Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Страшните неща започват да се случват.

<< < (2/40) > >>

Михаил Кузмов:
Очевидно, Радико е пушач! Очевидно, приема пушенето като свобода! Очевидно, всички пушачи не осъзават колко свобода отнемат на мн. повечето не пушачи! Жалко, и тук сме разделени! Това трябва да се случи и в Булгария!

montanar:
 ;D ммммда - пушачи сме (макър отдавна да съм на електронна), мен пък ме дразнят пиещите - Предлагам да се забрани и алкохола - ползите от забраната на алкохола смятам че ще са по-големи.... Успоредно с това дай да забраним и кафето че и то ни прави различни ...... А що да не забраним и сладкото, или месото и да се борим за свобода на прасетата ..... А най добре да решим да контролираме правото на живот - това добре ли ви звучи?!
Съгласен съм че пушенето не е полезно - но тук се касае за съвсем друго - отнемане на лична свобода независимо от какъв вид и за какво се отнася.

Преди да се разиграе картата за вредата към околните - един малък въпрос - съпоставима ли е вредата от пушача спрямо алкохолика който малтретира околните или пияния който отнема живот на пътя?!?!?

Според мен въпроса се касае единствено до самосъзнание на пушача - логично е че всеки трябва да се съобразява как влияе с действията си на околните и ако ш се подхожда с забрани към проблемите това дава единствено лостове за ограничаване на свободата на хората ..... 

krasias:

--- Цитат на: montanar в Август 06, 2019, 07:39:12 am ---
Съгласен съм че пушенето не е полезно - но тук се касае за съвсем друго - отнемане на лична свобода независимо от какъв вид и за какво се отнася.

--- Край на цитат ---
  Не не се отнема лична свобода, просто се опитват да коригират вредния и лош навик на някой недостатъчно съзнателни индивиди. Никой не ви спира цигарите, просто ви ограничават да не пушите на някой обществени места, нещо съвсем елементарно и правилно за което обаче пушачите често забравят. Просто тука изобщо не става дума за свобода а за свободия, нещо коренно различно, и за хората които още не са разбрали, свободата винаги върви заедно с отговорността. Да и този закон трябва да бъде въведен и тук в България и не само този, трябват жестоки закони и глоби и за боклука, че от липсата на елементарна култура в българина превръщаме всичко около нас в грозно сметище.

Радико:

--- Цитат на: Михаил Кузмов в Август 06, 2019, 07:25:08 am ---Очевидно, Радико е пушач! Очевидно, приема пушенето като свобода! Очевидно, всички пушачи не осъзават колко свобода отнемат на мн. повечето не пушачи! Жалко, и тук сме разделени! Това трябва да се случи и в Булгария!

--- Край на цитат ---
Радико е пушач ама друг път. Изпушил съм три четири цигари като ученик. Решил съм, че не ми харесва и до там. По очевидно, но не и за Кузмов и Краси е, че те се явяват недоразбралите неволни помощници на ония. Това е то едните овце бутат другите да вървят напред в кланницата недоразбрали, че това е кланница.  На кого пречат двама пушачи в една кола на магистралата които пушат. О глупави овце нима наистина сте толкова наивни да си мислите, че на ония които налагат това решение им пука за здравето ви. Не това е неподправен дресьорски трик опитват се да дресират гърците да приемат заробващи правила и да си траят. За целта разчитат на хора като вас поставящи емоцията над разума. Осъзнайте се бе емоциите са определящи за поведението на животните за хората е разума определящ. някой се опитва да ви направи отново маймуни и вие доброволно помагате.
Пътя към ада е постлан с добри намерения. Смисъла на тази поговорка не е този който си мислите. "Доброто намерение"  да се помогне на непушачите в борбата им с пушачите е едно от килимчетата на пътя дето ви постилат за да не забележите къде ви набутват. Жалко много жалко, че има такива хора жертващи основни принципи заради второстепенни неща.

Радико:
И кое му е общественото на ЧАСТНОТО превозно средство??????!!!!!!!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия