Автор Тема: Антиматерия какво е това в същност  (Прочетена 463105 пъти)

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #90 -: Септември 05, 2019, 08:40:19 am »
Радико обзалагам се, че и ти не знаеш значението на тази дума. (от къде идва) Остави уикипедия там е за младите поколения.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #91 -: Септември 05, 2019, 09:17:23 am »
Радико вече не си оргинален де*а :) Отново вадиш контектст какъвто ти изнася и цитираш каквото ти изнася - случайно по-долу поясних какво имам предвид :)
Цитат
Но по-интересното е че случаят се е характеризирал с конкретни доказателства (метеорити) а в вашият случай няма кьораво доказателство освен някакви изфантазирани положения :)

;)
Та кой е мракобесник на практика си е все тая - нещата ии работят или не  :P
Та къде са метеоритите ви А?!

//предложението ти за характеристика е показателно и за щастие имаме възможност сами да се определяме - аз съм се определил и ти си се определил. Кой циркаджия и търси ползи и кой кърти циркаджии .......//

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #92 -: Септември 05, 2019, 09:54:49 am »
//предложението ти за характеристика е показателно и за щастие имаме възможност сами да се определяме - аз съм се определил и ти си се определил. Кой циркаджия и търси ползи и кой кърти циркаджии .......//
montanar-чо, "ако правиш само това което можеш - никога няма да станеш повече от това което си". А ти си един циркаджия който разбира (естествено ако не е объркал верният клип) нещата само ако са осмислени и предадени във вид на клипче. И в крайна сметка ще си останеш едно жалко гориварче пред което няма никаква перспектива за развитие. Ще продължиш да си дъвчеш едно и също въпреки че хората отдавна са го поставили под съмнение. Човек който по скоро е спирачка а не двигател.
Ей сега пак ще кажеш че е много поетично... е като те знам къв си тънкообиден, по добре така от колкото пак да го обявиш за конфронтация.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #93 -: Септември 05, 2019, 10:10:13 am »
Така е като се пускат ялови теми, резултата е това, нула.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #94 -: Септември 05, 2019, 11:39:35 am »
Bat_Vanko банален си бре пич :)
Клипове та клипове - ко толкова те притесняват завалията - (знам какво ма ш си затрая тактично - нали трябва да съм нежен че ви боли) :)
А филмчетата са еквивалент на лекция - сигурно си и против училището - де подхода е сходен а?  ;D
« Последна редакция: Септември 05, 2019, 12:08:38 pm от montanar »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #95 -: Септември 05, 2019, 11:49:05 am »
Монтанаре в училище учат децата ни, че пирамидите са стоени със чукове и медни длета. Ти съгласен ли си с това?

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #96 -: Септември 05, 2019, 11:53:46 am »
Аз съм съгласен, и ако си готов да платиш целият масраф за това мога да ти го демонстрирам

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #97 -: Септември 05, 2019, 12:01:39 pm »
ventsy74 съгласен съм и че има и розови еднорози и дядо Коледа и т.н. НО след като ги видя пипна и т.н.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #98 -: Септември 05, 2019, 12:22:15 pm »
Ами Монтеро не си търсил, не си намерил. Но тия неща ги няма написани в дебелите и в тънките книги. Забелязвам, как бързо игнорираш въпроси, който ти се задават а това  говори че нямаш интерес към дадена тема. По скоро си тук за да се забавляваш, а и ти сам го каза няколко пъти. Така, че дори розовите еднорози и дядо ти мраз не са ти приоритет за търсене.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #99 -: Септември 05, 2019, 12:51:58 pm »
Блаженни са вярващите  ::)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #100 -: Септември 05, 2019, 01:04:50 pm »
ventsy74 съгласен съм и че има и розови еднорози и дядо Коледа и т.н. НО след като ги видя пипна и т.н.
Ако наистина си верен на този принцип ще се наложи незабавно да признаеш, че фотони не съществуват защото никой не ги е виждал, пипал и така нататъка. Или просто добави: към виждал, пипал, И ТОВА КОЕТО ШЕФА КАЗА ЧЕ Е ТАКА.  Е те това е. Мисля че мракобесник не е правилната дума "неомракобесие" ще е по подходящ израз. Методите на тия хора са малко по рафинирани. Иначе пременил се Илия кога се погледнал пак във тия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #101 -: Септември 05, 2019, 01:16:04 pm »
Радико отново софистиш и си измисляш контекст :) Тия похвати са тъпички малко но само с тях явно разпоагаш.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #102 -: Септември 05, 2019, 01:46:36 pm »
А филмчетата са еквивалент на лекция - сигурно си и против училището - де подхода е сходен а?  ;D
montanar-чо еквивалент на лекцията е нещо което ти формира системата на мислене, а не механичното назубряне. Какво според тебе е правилното - да формираш нация от мислещи хора или стадо папагали заучили това което някой е решил че е правилно. Един откъс от интервю с Теодосий Теодосиев:
Цитат
Има си скали за оценяване, но не и тези тестове, които сега се правят. Това е много порочен начин за оценяване, защото човек може по теорията на вероятностите да посочи случайни отговори. Аз си правих такива експерименти с моите седмокласници. Имаше външно оценяване, взех листа с отговорите и без да  гледам си забодох пръста на случайни места, учениците ми заградиха около пръста какво съм посочил и се оказа, че съм изкарал четворка без да погледна въобще въпросите. Това не е изпитване. Изпитване е да накараш ученика да мисли, да напише някаква тема, да реши някаква конкретна задача, творческа задача, освен репродуктивното. Но това е по-трудното, просто изисква повече труд. При нас нещастията идват от седмия смъртен грях – мързела. По-лесно е така, с тестовете. Е, тези тестове може и да вършат някаква работа, където учениците са научени честно да работят или поне болшинството от тях са научени така. Обаче при нашите условия, където твърде много лъготим, това не работи.
За това училище ли идеше дума...
Източници:
http://drugata-realnost.com/%D1%82%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B9-%D1%82%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%B0/#.XXDkB2TsbIU
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B9_%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%B2

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #103 -: Септември 05, 2019, 02:34:44 pm »
Монтанар никакъв софизъм не е това. Това си е, право куме у очи
Та монтанар признаваш ли съществуването на фотона без да си го видял, без да си го пипнал, само въз основа на някакви косвени интерпретации на доказателства.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #104 -: Септември 05, 2019, 02:43:35 pm »
Аз съм съгласен, и ако си готов да платиш целият масраф за това мога да ти го демонстрирам
Dimitrap не те разбрах. За мен ли пишеш?