Автор Тема: Страшните неща започват да се случват.  (Прочетена 112134 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Една статия в Дир.бг която много ме притесни. Явно идва време разделно, време за революции.
https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/globa-do-3000-evro-za-shofyori-pushachi-v-gartsiya   
Бавно и подмолно под благовидни поводи, че много са се загрижили за здравето ни властващите ни отнемат свободите една по една със прикритата цел да ни превърнат в роби. Свободата извоювана до тук "колкото и малка да е" явно е трън в очите на ония държащи задкулисната власт.  Дано братята гърци се осъзнаят и се вдигнат както при всеки такъв опит до сега.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #1 -: Август 05, 2019, 11:01:13 pm »
Е не е ли да им ..........
А хормоните де се бутат в месата не са вредни .......
А всичката химия в храната сигурно също не .......
Данък живот ш очакваме скоро......
С две думи глобалния зайчарник се изгражда ......

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #2 -: Август 05, 2019, 11:02:22 pm »

Радико, защо на гърците им викаш братя?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #3 -: Август 05, 2019, 11:09:40 pm »
Радико, защо на гърците им викаш братя?
Всички роби са мой братя, без значение народност цвят на кожа, коса, очи.  От значение е само дали са свободни в душите си. Душата си можеш само сам да я заробиш.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #4 -: Август 06, 2019, 06:38:08 am »
Напълно подкрепям гръцкия закон, никой не ви пречи да се тровите сами с този ненормален навик да пушите. Явно липсата на самоосъзнаване при пушачите изисква по строги мерки, аз съм свикнал да живея на чист въздух и не искам да ме тровят с тая воня цигарения дим ей така от келешлък, а не че на някой му е нужно да пуши.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #5 -: Август 06, 2019, 07:25:08 am »
Очевидно, Радико е пушач! Очевидно, приема пушенето като свобода! Очевидно, всички пушачи не осъзават колко свобода отнемат на мн. повечето не пушачи! Жалко, и тук сме разделени! Това трябва да се случи и в Булгария!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #6 -: Август 06, 2019, 07:39:12 am »
 ;D ммммда - пушачи сме (макър отдавна да съм на електронна), мен пък ме дразнят пиещите - Предлагам да се забрани и алкохола - ползите от забраната на алкохола смятам че ще са по-големи.... Успоредно с това дай да забраним и кафето че и то ни прави различни ...... А що да не забраним и сладкото, или месото и да се борим за свобода на прасетата ..... А най добре да решим да контролираме правото на живот - това добре ли ви звучи?!
Съгласен съм че пушенето не е полезно - но тук се касае за съвсем друго - отнемане на лична свобода независимо от какъв вид и за какво се отнася.

Преди да се разиграе картата за вредата към околните - един малък въпрос - съпоставима ли е вредата от пушача спрямо алкохолика който малтретира околните или пияния който отнема живот на пътя?!?!?

Според мен въпроса се касае единствено до самосъзнание на пушача - логично е че всеки трябва да се съобразява как влияе с действията си на околните и ако ш се подхожда с забрани към проблемите това дава единствено лостове за ограничаване на свободата на хората ..... 
« Последна редакция: Август 06, 2019, 08:00:29 am от montanar »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #7 -: Август 06, 2019, 08:22:15 am »

Съгласен съм че пушенето не е полезно - но тук се касае за съвсем друго - отнемане на лична свобода независимо от какъв вид и за какво се отнася.
  Не не се отнема лична свобода, просто се опитват да коригират вредния и лош навик на някой недостатъчно съзнателни индивиди. Никой не ви спира цигарите, просто ви ограничават да не пушите на някой обществени места, нещо съвсем елементарно и правилно за което обаче пушачите често забравят. Просто тука изобщо не става дума за свобода а за свободия, нещо коренно различно, и за хората които още не са разбрали, свободата винаги върви заедно с отговорността. Да и този закон трябва да бъде въведен и тук в България и не само този, трябват жестоки закони и глоби и за боклука, че от липсата на елементарна култура в българина превръщаме всичко около нас в грозно сметище.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #8 -: Август 06, 2019, 08:39:30 am »
Очевидно, Радико е пушач! Очевидно, приема пушенето като свобода! Очевидно, всички пушачи не осъзават колко свобода отнемат на мн. повечето не пушачи! Жалко, и тук сме разделени! Това трябва да се случи и в Булгария!
Радико е пушач ама друг път. Изпушил съм три четири цигари като ученик. Решил съм, че не ми харесва и до там. По очевидно, но не и за Кузмов и Краси е, че те се явяват недоразбралите неволни помощници на ония. Това е то едните овце бутат другите да вървят напред в кланницата недоразбрали, че това е кланница.  На кого пречат двама пушачи в една кола на магистралата които пушат. О глупави овце нима наистина сте толкова наивни да си мислите, че на ония които налагат това решение им пука за здравето ви. Не това е неподправен дресьорски трик опитват се да дресират гърците да приемат заробващи правила и да си траят. За целта разчитат на хора като вас поставящи емоцията над разума. Осъзнайте се бе емоциите са определящи за поведението на животните за хората е разума определящ. някой се опитва да ви направи отново маймуни и вие доброволно помагате.
Пътя към ада е постлан с добри намерения. Смисъла на тази поговорка не е този който си мислите. "Доброто намерение"  да се помогне на непушачите в борбата им с пушачите е едно от килимчетата на пътя дето ви постилат за да не забележите къде ви набутват. Жалко много жалко, че има такива хора жертващи основни принципи заради второстепенни неща.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #9 -: Август 06, 2019, 08:41:26 am »
И кое му е общественото на ЧАСТНОТО превозно средство??????!!!!!!!

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #10 -: Август 06, 2019, 09:13:44 am »
Осъзнайте се бе емоциите са определящи за поведението на животните за хората е разума определящ.
  Я пак Радико че нещо не разбрах, кое точно прави пушачите разумни хора, кое ги прави по висши от животните. Пушенето е по нисше и от животиското то дори не е и инстинкт, просто една глупост бавнодействаща дрога. И не ни пробутвай собствените си неосъзнати емоции като висш разум.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #11 -: Август 06, 2019, 09:30:27 am »
Мисля че тази новина е леко преувеличена. Поне гугъла не ми дава никакви резултати за такава забрана.
От поне 2 години в Гърция е забранено да се пуши, ако в автомобила има дете под 12 години. Има предложение да се забрани на ВОДАЧА да пуши докато управлява, и мисля че всеки здравомислещ ще се съгласи че в това има логика - търсенето на пепелника или боренето с паднало огънче в скута е доста опасно нещо.
М/у другото в Германия е забранено водача да ДЪРЖИ В РЪКА (пак повтарям - не да използва, а дори да държи) всякакво електронно устройство. Дори подаването на звънящ телефон от джоба ви към пасажера, който да отговори, може да ви докара глоба. Но пък в Германия глобата за това (както и за много други неща) е смешна в сравнение с тези у нас или някъде другаде - между 30 и 100 евро, по преценка на полицая.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #12 -: Август 06, 2019, 10:00:40 am »
Добре, добре! Те и педалите, смятат че им са нарушени свободите!
Я да видим на теб каква свобода ти е нарушена бе просветен овен, като не си пушач?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #13 -: Август 06, 2019, 10:21:24 am »
  Я пак Радико че нещо не разбрах, кое точно прави пушачите разумни хора, кое ги прави по висши от животните. Пушенето е по нисше и от животиското то дори не е и инстинкт, просто една глупост бавнодействаща дрога. И не ни пробутвай собствените си неосъзнати емоции като висш разум.
Добре пак от начало.
Майната им на пушачите, въобще не ме интересува по какъв начин са избрали да умрат. Всеки човек има ПРАВОТО ДА ИЗБЕРЕ дори и това как да умре. Ако той няма такова право значи не е собственник на себе си щом друг го решава друг му е собственник, значи е роб. Въпроса е, че ти под въздействие на емоцийте искаш да спомогнеш едни хора да заробят други хора. ТОВА Е СКОТСКОТО ВЪВ ТЕБЕ. Свободата е по важна както от здравето така и от живота. Истинските хора са готови да го загубят заради нея. А да предпочетеш удобно макар и здравословно кротко вегетиране във ярема е скотско.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #14 -: Август 06, 2019, 10:47:12 am »
Михаил Кузмов малко кадо двола евангелието сме тука .....
Педалите в случая мрънкат че са педали и не ги приема обществото - а не че не са свободни хора с равни права спрямо всички останали - те имат проблем с самите себеси и различноста си.
Сори ма педал или алкохолик или пушач ако ми пречи взимам мерки в конкретната ситуация спрямо конкретния индивид не спрямо целия вид.
Пушачите са нещо различно - те не са емоционални изроди които имат проблем с себеси а нормални хора които си разполагат с личният си избор какво да правят.
Същото важи иза алкохолиците - който ми въпрос го пропуснахте - що ли?
А и въпроса на Радико също пропуснахте.
Цитат
И кое му е общественото на ЧАСТНОТО превозно средство??????!!!!!!!