Автор Тема: Страшните неща започват да се случват.  (Прочетена 112129 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #15 -: Август 06, 2019, 11:21:08 am »
Добре, добре! Те и педалите, смятат че им са нарушени свободите!
Я да видим на теб каква свобода ти е нарушена бе просветен овен, като не си пушач?
Извинявам се господин Кузмов, че не съм видял въпроса ви защото сте го публикували докато аз съм писал. Сега видях и веднага отговрям.
На мен ми е отказан, забранен свободния достъп до продукти в търговската мрежа. Защото не съм си платил съответния рекет. На мен и на всеки друг като мен е забранено да ми се продават лекарства в аптеките това по същество е продукт произведен от частни фирми, лица продаван от търговци пак частни лица. На клиент пак частно лице. За да си купя един аналгин за зъбобол примерно аз трябва да имам рецепта значи трябва да отида на лекар значи трябва да имам надлежно платен здравен рекет три години назад. Лишен съм от правото да направя търговска сделка касаеща вдинственно и само мен. И не ми излизай с довода, че това няма общо с пушачите. Общото е, че и двата законови акта орязват мое право на свободен избор и че крайната цел на измислилият ги индивид е една: робство.
Искаш ли още примери или ще се сетиш и сам.

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #16 -: Август 06, 2019, 11:42:37 am »
Демокрация. Не можеш да съдиш НАП за съдебни разходи при спечелено дело. Обединяване  в минало време на фирми за  физическо лице. И още мого " малки нещица"  " помагащи ни " в демокрацията.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #17 -: Август 06, 2019, 12:10:34 pm »
Напълно подкрепям гръцкия закон, никой не ви пречи да се тровите сами с този ненормален навик да пушите. Явно липсата на самоосъзнаване при пушачите изисква по строги мерки, аз съм свикнал да живея на чист въздух и не искам да ме тровят с тая воня цигарения дим ей така от келешлък, а не че на някой му е нужно да пуши.


Боже, колко мъка и робско съзнание има на тоя свят.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #18 -: Август 06, 2019, 12:23:27 pm »
Извинявам се господин Кузмов, че не съм видял въпроса ви защото сте го публикували докато аз съм писал. Сега видях и веднага отговрям.
На мен ми е отказан, забранен свободния достъп до продукти в търговската мрежа. Защото не съм си платил съответния рекет. На мен и на всеки друг като мен е забранено да ми се продават лекарства в аптеките това по същество е продукт произведен от частни фирми, лица продаван от търговци пак частни лица. На клиент пак частно лице. За да си купя един аналгин за зъбобол примерно аз трябва да имам рецепта значи трябва да отида на лекар значи трябва да имам надлежно платен здравен рекет три години назад. Лишен съм от правото да направя търговска сделка касаеща вдинственно и само мен. И не ми излизай с довода, че това няма общо с пушачите. Общото е, че и двата законови акта орязват мое право на свободен избор и че крайната цел на измислилият ги индивид е една: робство.
Искаш ли още примери или ще се сетиш и сам.
Радико същата работа е и поставянето на предпазен колан в МПС.
Уви живеем сред овце. Този закон го има от три години и в Румъния, но глобен няма. Докато при онова византийско племе първите пострадали ще са наши туристи ама хак да им е. Имаме си прекрасно море и планини а отиваме на почивка  насред камъняците и трънаците.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #19 -: Август 06, 2019, 12:45:05 pm »
Въпроса е, че ти под въздействие на емоцийте искаш да спомогнеш едни хора да заробят други хора. ТОВА Е СКОТСКОТО ВЪВ ТЕБЕ.
  Яко бъркаш нещата Радико, значи ти утвърждаваш скотското и глупостта у човека като вид свобода. Това е най отвратителното нещо на този свят, нарича се подмяна на ценностите, до там ли стигна вече до тая дупка ли. Значи нормалните хора са роби според теб така ли, ма що ли коментирам с човек който е готов да мине под дъгата само и само да покаже криворазбраната си свобода.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #20 -: Август 06, 2019, 12:58:36 pm »

