Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Система за Машинно Обучение (AI) в областта на материалознанието

<< < (2/3) > >>

Номак:
https://it.dir.bg/tehnologii/i-v-obedinenoto-kralstvo-izkustveniyat-intelekt-ne-se-priznava-za-izobretatel
изкуствения интелект не се признава за изобретател ?

Радико:
Ми съвсем нормално е да не се признва. Баси наглите копелета са тия дето се опитваха Да прокарат тази измама.

Номак:
Витане,гледаш ли какво става чадо-ползват ИИ за изобретяване и патентоване на технологии,а ти ми говориш че сето не мож бъде изчислено от самоубочаващите се алгоритми..

VITAN:
Които са учили през социализЪма знаят, че има 2 пътя на развитие:
- екстензивен, както твоя рекламиран ИИ, който губи умопомрачително време за проби и грешки.
- интензивен, както правят ивъл рашънс.

В руското метро започва експеримент: само по снимка, дори и с маска - ИИ те разпознава, и пуска.
Автоматически от регистрирана банкова сметка върви плащането. Ако на чадото (т.е. явно за мен става дума) имаше право от Бога
да залага пари, залагам 100-тачка, че и еднояйчни близнаци би разпознало коректно. Това е изкуствен интелект.

По-долу има видео за руските бойни роботи в действие.
Ако това работеше на проба-грешка, то биха трябвали много влакови композиции мишени и
умопомрачително количество влакови композиции боеприпаси!!!
А робота сам предупреждава за опасност и ако му се даде, сам решава по кого и как да открие огън.

Kid, има една бабичка: Хилъри Клинтън. Жената на президента Бил Клинтън. Тя сама признала на Е. Касперски (тоя с антиивируса), че руските програмисти са най-добрите.
Той и казъл, че е на 200% съгласен. Не се напъвай, току виж си свършил не каквото трябва...

https://www.youtube.com/v/ynTJ95kHRRE

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Септември 26, 2021, 12:03:51 pm ---... В руското метро започва експеримент: само по снимка, дори и с маска - ИИ те разпознава, и пуска.
Автоматически от регистрирана банкова сметка върви плащането. Ако на чадото (т.е. явно за мен става дума) имаше право от Бога да залага пари, залагам 100-тачка, че и еднояйчни близнаци би разпознало коректно. Това е изкуствен интелект.
...

--- Край на цитат ---
Да, може да се правят такива експерименти, когато залога е едно билетче за метрото. КогИ го направят да можеш да теглиш пари от банката - обади се.
И поне засега не става с маска - гледах наскоро едно клипче където една кака я глобиха щот си свалила маската в метрото точно за да я разпознае системата...
А колко сложен е софтуера... не мога да кажа, само знам че го има в почти всеки съвременен телефон. И моя го бях настроил да се отключва с лицво разпознаване, ама... не се оправя с това че имам навика да се бръсна веднъж на 6 месеца, а и е претенциозен към очила...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия