Автор Тема: Страшните неща започват да се случват.  (Прочетена 112149 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #30 -: Август 06, 2019, 08:47:42 pm »
Ради колкото са хората на земята толкова са и мненията за свободата, но по зрелите и разумни индивиди знаят и колко важна е Отговорността.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #31 -: Август 06, 2019, 09:03:21 pm »
Със това съм напълно съгласен, но съгласи се и ти, че хората налагащи подобни принудителни мерки не могат да бъдат причислени към последните. Защото има неща за които човек е отговорен само сам пред себе си. Виж робът не може да поврежда собствеността на господаря си, тоест себе си.
Очаквах, че ще се сетиш и сам за предпазните колани но не би. Нищо де Венци го направи вместо теб.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #32 -: Август 06, 2019, 09:19:05 pm »
Духом свободните индианци в северна америка са ги подчинили като съм им отнели физическата свобода, просто са избили храната им. Това физически съм не свободен,  но духом съм свободен са алабализми няма такова състояние и не може да съществува или си свободен или не. Ако разчиташ на това друг да ти осигури работата, или по-просто казано докато си наемен работник, свободата я гледаш само през крив макарон.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #33 -: Август 06, 2019, 09:38:48 pm »
Какво е съдържанието на цигарения дим. Никотин и катрани. А какво е съдържанието от пушека на печките, фабриките, колите... Ха нали имало умни, които мислят за нас.Монти спомена и храните. Даже и ще избият свинете, защото някои високо поставена персона е сключил договор за над 1млр.евро.
 По драскането тук, на някои Господа, пушачите били глупави. Пълен тъпизъм ;D Трябвало да им се налей акъл.....

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #34 -: Август 06, 2019, 09:50:36 pm »
Дано не пипат пиенето че чак тогава ..........


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #35 -: Август 06, 2019, 09:51:37 pm »
Ако разчиташ на това друг да ти осигури работата, или по-просто казано докато си наемен работник, свободата я гледаш само през крив макарон.
Знаеш ли познавам много хора които не са наемни работници, но не познавам такъв на който не му осигурява работата някой друг или да кажеме " не му осигурява бизнеса някой друг.
Дали Джеф Безос, дали Бил Гейтс, дали Мъск.
Нещата са Елементарни, но не точно по този начин по който го представяш.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #36 -: Август 06, 2019, 10:22:38 pm »
Г-н dmitarp,с последният си пост успяхте да оскверните паметта на милиони коренни жители на Северна Америка,подложени на съзнателен и целенасочен геноцид без какъвто и шанс да се защитят!Освен това успяхте да обвините в алабалализъм Исус Христос,Джордано Бруно,Ян Хус,Жана Д.Арк и сигурно още милиони като тях предпочели смъртта но не й духовното робство...Свободата явно е нещо,което е много далеч от вашата същност!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #37 -: Август 06, 2019, 10:28:31 pm »
До тук не разбрах какво страшноооо започва  да се случва?

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #38 -: Август 06, 2019, 10:36:53 pm »
То страшното се е случило много по отдавна,сега просто лека полека трябва да ликвидираме щетите..

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #39 -: Август 06, 2019, 10:42:33 pm »
До тук не разбрах какво страшноооо започва  да се случва?
Започват все по откровенно да ни превръщат отново в роби. Със чип във дясната ръка.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #40 -: Август 06, 2019, 11:05:25 pm »
Хе-хе,че ние сме си роби,откакто сме се родили...Странно е за човек с такова високо самомнение,че още не си го разбрал,ама то явно не е само до величаене на себе си,а и до реален капацитет!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #41 -: Август 06, 2019, 11:18:33 pm »
Странното е че ти не си разбрал че съм написал по горе това съвсем ясно. Или може би не е странно просто както винаги започваш да се заяждаш неподготвен. Дали си наясно, че при риботите има един термин " степен на свобода"
 А пък при домашните любимци има "дължина на синджира" и така нататък. Нищо в този свят не е бинарно освен разбира се светогледа на някои индивиди в този форум.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #42 -: Август 06, 2019, 11:37:18 pm »
Защото има неща за които човек е отговорен само сам пред себе си. Виж робът не може да поврежда собствеността на господаря си, тоест себе си.
  Виж Ради ето това трябва да си изясниш много внимателно и много старателно за да разбереш каква всъщност е реалността. Няма такова нещо че ти си сам нещата са жестоко навързани и отговорността е не просто голяма а огромна и то не само пред себе си но и пред другите. Само че когато човек мисли и взема решене с ума си то винаги е едностранчиво и се касае само за определен аспект което пък води до много заблуди, когато човек работи със съзнанието си личи по това че съзнанието е всеобхватно и вижда абсолютно всичко и естествено крайната картина да е много по различна от тази при работата на ума. Та тютюнопушенето което е на пръв поглед безобидно води до много и все негативни връзки не само със себе си но и с останалите членове на обществото. Ще спомена само няколко от тях, на първо място пушача отслабва имунната си система което води до повече болести и съответните повишени разходи, също така тютюнопушенето се намесва и в поколението на пушачите тоест създава се и едно  нездраво увредено поколение има още много други неща които можеш и сам да си изведеш и надявам се да разбереш най после негативната връзка между теб и братята ти пушачи, и не последно място да разбереш че не си сам и че свободата е много относително нещо и върви ръка за ръка с отговорността.

Неактивен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #43 -: Август 06, 2019, 11:39:54 pm »
Не,не-това,което си написал е,че ЗАПОЧВАТ ВСЕ ПОВЕЧЕ ОТКРОВЕНО ДА НИ ПРЕВЪЩАТ ОТНОВО В РОБИ!!!Това,което аз написах е,че никога не сме били свободни...Може би схващаш разликата или не?При РИБОТИТЕ не знам как е,не съм имал такъв,но ако гледаш животно и се отнасяш с него като с равен не ти трябва синджир,то те смята за приятел....Как да ти го обясня по ясно-ако имаш склоност да поробваш други същества не можеш да си господар сам на себе си!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #44 -: Август 07, 2019, 02:15:00 am »
Темата стана много философска, ма да се изакам и аз по нея. Както всички малоумни забрани и закони и тука идеята е да се събират едни пари от офците, демек от нас. Хич и не ги е грижа за здравето ни, каква е идеята на забраната да се кара по джапанки, пак за Гърция става дума, каква е файдата да караш с колан в града където е разрешено до 50km/h  . Нали си плащаш здравни осигуровки що ти отнемат правото да си ги ползваш ако недай Боже се блъснеш и пострадаш. Идеята е да ни доят и стрижат колкото се може повече. Така че подкрепям Радико на 100%. Некой може ли да ми каже защо на входа на София от Пловдив след сфетофара при Горубляне има знак 60 при такъв широк и хубав път, ми хранилка що, ма това не единственото място.
Та за напред ще очакваме и още по-безумни забрани и закони.