Автор Тема: Страшните неща започват да се случват.  (Прочетена 112932 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #150 -: Декември 18, 2022, 12:03:46 am »
Валутите са вид (държавен) кретит, а това че изторически са били покривани с определен процент златни резерви, точно за да се установи и потдържа доверие (към определената валута), е съвсем друг въпрос.
Н'ачиии, докато Англия не се е сетила да направи хартиените пари, сиреч валута, то такава до тогава е нямало. Парите (златото) не е валута. Еврика!
И да, ингилизите никога не са страдали от недостиг на "валута" - до преди Втората световна.

Разбрах. Затова ингилизите къде тайно (къде не толкова) са избили ам'наасе френски крале и престолонаследници, докато и франсетата не се включили в далаверата с рисуването на хартийки.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #151 -: Декември 18, 2022, 10:02:33 am »
Я да видим, наистина ли картинките на Витко показват ясно...
(все пак е по темата: Страшните неща започват да се случват.)



Само дето "новината" е от 2019 година.
https://www.jpost.com/diaspora/ukraine-mall-displays-nazi-swastika-on-staircase-581065
Цитат
"The administration of the shopping center apologized for the incident and said that the computer system was broken [into] by a hacker attack," Ukraine's Ambassador to Israel Hennadii Nadolenko wrote in a letter to The Jerusalem Post.
Както казах - идиоти всякакви има.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #152 -: Декември 18, 2022, 12:42:34 pm »
На Витко му се иска в Украйна да се вее сърпи чук, ама там рашките не са долюбвани от векове

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #153 -: Декември 18, 2022, 01:47:02 pm »
На Витко му се иска в Украйна да се вее сърпи чук, ама там рашките не са долюбвани от векове
Това е Западна Украйна (западенците),
които 800 години са халопили, сиреч слугували на австрийци и поляци.
Ако искаш да разбереш за какво иде реч - имаше един филм за "миньоните":


Хулио, тогава пак може да е имало свастика. Сега пак има. Както и много други неща, които ще си ги обясняваме, когато му дойде времето.
Злите езици говорят, че поляците на 4 май ще проведат референдум за присъединяване на халопските земи към Полша.

П.п. Полша няколко пъти е била делена от Великите държави около себе си.
Едно от възстанията срещу руснаците се води под лозунг: Искаме си халопите! (демек няма кой да ни слугува)
За сега западенците халопят на янките, не е ясно дали ще има господарка благословия за 4 май...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #154 -: Декември 18, 2022, 02:30:31 pm »
Хулио, тогава пак може да е имало свастика. Сега пак има.
Не, Витко, сега няма. Тази снимка от статията на Блиц е публикувана в телеграм канал и е от 2019-та година, макар че самия пост в телеграма е пресен. Блиц си е парцал, който не проверява фактите. Ти също не проверяваш фактите. Кълвеш на първия бастун, който ти се подаде. Аз си направих труда и се задълбах малко - благо има упадъчни сороспийски и гейски интернет ресурси, които могат да ми дадат отговор достатъчно бързо.

https://www.israelhayom.co.il/article/634289

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #155 -: Декември 18, 2022, 02:37:02 pm »
Блиц си е парцал, който не проверява фактите. Ти също не проверяваш фактите. Кълвеш на първия бастун, който ти се подаде.

Не те разбрах, кой факт?
Факта, че има нацистки символики на публични места или факта, че видеото не е актуално?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #156 -: Декември 18, 2022, 02:45:26 pm »
Не те разбрах, кой факт?
Факта, че има нацистки символики на публични места или факта, че видеото не е актуално?

Факта, че някакъв напушен хакер преди ТРИ години се е позабавлявал със видеостената в някакъв МОЛ и го е препрограмирал да показва това, каквото му се върти в напушената глава. И това че тази случка няма нищо общо нито с официалната политика на Киев, нито с 2022 година, нито с войната.
Може би руското Енерго е виновно за тоя надпис по някои зарядни станции в Русия? Или това е официланата политика на Русия :)


Да ти обяснявам ли какво правеше сина ми на 10-12 години, когато имаше телефон с инфрачервена връзка на щанда с телевизорите в Технополис? :)

И да ви питам двамцата - представете си че Русия победи в Украйна и след това почне да бомбардира българските градове и енергетически инфраструктури. Ще се съгласите че има повод. Вие двамцата с Витко що ще правите? Ще стоите на тъмно и студено и ще си мърморите "Абе заслужаваме си го, щом позволихме на нашите управляващи да ни вкарат в НАТО и ЕС"? Или ще тичате да си изкарате руски паспорти (не че от това тока и водата ще се появят в градовете ви). Или ще обикаляте точно толкова измръзнали и гладни по улиците и ще викате "Казвахме ли ви, а?"
Щот е ясно, че няма да хванете оръжието и да отбранявате градовете, в които сте израснали, в които живеят семействата ви, в които са имотите ви, къдет оживеят възрастните ви родители... или все пак ще го направите?

