Автор Тема: Антиматерия какво е това в същност  (Прочетена 463135 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #105 -: Септември 05, 2019, 02:46:39 pm »
Радико зорлем на тъп ли се правиш или какво?!?! - не в една тема съм и сме коментирали темата фотони и ти сега изведнъж ми завря в устата че ги няма - най малко е некоректно!
Изказвал съм се не веднъж и за незримите положения за да ми подменяш мнението. (патицата това онова ..... помниш ли?)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #106 -: Септември 05, 2019, 02:55:07 pm »
ventsy74,
Не, по принцип мисля, че ако някой реши да инвестира в построяването на пирамида само с ръчни сечива, въжета и лостове, то сигурен съм че ще се намери фирма, която да организира процеса и ще се справи.
Нито ти може да намериш тези пари нито аз съм способен да направя тази организация. Все пак на тези обекти едновремено са работели поне 10 000 човека на самият строеж, за подготовка и транспорт са рботели вероятно поне 5 пъти повече хора, за да осигуриш всичко това в днешно време ти трябват доста средства, да не говорим за юридическата страна на въпроса, защото едно такова строителство неиминуемо ще е свързано с много инцеденти и смъртни случая. Преди не повече от 150 години има поне 2, или 3 обекта, които са правени изключително само на ръка, на които хорат и до днес се възхищават. Суецкия канал, панамския канал, трансибирската магистрала, ж.п магистралите в САЩ през скалистите планини, всичко това е правено изключително на ръка, с прости сечива.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #107 -: Септември 05, 2019, 03:04:29 pm »
Суецкия канал, панамския канал, трансибирската магистрала, ж.п магистралите в САЩ през скалистите планини, всичко това е правено изключително на ръка, с прости сечива.
И с това:


Не случайно Алфред Нобел е събрал толкоз много пари, че и досега от този фонд се изплащат Нобелови награди...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #108 -: Септември 05, 2019, 03:14:47 pm »
Специално Суецкия канал е строен преди това, и там няма никаква нужда от динамит всичко е копаене и извозване на пясъци. При другите строителства споменати от мен са се използвали и динамит и кранове, но техните приноси са символични в сравнени положения труд на стотици хиляди хора.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #109 -: Септември 05, 2019, 07:27:28 pm »
Радико зорлем на тъп ли се правиш или какво?!?! - не в една тема съм и сме коментирали темата фотони и ти сега изведнъж ми завря в устата че ги няма - най малко е некоректно!
Изказвал съм се не веднъж и за незримите положения за да ми подменяш мнението. (патицата това онова ..... помниш ли?)
Във последната тема в която ставаше дума за фонтоно аз се включих ако си спомняш със думите
Цитат
нека да оставим на страни моето мнение за съществуването на фотоните
Въпреки това да ти кажа и тук не е въпроса до това дали ги има или ги няма. Въпроса опира  до двойнственният стандарт. Ако приложим върху фотоните стандарта за доказуемост който ти прилагаш върху мойте, на Бат Ванко и други колеги твърдения то се налага да признаеш, че фотони не съществуват защото единственото докателство което можеш да приложиш е:
Цитат
  все от нещо трябва да се състои тази светлина
или да се съгласиш, че всичко което ние твърдим е доказано. Във всички случай ти защитаваш губеща теза.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #110 -: Септември 05, 2019, 07:50:51 pm »
Да фотоните се състоят от нещо - и съм си казал мнението какво е, и то малко се различчава от стандартния модел.
Да дъвкаме едно и също няма особен смисъл а и нямам нерви - не съм като вас да нося вода от 9 кладенци и да скачам по темите като нема ко да кажа.

А ако искаш да кажеш нещо ти по темата - като например да обясниш какво са фотоните ако не са квантови частици някакви? - кажи си - не се срамувай.
Ще коментирам конструктивно -както направих и по темата каквато е темата :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #111 -: Септември 05, 2019, 08:16:36 pm »
Веднага ти казвам:
Ако вземеш един постоянен магнит и го завъртиш много бързо, толков бързо, че когато полето на северния му полюс се е отдалечила едва на 650 нанометтра от магнита и на мястото на северния вече е дошъл южния полюс. Ти ще виждаш как магнита излъчва червена светлина. Това е то. Магнитно поле и нищо друго. Доказано е безапелационно, и въпреки това има толкова дебелоочие в тази вече псевдонаука, че пак твърдят обратното. Ти също.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #112 -: Септември 05, 2019, 08:31:32 pm »
Радико като за начало докажи твърдението си - дай надежден источник щото тука говорим за много терахерци :) нещо като 5 000 000 000 000 000 обороти за секунда  ;D
После ш продължим да говорим.
И да тукувиж се получи нещо в инфрачервения спектър - и то си е обяснимо за който има понятие малко за какво става дума - а именно:
При тая честота не само магнит ще светне ами каквото и да го завъртиш с такава скорост - получава си се елементарен електронен квантов преход демек почваш да раждаш фотони зарад самата скорост и честота.
Същото става на кватово ниво като се качва температурата например - честота на колебанията на атомите расте и те самите вече имат възможност да раждат фотони (мойто мнение че нищо не се ражда а се предава кинетична енергия на една друга материя) :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #113 -: Септември 05, 2019, 08:47:05 pm »
Цитат
При тая честота не само магнит ще светне ами каквото и да го завъртиш с такава скорост - получава си се елементарен електронен квантов преход демек почваш да раждаш фотони зарад самата скорост и честота.   
Не, не се получава първо не е необходимо да се върти магнит примера беше със цел фрапиране. Със абсолютно същия ефект можеш да въртиш само магнитното поле. Съвсем очевидно е, че постоянното невъртящо се магнитно поле НЕ ИЗЛЪЧВА НИКАКВИ ФОТОНИ. въртящото се с 3000 об./мин. Също не излъчва фотони. Мога да ти напиша още милион стойности във възходящ ред. Къде е границата под която нама фотони а над нея има фотони. Никой не е наблюдавал такава граница. Защо ли. Ами естествено защото фотоните са като щъркелите дето носят децата. Измислица за нации в детска възраст детска детска то това вече на олигофрения взе да мяза ай сиктир.
П.П. това последното не е към теб а към ония налагащи такива глупости.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #114 -: Септември 05, 2019, 08:51:05 pm »
Щото фотоните не се влияаят електромагнитно мили Радико  ;D Върти само магнитни полета колкото си искаш нема да светнеш.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #115 -: Септември 05, 2019, 08:55:01 pm »
Проблема на вълновата теория която така ти допада е на съвсем друго място - например проблема с честотите - ако излъчим да речем електромагнитна вълна при отражението си тая вълна не си изменя честотата - а фотончетата си менят спектърът.
Отговори на тоя казус като за начало само със вълновата теория - че знам още десетина такива проблемчета де вълновата теория грам не ги обяснява.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #116 -: Септември 05, 2019, 08:55:33 pm »
Ами те и радиовълните не се влияят електромагнитно. Дори този факт ли не ти е известен? Това е така защото са вълни.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #117 -: Септември 05, 2019, 08:59:11 pm »
Ами ти каза че ш светнеш само ако въртиш магнитно поле - без магнит - върти го де :D
Или аз не съм те разбрал нещо  ::)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #118 -: Септември 05, 2019, 09:01:18 pm »
Проблема на вълновата теория която така ти допада е на съвсем друго място - например проблема с честотите - ако излъчим да речем електромагнитна вълна при отражението си тая вълна не си изменя честотата - а фотончетата си менят спектърът.
Отговори на тоя казус като за начало само със вълновата теория - че знам още десетина такива проблемчета де вълновата теория грам не ги обяснява.
Това въобще не е тема на дискусията преди да се изясни основния казус и да ти кажа в скоби не знам фотоните дали си менят спектъра но светлината не си го мени със сигурност. Нещо някой те заблуждава. Преди да ме пързушнеш по тази пързалка ми кажи къде е границата има / няма фотони.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Антиматерия какво е това в същност
« Отговор #119 -: Септември 05, 2019, 09:05:23 pm »
Ами ти каза че ш светнеш само ако въртиш магнитно поле - без магнит - върти го де :D
Или аз не съм те разбрал нещо  ::)
Това е струва ми се признак на демонстрация на неразнирането на работата на променливотоковите електрически машини която за сведение се основава на действието на въртящо се магнитно поле индуктирано от неподвижен елемент "статор се нарича"