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #21 -: Август 06, 2019, 04:26:46 pm »
Радико, ако подходим чисто юридически както СЕ казва към акцията, то там конкретно е упоменато тютюнопушенето. А ако тютюнопушача бъде хванат, че пуши лозови сърмички, или други зелени със смолист налеп по тях….хората са помислили и са оставили и свободни зони. А кво да кажем за monanar, той мина на електрони, как да не му завидиш на свободата(СЕто).
Едва ли има някой, който да е пощаден от дима, под каквато и да е миризма, дори и „пречистен” през вода. Не съществува по-голям наглец от пушача и аз съм на първо място, въпреки че съм в графата бивши.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #22 -: Август 06, 2019, 06:53:27 pm »
Кьде ви е Сето ве миряни, да ва ева и у бастуните... Само си чешете клавира  >:(

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #23 -: Август 06, 2019, 06:59:05 pm »
 ;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #24 -: Август 06, 2019, 07:00:35 pm »
  Яко бъркаш нещата Радико, значи ти утвърждаваш скотското и глупостта у човека като вид свобода. Това е най отвратителното нещо на този свят, нарича се подмяна на ценностите, до там ли стигна вече до тая дупка ли. Значи нормалните хора са роби според теб така ли, ма що ли коментирам с човек който е готов да мине под дъгата само и само да покаже криворазбраната си свобода.
Не Краси не аз бъркам. Явно не си в състояние да осъзнаеш думи на човек със умерено мнение и за всичко заемаш или смяташ, че опонента ти е заел крайно мнение. Няма подмяна на ценностите. Тютюнопушенето е слабост а не ценност. Който и пушач от форума, и не само да попиташ ще ти каже същото. Като изключим разбира се пуберите със още криви разбирания.
Този начин на решаване на проблема им обаче е все едно хирургическа интервенция с цел премахване на главоболие.
Главата те боли няма проблем режеме я и готово. Смятам знаеш какво е прокрустово ложе.
Както и да е аз съм свободен човек и уважавам правото на избор на другите хора. Избрал си да бъдеш роб, добре бъди щом не ми пречиш аз да не бъда такъв. Когато обаче се опиташ да ме направиш такъв и мен против моя избор, това е агресия спрямо мен и отговора ще е реципрочен защото аз въпреки, че съм вярващ и там съм умерен и не си подавам другата буза. По скоро се придържам към стария завет където пише око за око. Новото при мен е че като не може за око, за каквото може. За ръка, крак, глава. Важното е да не съм капо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #25 -: Август 06, 2019, 07:02:37 pm »
Кьде ви е Сето ве миряни, да ва ева и у бастуните... Само си чешете клавира  >:(
Крия си го на роби СЕ не им трябва. Като намеря някой свободен веднага му го давам.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #26 -: Август 06, 2019, 07:06:11 pm »
Ибре какооооо - е ся си е*а мамата .......  ;D
Ш наизскачат ония ми ти свободни роби  ::)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #27 -: Август 06, 2019, 07:32:23 pm »
Радико а ти откъде знаеш че си свободен, някой ти е казал или ти така мислиш. Питам те защо това ти е най големия страх, ти просто си болен на тема свобода и оттам идва и изкривеното ти разбиране за свободата.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #28 -: Август 06, 2019, 07:58:42 pm »
Никой не забранява да се пуши в колата. Забраняват на водача да пуши, докато има по-важна задача - да управлява тон-два ламарини. И аз съм "за" въпреки че съм пушач.

По логиката на противниците на идеята може би трябва да се разреши и да се говори по телефона? К'во толкова... едната ти ръка е заета - точно като с цигарата. Да, могат да ти съобщат нещо, което да те стресира - едва ли има толкова много неща дет да ти кажат, които да са по-стресиращи от въглен върху топките ... :)

Въпроса не е в това да ти забранят да пушиш - въпроса е да опазят невинните в насрещната кола или пешеходците пресичащи на пешеходна пътека живи.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #29 -: Август 06, 2019, 08:07:13 pm »
Юлияне я прочети пак статията. Няма значение дали е водач или пътник.
Краси аз много добре осъзнавам, че не съм свободен, физически обаче. Духовно съм свободен. И се боря реалността и духивността да се уеднаквят.