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #157 -: Декември 18, 2022, 03:04:40 pm »
juliang, аз те попитах два елементарни въпроса на база твоите твърдения за "факти", щото не беше ясно какви, ти взе свободни съчинения да правиш, какво аз би бих направил и прочее.

Престани със свободните си съчинения, да скалъпяш факти. Това, че синът ти се свързал с телефона по телевизора, на значи че всяко едно видео, което не ти отърва е направено по същия начин. Това не е факт.

Не ме провокирай на тази тема, нали знаеш до какво ще доведе?
Дали нямало нацизъм в официалните власти на Украйна, вземи малко се поограмоти с видеа и факти, достатъчно е да видиш улица на Бандера и монумент, да не говорим за нацистките им шествия и прочее.

Но разбира се няма да позволя полемика на тази тема, защото скандала е най-малкото, което може да се случи.

Не ме изпитвай на какво съм готов по отношение на баталните действия. За мен НАТО е терористична организация и при определена ситуация ще насоча оръжието към терористите.

Точка по темата!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #158 -: Декември 18, 2022, 03:05:26 pm »
До всички либерасти, сороспии и ибрикчии:

https://yandex.ru/video/preview/1300772231107843212

О новых страшных фактах зверств украинских нацистов рассказал на допросе пленный...

П.п. Проверете, 2022 г., а тоя говори за свастики, изнасилени жени и на тях после прогаряли свастики.
Ти да видиш! Запада правилно си влага парите..., нали либерасти, сороспии и ибрикчии?!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #159 -: Декември 18, 2022, 03:48:07 pm »
juliang, аз те попитах два елементарни въпроса на база твоите твърдения за "факти", щото не беше ясно какви, ти взе свободни съчинения да правиш, какво аз би бих направил и прочее.
За разбиращите от половин дума:
1. Факт е че има фашистка символика на публични места. Но това не е официална политика на държавата Украйна. Или да ти пускам отново снимки от нашите футболни стадиони, за да ти стане ясно за какво говоря?
2. Факт е че видеото съществува в интернет от 2019-та година. Няма как да е това:
Цитат
ВИДЕО от войната: Пречупен кръст се появи в украински мол

Още някакви въпроси, или да обяснявам с по-елементарни изречения?

Ако искаш, бих поставил въпроса в отделен пост, но видях че имам още време да редактирам мнението си. Това не променя същността му.

Престани със свободните си съчинения, да скалъпяш факти. Това, че синът ти се свързал с телефона по телевизора, на значи че всяко едно видео, което не ти отърва е направено по същия начин. Това не е факт.
Не всяко, аз лично говоря за КОНКРЕТНОТО видео. Факт е че видеото е съществувало, когато не е имало война между Украйна и Русия. И е факт, че официално и в момента няма война между Украйна и Русия... :)

Не ме провокирай на тази тема, нали знаеш до какво ще доведе?
До запушване на устата на неудобни за тезите ти опоненти. Добре си си научил урока - има човек, има проблем. Няма човек - няма проблем.

Дали нямало нацизъм в официалните власти на Украйна, вземи малко се поограмоти с видеа и факти, достатъчно е да видиш улица на Бандера и монумент, да не говорим за нацистките им шествия и прочее.
Аз се сещам че имаме улица Граф Игнатиев в София... че и паметник на Червената армия... айде да не ровим коя държава какви фетиши от миналото си пази, че и за една мумия се сещам на Червения площад...

Но разбира се няма да позволя полемика на тази тема, защото скандала е най-малкото, което може да се случи.
За това можеш да поговориш с Витко. Не аз пускам свастики у тоя форум.

