем някъде на живо и ви попитам за вашия ник - как ще го произнесете?

Както и да е... Ето едно мое клипче по темата и бих искал да дадете вашата експертна оценка, дали може да се манипулира общественото знание?

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #26 -: Октомври 09, 2019, 03:02:17 pm »
mind, допускаш същественна грешка от недоглеждане, макар ти да си правил клипа! Забележи, когато залепяш желязото болта се разтреперва но не успява да се залепи за магнита. Когато залепяш магнита, това очевидно се случва. Въпрос на настройка.
В моят клип показвам точно това, с желязо с по малка маса, болта се разтереперва но не се залепя. После масата на чука е значително по голяма и залепянето се случва.
Ако продължават неяснотите по случващото се, ще направя опростено обяснение, макар че вече е направено, и би трябвало да е ясно защо!

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #27 -: Октомври 09, 2019, 04:56:57 pm »
Да ясно е, кой ме срещна с такива изобретатели като Вас само не ми е ясно.

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #28 -: Октомври 09, 2019, 11:54:55 pm »
Михаил Кузмов, в предният пост споменах, че бях подведен от заглавието на клипа и затова направих прибързан извод. Мисля пак там казах, че съм сгрешил.

И моят клип не е качен с цел да оспорва вашият клип, или пък да оспорва вече изучени и установени от науката неща. Мотивът беше, че с различно направена постановка може да се манипулира аудиторията. Така че, настройката си е точно такава, каквато съм искал. Ако бях сложил по-твърда пружина и вместо феритен - неодимов магнит, въобще нямаше да видите трепването на болта и спокойно можех да заявя, че желязото не влияе по никакъв начин... което не е така разбира се. Но за 5 мин. толкова, времето е кът.

Неактивен Chokoch

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
Re: Видеоклипове с полезно съдържание
« Отговор #29 -: Октомври 10, 2019, 04:29:54 am »