Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

3D print за детайли

<< < (9/9)

Радико:
Ами по онова време основният проблем беше намирането на качествени материали хеле пък качествени електронни компоненти. То не че сега е по лесно, но поне малко от малко по има.

EDM electronics:
montanar, като специалист по ЦНЦ-машините, какво ще кажеш за този принтер, вижда ми се доста качествен печата? Разликата с другите е, че масата е подвижна, но не знам, ако е по-голям детайла дали няма да залита от инерцията при рязкото движение напред-назад?

Ето ги и параметрите: https://aliexpress.ru/item/32898281106.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6c1a1c9eQgznID&algo_pvid=8f184c8a-fd04-42cb-a928-6f9dd99f88b8&algo_expid=8f184c8a-fd04-42cb-a928-6f9dd99f88b8-17&btsid=0ab6f81615966068614825068e0276&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_


Тук също: https://usa.banggood.com/JGAURORA-A5-or-A5S-Upgraded-DIY-3D-Printer-Kit-305+305+320mm-Printing-Size-p-1221158.html?rmmds=search&cur_warehouse=ES



https://www.youtube.com/v/ebFXD85kcXw

montanar:
Принтера изобщо не е лош - с някой оптимизации ш стане и много добър - имам предвид термостатична камера да му се направи и да му се сложи по-добра печатаща глава - но и така не е лош. Цената също е приемлива .... Не знам като качество на изработка как е - че знаем китайците какви са .....
Ако всичко е така както твърдят от клипа бива ....

Сега относно другия въпрос - принципно имаш право ....
Тука в случая се избира между многото злини .... тоест ....
От една страна най добре е печатания детайл да е неподвижен но това коства обикновенно голяма маса на цялото подвижно съоражение което носи печатащата глава - Принципно е решим тоя въпрос но с много по-скъпи и мощни компоненти и усложнена конструкция което неминуемо ще се отрази на цената поне в рамките на Х3 за постигане на добри печатни резултати.
В случаят са избрали другото зло - приложили са максимално лека и проста конструкция и според мен са постигнали приличен резултат.
При високи детайли трябва да се взема предвид инертността и ако обърнеш внимание на клипчето при печата на кулата скоростта при върхът и е направо нищожна.
Освен това с ефекта се бори и самият контролер - като на стъпковите мотори се задава време за ускорение и спиране - Няма моментални обръщания на посоки - и при ЦНЦ фрезите го има тоя параметър ..... предполагам че това също е реализирано и в 3д принтерите.
При кадърна настройка на принтера и отговорно управление това не е особен проблем поне според мен.
Просто трябва да се взема предвид спецификата на печатания детайлил и с напредване на печата да се понижава скоростта на печат.

Отделно е че аз не съм особено фен на полимерния 3Д печат - за прототипиране става - за неотговорни детайли също става - но "до там са нашите пълномощия"
Човек трябва добре да е наясно за какво ще ползва 3Д принтер щото на практика механичните качества на детайлите са много много далече от тези на еквивалентен монолитен детайл.

Тука има по-подробно видео и се вижда че е пипано сериозно
https://youtu.be/ccwTBc_GS3o

EDM electronics:
Наясно съм, че с 3Д-печата не може да се постигне качество на крайно изделие. Тази машинка може да послужи само за изготвяне на прототипи, а крайно изделие се изработва с матрица /калъп/ и шприцоване, но доколкото ми е известно изработката на матрица струва поне  2 хил.
Но да се премине директно към матрица не е никак разумно, докато не бъде изчистен максимално прототипа, за което 3Д-принтера е идеален.

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия