Автор Тема: Поредният или нещо ново.  (Прочетена 97098 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #15 -: Юли 21, 2019, 10:52:59 am »
Цитат
   и се стига до питейна и тежка вода 
Ето това е единственното което би могло да предизвика интерес в определени инвеститори. Отдавна съм го разбрал как става, но влиза в противоречие с моралната ми ценностна система и за това съм го игнорирал. Дори избягвам да го споделям, но беше въпрос на време и други хора да се сетят.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #16 -: Юли 21, 2019, 11:11:24 am »
Цялата концепция на тоя "ЕнДженер" е пълна с недомислици де знаещ човек освен да се хили друго не се случва.
Tова да не е mi68 щото "логиката" е типично в негов стил?  ::)
Чиста проба хайп на гърбът на стадото .....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #17 -: Юли 21, 2019, 11:22:28 am »

И като ще се издаваме Да кажа и мойта тайна идея: от солена (морска вода) да си направим не NaOH (Сода Каустик), a Белина натриев хипохлорид, който да пием вместо антибиотици за да прочистим болестите, нали хлора убива всички болесто-творни организми, един вид лечение Хлориране с белина на организъма.
И що трябва да си го правиш. Пии си чешмяна вода и си трай. Там го има в изобилие. Или може би от ВиК нещо му баят да го направят вреден, или като си го направи човек сам и о чудо вече не е вреден???

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #18 -: Юли 21, 2019, 12:07:36 pm »
ХаХаХаОоооо

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #19 -: Юли 21, 2019, 12:12:24 pm »
Това с водородната рекуперация е интересно, но родено в неподходящо време и неподходящо място. А сега вече за съжаление няма шанс заради хибридите и агресивно настъпващите електромобили.
Виж това за студента от седемдесетте години, честно казано чел съм в този форум и по големи глупости, но и тази не е малка.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #20 -: Юли 21, 2019, 12:28:25 pm »
Ванчо - всичко хубаво - даже твърде хубаво
Нема да обсъждам техническата част с "ХАХО" газа щото е голема тъпня но нещо друго ми е интересно .....
Аджиба от де взимаме тия "воден-разтвор съдържащ ценни редки и разсеяни метали"  :o дай ми  тая вода де има прилична концентрация - никакъв електролизер не ми трябва - има много по-лесни начини ;)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #21 -: Юли 21, 2019, 01:10:53 pm »
Тйна майна!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #22 -: Юли 21, 2019, 02:02:31 pm »
Мисли логично бе Монтанар те ценните редки метали са и доста по тежки от останалите значи са и по надолу. Е от къде можем да ги вземем в такъв случай. Ами от марианската падина естествено пускаш едно маркуче десетина километра и смучеш. Ааа питаш как да стигнеме до там ли. Ами той Тур Хейердал нали показа как:
Със тръстиков сал  ;D ;D ;D

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #23 -: Юли 21, 2019, 02:24:18 pm »
ММММДА Радико - морето е до колене  :) ма нали знаем де е дявола......

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #24 -: Юли 21, 2019, 04:21:19 pm »
Ванчооооо - хвани помисли малко ..... не само глупости да приказваш ......
Каквато и концентрация да има в естествено обогатена вода (ручей реки морета океани) е нищожна на фона на енергииният разход нужен за добиването на тая концентрация (има разни биологически идей за добив на тия мулекулярни състави но и те са много далече от нещо смислено)
Така че "ендженера" каквото и да е измъдрил всичко опира до енергия кото си има съответната цена ........
А ушанката визира морето ..... а там има СОЛ остави че да се извади нещо от солта е още по-трудно отколкото от водата а и солта сама по себеси в смес с водата е електролит и става много интересно ако се опиташ да извадиш нещо от тоя конгломерат ..... за сладка вода иди дойди може да се мисли нещо обосновано (говоря за електолитично отлагане на метал върху електрод без разлагане на вода и прочее тъпизми) но в силно солен разтвор какъвто е морската вода преди да тръгне някаква галваника ш тръгне разлагане на водата де ш отива всичката енергия.....
Ма ко си пиша само като ко си Ванчо знае това си бае а дали е така дали не е важното е да изглежда умен......
А глупостите ти за извънземните пък са хептем смехотворни ......

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #25 -: Юли 21, 2019, 06:48:04 pm »
Не не са monta....! Наскоро като минавах край Марс с ел. тритонетката, забелязах огромни мегалитни комплекси. Та Радико, идеята ти е добра, но извънземните са ни изпреварили вече. Освен да воюваме!
van-чо ще ни помогне да спретнем един боен космически кораб!

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #26 -: Юли 21, 2019, 08:09:56 pm »
само XaXO като мен може още да се впечатлява от ХаХо...
Христо, преди беше по-голям "хахо",  ;D сега гледам си се осъвършенствал ... Готин си и ми харесваш!

 Не им забелязвай  ;), пиши си квото ти е на сърце и давай препратки..  пък знайш ли - някой може да му хрумне нещо белким  ;)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #27 -: Юли 22, 2019, 12:06:20 am »
Ммм само ако е възможно Pegasa да СЕ включва по-често, че...... ми липсва нящу.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #28 -: Юли 22, 2019, 11:49:50 am »
А ушанката визира морето ..... а там има СОЛ остави че да се извади нещо от солта е още по-трудно отколкото от водата а и солта сама по себеси в смес с водата е електролит и става много интересно ако се опиташ да извадиш нещо от тоя конгломерат ...
Преди две години си проведох експеримент с извличане на минерали от моркската вода докато си "почивах" така да се каже. Необходими са (явно) морска вода и сода каустик. Слагах 10-тина люспички от содата в 2 литра морска вода. След до 24 часа се образува бяла утайка като водата над нея се изхвърля, и утайката се пресипва в друг съд. Според това което съм прочел, утайката съдържа концентрация на минерали от морската вода и може да се използва и като наторител в стопанството или даже, това е мое предположение, като хранителна добавка. Ако някой колега е по-добре запознат с процеса, моля да сподели.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Поредният или нещо ново.
« Отговор #29 -: Юли 22, 2019, 12:46:47 pm »
Ако изключим солта, единственото смислено нещо, което се извлича от морската вода, това са магнезиевите соли и магнезий. Друг е въпросът за минералите, които се намират на дъното на почти всички водни басейни, включително и древни езера, под формата на конкреции или глобули, който както иска да си ги нарича. Те представляват смес от окиси, предимно на мангана и желязото, в някои от тях се съдържат в рудни концентрации никел, мед, кобалт и сребро. Образуват се в продължение на милиони години, и се формират около древни останки на животни или малки камъчета, като се изграждат послойно. Средната големина им е като на картофите, формата също затова се и наричат глобули. Виждал съм такива образования, вътре в едно от тях открих, зъб от древна риба. Но засега тази суровина си остава като потенциална за добив на метали.