... За мен НАТО е терористична организация и при определена ситуация ще насоча оръжието към терористите...
Имаш прекрасна възможност. Солвьов и Скабеева твърдят, че Русия воюва с НАТО, ЧВК Вагнер имат подбор на сътрудници, Русия дава гражданство срещу военна служба... просто не знам какво чакаш. :)
А ако искаш мога да ти кажа къде са НАТО-вските бази в БГ. Най-удобно ще ти е щаба до Пирогов - дори градски транспорт има до там.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #160 -: Декември 18, 2022, 04:01:27 pm »
Факт е че има фашистка символика на публични места. Но това не е официална политика на държавата Украйна.
Напротив, напротив.
Но несложно парче не може да смели тия факти. Ще ги повърне. За "протокола".

Слава Украине! Героям слава!... е старо украинско нацистко приветствие. Официално е в вече в украинската армия и държава на всички нива:

История нацистского лозунга "Слава Украине! Героям слава!" (минутка образования)


https://pikabu.ru/story/istoriya_natsistskogo_lozunga_slava_ukraine_geroyam_slava_minutka_obrazovaniya_8996819?ysclid=lbtfjrhy99583142922

Мааалка извадка от сайта:

Непосредственно же корни лозунга «Слава Украине! Героям Слава!» вполне очевидны: это натуральная калька с известного немецкого национал-социалистического приветствия Heil Hitler! Sieg Heil!Слава Гитлеру! Победе Слава!»).


Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #161 -: Декември 18, 2022, 04:02:23 pm »
.... либерасти, сороспии и ибрикчии

До dymelsoft:

dymelsoft ти си пълен либераст, абсолютен сороспия и долен ибрикчия.
Харесва ли ти така?

Или да добавя че ти си "просто парче, което трудно смила факти" (виж горния пост)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #162 -: Декември 18, 2022, 04:05:19 pm »
До dymelsoft:

dymelsoft ти си пълен либераст, абсолютен сороспия и долен ибрикчия.
Харесва ли ти така?
dymel-a никога не е давал повод:
- нито, че спада към тази категория;
- нито ние да го причислим към нея.

т.е. просто обиди admin-а за нищо...

Който сам се асоциира с тия категории - това не е мой проблем.
Факт е, че такива има.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #163 -: Декември 18, 2022, 04:08:40 pm »
До dymelsoft:

dymelsoft ти си пълен либераст, абсолютен сороспия и долен ибрикчия.
Харесва ли ти така?

Или да добавя че ти си "просто парче, което трудно смила факти" (виж горния пост)

Охоооооо...играта загрубя!

Интриги ли си решил да правиш?
Ти и без това освен по политически теми, други коментари нямаш.
Няма да ти се церемоня грам. Отдавна си ми в полизрението на натрапник.

Ако не се обосновеш, ще има последствия.
Явно си кандидат за специалния коледен подарък - екскурзия с еднопосочен билет за моя сметка?...интригант ще го раздаваш.
Колегата който цитираш грам не е участвал в подобни разговори.

На смелчага ли се правиш? - ще ти стрича сакъза за подобни изяви...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Страшните неща започват да се случват.
« Отговор #164 -: Декември 18, 2022, 04:18:15 pm »
Слава Украине! Героям слава!... е старо украинско нацистко приветствие. Официално е в вече в украинската армия и държава на всички нива:

История нацистского лозунга "Слава Украине! Героям слава!" (минутка образования)


https://pikabu.ru/story/istoriya_natsistskogo_lozunga_slava_ukraine_geroyam_slava_minutka_obrazovaniya_8996819?ysclid=lbtfjrhy99583142922

Мааалка извадка от сайта:

Непосредственно же корни лозунга «Слава Украине! Героям Слава!» вполне очевидны: это натуральная калька с известного немецкого национал-социалистического приветствия Heil Hitler! Sieg Heil!Слава Гитлеру! Победе Слава!»).

Отново ползваш сбъркани източници.
Обяси ми какво общо (освен че са две изречения) има между "Слава Гитлеру! Победе Слава!" и "Слава Украине! Героям слава!"?
И ако обичаш, провери какво означава "Heil" на немски преди да СТЪКМЯВАШ това твърдение. Да те светна - не е "Слава", колкото и да ти пасва на измислената конструкция.
Да те светна, че явно твоя интернет е някакъв особен... Heil или Hail идва от западното Health, или "здраве". Смислово е "да си здрав", "пожелавам ти здраве".

Па ти ако виждаш между "Слава" и "здравейте" или "да си жив и здрав" нещо общо:
... просто парче не може да смели тия факти. Ще ги повърне. За "протокола".








Още картинки ще обсъждаме ли?