Справочници, схемотехника, теория > Трансформатори, силова, захранваща и стабилизаторна схемотехника

Помощ при честотни инвертори

<< < (4/6) > >>

valex:
При подходящи честотни управления слагаш един главен потенциометър (колкото се може по-нискоомен в зависимост от источника на захранване 10V) да 'захрани' паралелно другите 3 потенциометъра. Така главния потенциометър ще задава максималното напрежение на другите 3, а те поотделно ще корегират честотите на отделните инвертори.
Това е при условие, че управлението на инверторите могат да се свържат галванично заедно и се управляват с напрежение.

Радико:
Това вече го обясних как е предвидено да се направи: главния потенциометър на токовото регулиране. На всеки инвертор има вход за регулиране управляван със тока влизащ в него. Връзват се входовете последователно на трите инвертора или 30 инвертора колкото и да са последователно да са и един потенциометърен блок "токов регулатор" задава тока през всички.
Локално на всеки инвертор се слага по един потенциометър, всеки инвертор има по три извода предвидени за целта. Със този потенциометър регулираш локалната корекция на всеки инвертор.

valex:
Радико
Не всеки инвертор има токов вход.

Радико:
Надявам се произвелите машината да са били достатъчно разумни все пак правят машина която както се разбира има нужда от синхронизирана работа без токов вход са евтини инвертори предназначени изключително за единична работа. През напреженовия вход синхронизацията е нестабилна така, че поради липса на друга информация приемам, че имат.

sasma:
Това са инверторите и потенциометрите и как е свързано.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия