Автор Тема: Поредният или нещо ново.  (Прочетена 97107 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #30 -: Юли 22, 2019, 01:14:53 pm »
А енергията за добиване на смисленни количества???

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #31 -: Юли 22, 2019, 01:52:06 pm »
Глей ся какви ннеудобни въпроси задаваш  >:(

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #32 -: Юли 22, 2019, 03:14:16 pm »
Извинявам СЕ за въпроса!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #33 -: Юли 22, 2019, 06:09:02 pm »
Глобална грешка в коментарите колеги, много глобална. Такова безусловно отричане не говори добре за способността за анализиране и правене на изводи въз основа на анализа.
Значи при разлагане на морската вода какво ще се получи при условие, че основно се състои от вода, натриев хлорид, магнезиев хлорид и по малко други соли. Водород и кислород ще отидат нагоре хлора ще стане на белина и ще се разтвори във водата и така нататък разни други соли ще станат с концентрация по висока от възможната и ще започнат да се отлагат кристализирайки.
 Енергията
За енергията ясно е казано, че идеята е от водорода да се получи електроенергия която да се вложи обратно в разлагане на водород изрично е споменато със КПД под 100% за да се намали консумацията на енергия от процеса. Та така не знам точно колко но има рационално зърно в идеята.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #34 -: Юли 22, 2019, 07:45:59 pm »
Радико позволяваш си за сметка на колегите си да се надаряваш с суперсособноси :)
Никой не ти отрича способностите за анализ но това не значи че другите ги нямат тия способности че и повечко .....

Чисто комерсиално погледнато цялата идея няма никакъв смисъл - това е основния проблем .... единственото което е смислено да се добива от морската вода и което го има в достатъчни количества си остава солта нея даже и природата ни я отделя ако ли не тя има камара елементарни начини за добиването и от водата.
Солта в литър е около 35-40 грама в литър морска вода всичко останалото е в нищожни 0.000000Х
 проценти.

Но дори да речем че получиш някакви вещества освен солите сепарацита на тая гмеш която остава си остава голям проблем не е нерешим но си е проблем който е енергоемък и крайно сложен технологично и интелектуално .....

И в края на крайщата изпада големия въпрос - За чи хуй като например Au ако извадим всичките му иони от един милион тона морска вода ш получим цели 2 грама ..... цели 2 грама Карл ......
С други елементи нещата не са много по-розови..... от същите един милион тона морска вода ш получим цели 68 тона желзо ...... А за да си представите какво са милион тона вода ш ви кажа че това е куб с размери километър на километър на километър :D
Мисля че нема нужда да и смятам колко енергия би била нужна да се само изпари толко вода - каму ли да се ХАХОХНЕ :)
 

Относно кристализацията има определени изисквания които са пряко свързани с концентрацията, температури, налягания, чисота,време  и други условия  .....

Ноооо мечтите са хубаво нещо .... в морето риба много ма водата и тя не е малко - та чорбица нема да направим  :P

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #35 -: Юли 22, 2019, 08:05:31 pm »
Прикачвам файл от анализ на океанска вода, взета покрай бреговете на Южна Африка от Атлантическия океан, а също така и вода след обезсоляване с използване на обратна осмоза. Както се вижда анализа е направен от сертифицирана фирма и може да му се вярва.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #36 -: Юли 22, 2019, 08:16:24 pm »
dmitarp още по-зле от моите данни .......  ;D
Ко ли ш каже "ендженеря" по то въпрос ми е интересно  ::)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #37 -: Юли 22, 2019, 08:25:33 pm »
Пак ме четеш като дявола евангелието.
Дума не съм споменал за някакви мой способности камо ли за суперспособности.
Говоря за супернеспособности "на НЯКОИ колеги. Са ако ти се разпознаваш между тях извинявам се.
Пак повтарям обаче и в този пост изказваш необосновани твърдения.
Освен това случайно ли или умишлено този път пропусна магнезият в морската сол. И да те светна в кристализацията няма нищо тайно и сложно. Лисваш малко вода на слънчево място и чакаш да изсъхне.
Абе вземи се стегни стига си писал глупости. Нещата въобще не са така както ги описваш. Кое е икономически по изгодно:
Да превърнеш хиляда тона скала на фин прах за да изкараш три процента метал или да накараш слънцето да разложи хиляда тона вода. Да отбележа само, че втория процес може да се случва почти без участието на хора.
 

