Форум > Препратки, сайтове, източници

Вечно движещо се колело на Aldo Costa

<< < (2/5) > >>

технократ:
Радико със твоят сарказъм съм съгласен, но моля давай по същество ако имаш нещо да казваш.

montanar:
поне според мен колелото е добре направено и се върти зарад елементарната му площ спрямо вятъра - тоест парусен ефект .... ако обърнеш внимание от различните клипове скороста с която се върти е различна - или най най просто обяснено - част от диаметъра на колелото попада в въздушните течения около него които пораждат момент-силата - а ти тежести са просто бутафория и нищо повече.

Радико:
Технократ като ме назначат на заплата да разбивам подобни клипове. Ще почна да обяснявам с подробности и доказателства как точно са направени. Сега за сега такова нещо не влиза в приоритетите ми, нито професионални нито хоби. Пиша това само защото такива неща предизвикват огромна досада в мен. След като едно "творение" се основава на доказано неработещ принцип, какво да му умувам къде точно е измамата.

технократ:

--- Цитат на: montanar в Юли 07, 2019, 12:11:50 pm ---поне според мен колелото е добре направено и се върти зарад елементарната му площ спрямо вятъра - тоест парусен ефект .... ако обърнеш внимание от различните клипове скоростта, с която се върти е различна - или най най просто обяснено - част от диаметъра на колелото попада в въздушните течения около него които пораждат момент-силата - а тия тежести са просто бутафория и нищо повече.

--- Край на цитат ---

Има резон в твоите разсъждения. За разлика обаче, Радико нищо не казва и си мисли, че трябва да му плащат за да разобличава перпетуумобиле ;D

montanar:
Просто дядката не знае ко е център маса и че нема как да я прекара да заработи за него ....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия