Автор Тема: Домашна ел. централа (Powerwall)  (Прочетена 15539 пъти)

bgbigbrother

  • Гост
Re: Домашна ел. централа (Powerwall)
« Отговор #15 -: Юни 24, 2019, 09:58:06 am »
Ето и снимките от термокамерата прикачени.

bgbigbrother

  • Гост
Re: Домашна ел. централа (Powerwall)
« Отговор #16 -: Юни 24, 2019, 11:41:03 am »
Да така е Тесла имат водно охлаждане, но това води до друг недостатък, че има постоянна консумация от нея за да се поддържа в оптимална температура. Четох доста оплаквания от хора които са оставяли Теслите си на паркинг на летището и като се върнат след месец колата е с напълно разредена батерия.

Не съм сигурен дали ще помогне да се раздели на повече модули системата. Сега се загледах в клипчето в което съм тествал терминалите и там при 3 клетки пак се загряват клетките около положителния полюс на батерията: https://youtu.be/9dOHhjiZ7Xs?t=236

Един колега в коментара под видеото ме наведе на мисълта как лесно може да се оптимизира: да се свържат на няколко места шините на клетките така че балансирането на всяка една 18650 да става на няколко места в модула а не през основната дебела шина. Нещо като на прикачената снимка. Сега работя над този вариант за да видя дали ще има някакво подобрение.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Домашна ел. централа (Powerwall)
« Отговор #17 -: Юни 24, 2019, 12:35:30 pm »
Като гледам са 44 клетки вързани на една шина... 18650 може да дава до 5 ампера без да се скапе, което прави над 200 ампера по една шина. А тая жичка дет я ползваш е макс 4 квадрата, през която с мъка можеш да прекараш 50 ампера. Дори и по 1 ампер да черпиш от клетка пак са 40-45 ампера... дори и да не грее ще имаш немалки загуби.

bgbigbrother

  • Гост
Re: Домашна ел. централа (Powerwall)
« Отговор #18 -: Юли 01, 2019, 04:11:48 pm »
Съгласен. Трябват по-големи шини. Тествах модулите и по 100 ампера изваждат но си има загряване и загуби. С половината модули захраних тостера (800W) и сешоара на жената (1300W) : https://youtu.be/ZOVxy4fTp-A