Автор Тема: Страшните неща започват да се случват.  (Прочетена 112140 пъти)

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 396
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #45 -: Август 07, 2019, 02:16:55 am »
krasias - много са сложни нещата, при отказ от тютюнопушене риска от белодробен рак е много висок..да не кажа че е почти сигурен. Имах сблъсък с онкологията преди 9 години и съвсем нормално като те сполети нещо търсиш причината. Направи ми впечатление че нещата изглеждаха много странно, почти пълна липса на пушачи но като се разровиш и изкачат едни сигурно 90% бивши пушачи. Нашия случай не беше изключение. За тютюнопушенето има само един вариант - да не се започва.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #46 -: Август 07, 2019, 04:28:31 am »
h2motor, прав си знам за това даже имам пресен случай, човека го предупредиха докторите че ако продължава да пуши му остават няколко месеца. Човека спря да пуши но след петнайсет години страшното пак дойде, сега се бори за живота си, имам и друг случай на един приятел все му казвах да спре да пуши и след като оцеля на косъм призна че правилно съм му говорил. Да най правилното е да не се започва че на никого не пожелавам това което идва след злоупотребата със собственния организъм.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #47 -: Август 07, 2019, 07:06:11 am »
Нека погледнем нещата така? Генетически всички хора се раждат не пушачи. По някакви причини, част стават пушачи. Осъзнато или не, те се вкарват в зависимост. Стават роби на собствената си слабост. По различни начини вредят на себе си и обществото.
И сега видите ли , Радико се пробва да ни внуши, че тези роби ставали още по роби, защото някой е осъзнал това и им налага частична забрана! Само частична!
Преди време се беше притеснил от камери които разпознават лица. Изобщо гони го параноя, и дайте ся всички да живеем в страх за милата ни слободия!
Има пиеса от Ст. Л Костов "Криво разбраната цивилизация"!

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #48 -: Август 07, 2019, 07:51:09 am »
Мишо
Робът се бори за свобода а свободният за съвършенство. Ти дори не си от първия тип.

Криворазбраната цивилизация е на Добри Войников.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #49 -: Август 07, 2019, 09:56:49 am »
Михаил Кузмов с същия успех след време ш ти казват дали имаш право да си отглеждаш храната (конкретно това вече се случва в щатите - там нямаш право да имаш собствена градина за лично ползване дори да имаш такава възможност) Тукувиж след време могат да ти забранят правото на придвижване ..... (и такива парадокси вече е имало и има) - това с цигарите е дребен кахър и въпроса е чисто принципен а не конкретно към пушенето  - и позицията на Радико също е принципна - каза го много пъти......
Да да не изказвам други още по-грозни допущения ......
И пак питам това какво е?!
Така чрез привидно добри намерения и главата да ти клъцнат няма проблем ... нали е за добро ..... добрите намереня ада ... това онова а?
За мен е робство - а ако за вас е нещо друго проблемът е много сериозен......

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #50 -: Август 07, 2019, 09:58:11 am »
Юлияне я прочети пак статията. Няма значение дали е водач или пътник.
Краси аз много добре осъзнавам, че не съм свободен, физически обаче. Духовно съм свободен. И се боря реалността и духивността да се уеднаквят.
Пусни в Гуъгла "Smoke ban in car Greece 2019" и ще видиш, че никой освен някаква наша жълта преса не пише такова нещо. Или смяташ че само българи ходим в Гърция?

Темата стана много философска, ма да се изакам и аз по нея. Както всички малоумни забрани и закони и тука идеята е да се събират едни пари от офците, демек от нас. Хич и не ги е грижа за здравето ни, каква е идеята на забраната да се кара по джапанки, пак за Гърция става дума, каква е файдата да караш с колан в града където е разрешено до 50km/h  . Нали си плащаш здравни осигуровки що ти отнемат правото да си ги ползваш ако недай Боже се блъснеш и пострадаш. Идеята е да ни доят и стрижат колкото се може повече. Така че подкрепям Радико на 100%. Некой може ли да ми каже защо на входа на София от Пловдив след сфетофара при Горубляне има знак 60 при такъв широк и хубав път, ми хранилка що, ма това не единственото място.
Та за напред ще очакваме и още по-безумни забрани и закони.
50 км/ч е равносилно на падане от 1.15 метра. Сега вземи един волан в свитите си ръце пред гърдите си и скочи от бюрото, като се опитваш да се приземиш само на волана.
После намери отнякъде едно старо арматурно табло, сложи го на пода и скочи от бюрото така, че да паднеш на гърди върху него. Така ще се чувства пътника.
И имай предвид, че при този опит ти ще си подготвен за удара, докато при катастрофа обикновено не си.
Аз лично съм се светкал в стълб с не повече от 20-25 км/ч. Повярвай ми, никак не е приятно усещането, дори и с колан.
Или предлагаш като стане ПТП тия дет са без здравни осигуровки просто да ги избутват встрани в канавката да не пречат на движението?

Отново да повторя - никой не ви забранява да се утрепвате по какъвто си решите начин. Но на пътя има едни хора, дет са излезнали да се придвижат, не да се утрепят. Така че моля не нарушавайте техните свободи и права да останат живи.
Пушете ако искате по 3 цигари едновременно. Можете да си пъхнете и отзад една ако ви кефи. Но го правете там, където няма да пречите на другите. "Ама в колата не преча на никой..."... Ми по тая логика те и педалите като си правят прайдовете не пречат на никой ....

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #51 -: Август 07, 2019, 10:16:31 am »
juliang ма грам не съм съгласен с теб .....
Хипотетична ситуация - имам да мина 500 километра - и няма да пуша през това време - това ще ме направи ли по-добър шофер? Колкото и да ми се ще няма да спирам през 50 или 100 километра за да пуша и за тая цел ш ми натежи кракът или самата нервност която ще предизвика никотиновият глад ще ме направи по-добър шофер? (или ще забрание на пушачите и да управляват автомобили?)
И който не му стига моториката и мисленето и е флегма за да не може да пуши и управлва автомобил едновременно той изобщо не е за тая работа - не случайно има така наречените психотестове при про. категориите де се натискат там едни копчета ..... (според мен тях трябва да ги направят задължителни и пътищата ш се отърват от разни кретени, разни руси флегми и мангусти без основно образование).

Интересно дали има статистика която да докаже че зарад цигарите катастрофите са повече - съмнявам се - докато статискика за алкохола зад волана има и тя е ох колко неприятна ..... не е лошо да се направи и статиска колко руси пръчки де чеелите не могат да си вържат също са причинители на катастрофи или пък мангустите зад волана ...... ама не - тогава това ш е дискриминация .......

и както обичам да не съм голословен ето статистика
https://www.mvr.bg/docs/librariesprovider71/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0-2018/%D0%BF%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8.docx?sfvrsn=2faa1fcd_2
« Последна редакция: Август 07, 2019, 10:39:10 am от montanar »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #52 -: Август 07, 2019, 10:26:18 am »
Съгласен за Добри Войников!
Я сега, вие свободните ми обяснете, от какво сте освободени, а аз от какво съм заробен?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #53 -: Август 07, 2019, 10:50:12 am »
И който не му стига моториката и мисленето и е флегма за да не може да пуши и управлва автомобил едновременно той изобщо не е за тая работа - не случайно има така наречените психотестове при про. категориите де се натискат там едни копчета ..... (според мен тях трябва да ги направят задължителни и пътищата ш се отърват от разни кретени, разни руси флегми и мангусти без основно образование).

Добре, на който не му стига моториката и мисленето да може да говори по телефона и да кара - също да му се взима книжката. Който не може да натиска копчетата и ламБичките с определената скорост и точност след 1/2 кило ракия - също не трябва да сяда да кара. Тия с очилата - секирата и да се качват на влака.

И колко ще останат тия дет могат да карат?

Тъста ми направи 80 години тая година. И кара. Смяташ ли че той има по-добри реакции отколкото аз с цигара в едната ръка, с телефон в другата и след като съм изпил 200 грама водка?

Има правила. И тия правила не са еднакви за всяка държава. Има държави, където границата за алкохол е 0.2 промила. В БГ с 0.2 са едно 10% от водачите и ние го приемаме за нормално.
В Германия и Австрия в талона на колата е написан размра на гумите, с които трябва да се движи по пътищата. Тук вскакви пишман специалисти слагат тесни, широки, ниски и високи гуми и излизат на пътя.
Да не говорим какво представлява един ГТП в Германия. Мислиш ли че германците са толкоз глупави, че ни продават 10 годишните си коли и ние им се радваме като на почти нови? А истината е, че кола на 10 години е почти невъзможно да премине годишен преглед там. Трбва да се инвестира сума, която е равна на лизинга на една чисто нова кола, за да можеш да ползваш старата... А тук карат някави трошки дет ни спират, ни завиват...

По вашата логика ... взимайте и хващайте пътя за някоя африканска държава... или някой тихоокеански остров. Няма закони, няма правила ... свобода пълна.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #54 -: Август 07, 2019, 10:57:02 am »
Цитат
Тъста ми направи 80 години тая година. И кара. Смяташ ли че той има по-добри реакции отколкото аз с цигара в едната ръка, с телефон в другата и след като съм изпил 200 грама водка?
Това е утриране не е реплика.
Останалите неща де пишеш нямат общо с темата.

И все пак ако разгледаме и обмислим статистиката извода поне според мен не е че пушачите са основния проблем на пътя а кретените и неграмотниците и флегмите.

Така че за мен това е изпробване на поредния остен за насаждане на робско съзнание - и това не касае само България ..... оскотяването е глобално - особено в щатите .....

Цитат
Добре, на който не му стига моториката и мисленето да може да говори по телефона и да кара - също да му се взима книжката. Който не може да натиска копчетата и ламБичките с определената скорост и точност след 1/2 кило ракия - също не трябва да сяда да кара. Тия с очилата - секирата и да се качват на влака.
да точно така - това найстина би ршило доста от проблемите. Сигурен съм че ти е ясно че управлението на автомобил е в голма степен е рефлекторно и мисловно занятие и някй хора просто не стават за тая работа. Нагледен пример - от всички дами шофери де зная кадърните са точно 2-3 всичко останало е мноооого зле ..... и ако мога да избирам кой да кара определено не бих избрал дама. (съжалявам ма е така). При мъжете нещата са по-добре - чисто евулюционно сме развити с такава предразположеност (също не всички ма това е друг въпрос)
« Последна редакция: Август 07, 2019, 11:20:17 am от montanar »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #55 -: Август 07, 2019, 11:11:42 am »
Даааа в щатите голяма свобода! Купуваш си оръжие като зарзават, влизаш в училище, трепеш наред, и после щастливо свободен!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #56 -: Август 07, 2019, 11:24:15 am »
Точно по темата си е.
Аз съм готов да се явя на какъвто искаш тест и да докажа, че след 200 грама водка имам реакции и концентрация достатъчни за да управлявам МПС. Обаче никой не го интересува това - в закона пише че не трябва да си пил като караш. И това е направено защото статистиката показва, че пилите катастрофират по-често.

Аз лично не съм съгласен с тази статистика. Ако се направи статистика и тя покаже че русите жени между 20 и 30 години катастрофират значително повече от брюнетките на средна възраст ... сещаш се какво би означавало ако се запише такова ограничение в закон, нали? :) Или да плюем на дискриминацията и да си търсим правата... Ми аз съм дискриминиран - мога да пия и да карам, а те не ми дават ...
Същото е и с теб - сигурен съм че можеш да караш и да пушиш, и аз го мога и го правя, но ... има закон. Крив, прав ... едни хора които НИЕ СИ ГИ ИЗБИРМЕ са го гласували. Т.е. специално тоя гърците са си го гласували, но пък в Саудитска арабия има и смъртно наказание за алкохол, и то не от водачи на МПС ... Така че закони - всякакви и трябва да се съобразяваме с тях.

Който не го кефи как гърците са си заформили тяхната кочинка - имаме си наше черноморие, има Сейшелски острови... да ходи там.

Изобщо ... темата е смешна. Отново кзвам - посочете ми статия от някоя уважавана медия в която да е написано това. Първото е че новината е фалшива. Второто - има достатъчно други доста по-страшни и заробващи закони в нашата татковина за които не говорим, а сме се хванали за пушенето в колите в Гърция ...

Даааа в щатите голяма свобода! Купуваш си оръжие като зарзават, влизаш в училище, трепеш наред, и после щастливо свободен!

Нешата изобщо не са такива каквито ги описваш. В повечето щати можеш да си купиш оръжие свободно (естествено след 2 седмична проверка от всички органи), но нямаш право да го носиш. Но ако имаш примерно полицейско задържане щот си пикал пиян в шадарвана - ще видиш оръжие през крив макарон.
Реално тук контрола над оръжията е много по-слаб отколкото в Щатите. Има огромно количество незаконно оръжие и никой нищо не прави по въпроса. А законно също не е толкова сложно да си купиш.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #57 -: Август 07, 2019, 11:33:13 am »
juliang точно .... проблематиката не е в конкретния проблем пушачи и прочее а в ограничаването на свободата.
Както ти така и аз предложихме утрирани примери но често точно крутите мерки спрямо подчертавам истинските причини за проблемите решават проблемите. А някой да ми забрани да пуша докато карам а в същото време русата пръчка непушач де не може да паркира да ми се лези отсреща и да създава опасни ситуации ......

Чисто неадекватен подход към проблема е това ...... нищо повече.......
Дали е истина тая статия или не е принципно няма голямо значение, щото имаме камара други примери за отнемане на парава и свобода поради нелогични причини.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #58 -: Август 07, 2019, 01:03:38 pm »
Юлияне нормално е да не откриваш нищо при такова търсене. Новината е прекалено скорошна и прекалено "маловажна" излязла е само на гръцки език а ти я търсиш на английски. От дира следят гръцката преса и са преценили, че ще представлява интерес  за многобройните българи със имоти в Гърция или пътуващи на почивка там. Които нормално ще са първите жертви. А за останалите опоненти по въпроса за робството.... Това което написа по нагоре Монтанар а и Венци ако не сте го схванали то аз и Война и мир да напиша все тая ще е.  Това ",закона си е закон и трябва да се спазва" е най самозаробващото изказване което съм чувал.
Да трябва да спазваме и несправедливите закони, но трябва да направим и всичко което е по силите ни за да се променят или премахнат. Ако е необходимо и със сила. Защото суверена има право да налага силово волята си а кой е суверена в тая държава а и във всяка която се пише за демократична. Пак говоря принципно.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #59 -: Август 07, 2019, 01:16:22 pm »
Още не съм разбрал от свободните какво им е свободното, че и азът роб да се възползвам?