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #38 -: Юли 22, 2019, 08:36:32 pm »
Радико ае сме малко по-конкретни какво е кристализация и какво е дестилация ;)
Под кристализация аз разбирам
Цитат
Кристализацията е фазов преход, процес на образуване на нова твърда фаза, отделяща се от разтвор на стопилка или пара

А относно рентабилноста би ли си задал въпроса защо се мели скала а не се изпарява вода - или се имаш за по-умен от тия които го правят ?!?!?
Ако е нужно ш обсня що се предпочитат скалите вместо водата ;)

// иии колко е магнезият в морската сол би ли ни светнал? //


« Последна редакция: Юли 22, 2019, 08:59:27 pm от montanar »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #39 -: Юли 22, 2019, 09:03:18 pm »
Иии продължаваш да се правиш на ударен. При всяка дестилация имаме кристализация на остатъчния продукт дори и когато това е нежелателно и се вземат мерки за предотвратяването и.
Относно Рентабилността. Това е много разтеглива и непостоянна стойност.  И електромибилите и фотоволтаиците са нерентабилни, но производството им расте. А рентабилните автомобили... Вече се знае кога ще бъде произведен последният изключително рентабилен автомобил.
По аналогични причини тази технология ще намери място под слънцето. Убеден съм.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #40 -: Юли 22, 2019, 09:09:38 pm »
Магнезии и сега се добива от морска сол това не го споря но все още е далече от високите добиви от рудните скали - но спор няма в един момент и до там ш се стигне.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #41 -: Юли 22, 2019, 09:47:33 pm »
Ма що са драпате излишно? Септември е blizoo! Следете Цвета Кирилова във фейса и ще сте в час. През Пловдив минават повечети влакове, така че заповядайте на презентацията! Само входа да не е наколко хил. лева, щот е сигурно че ще остана извън залата.
Що не прочетете пак какво се добивало от тази електролиза?  Уникално, няма го по света! Май само водка и пържоли не се споменават?
Ся Цвета е заета малко с Рожен, народно творчество и животновъдство, президента даже я поздрави, но като свърши пак ще се върне на директорският пост.
Ееех, не доживяхме презентацията на владко в центъра на Варна, дано тази преживеем! Да ви припомня, той пък гореше морска вода!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #42 -: Юли 22, 2019, 10:09:18 pm »
Са Мишо напълно възможно е и това да е пълен провал. Провал обаче за конкретния човек не за технологията. Конкретно за човека аз съм почти сигурен, че няма да успее. Пуснах тази тема защото ми хареса това, че е проявил начин на мислене различен от този на мнозинството и търси нестандартни приложения които аз лично не бих определил като хвърчене из облаците. А на Владо идеята си беше изначално ялова.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #43 -: Юли 22, 2019, 10:42:37 pm »
Радико, за експериментални цели съм изхвълил хиляди литри оксиводород в атмосферата. Това са литрите дестилирана вода умножени по 1866. А тубите по 10 лт. вода които съм дестилирал не им помня броят. При изгарянето отново се получава дестилирана а не питейна вода. Как ще я прави питейна? Не че е трудно!
Всички трябва да си набият в канчетата, че елктролиза се прави с ТОК. Близко до акъла е че каквото и да добиеш след електролиза няма да оправдае харченето на тока и то кратно. И с ядрените централи е подобен случаят. Никой не прави сметка за енергията която се харчи, докато урана стигне до реакторите! Аз не съм попадал на такъв отчет, за кг. обогатен уран колко разход е направен. Нестандартно изглежда, но дали е възможно, липсват знания да се прецени.
Тази работа ми мирише, като кълбовидната мълния на Чуканов в "Златен век" Търси се балък инвеститор! Парите после не се връщат!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #44 -: Юли 24, 2019, 07:39:30 pm »


Със тръстиков сал  ;D ;D ;D
Вземате си много 11 литрови празни туби за вода и ги залепяте с водоустойчиво лепило!