Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Да започнем отначало!

<< < (2/6) > >>

lazy:
   Научно обосновани отговори???
 Аз мисля, че първо трябва да се задават коректни въпроси. Разход на километър по никакъв начин неможе да е показател за енергийноста на горивото. Виж примерно количество гориво за kW/h отдадена енергия по-бива. При компресия температурата на сместа се вдига, което води до изпарение. Масата на водните пари към масата на стените на цилиндъра, буталото и горивната камера в главата е пренебрежимо малка.
 @grebo " При автомобилите с LPG или метан уретби той се настройва на до 30 градуса преди ГМТ" - това го казва производител на двигател, на газова уредба или го чу на улицата? " картите на аванса и смесообразуването трябва да се пренапишат, или другояче казано - да се добави И допълнителна памет, за да имат 2-те карти на 2-та работни режима нужната резолюция (големина на дименсията на оборотите и товара) - за работа със всеки отделен вид гориво. " ?? за мен тая терминология определено куца.
 Готин, специално на теб небих искал да го кажа, но комън рейл не означава помпа-дюза. Иначе си прав, че има двукратно или повече-кратно впръскване с цел да се запали факел, в който се впръсква основното количество гориво. Това води до по-пълно изгаряне и увеличаване на налягането веднага след ГМТ, респ. увеличаване на момента (сила по рамо).
 Не желая да обиждам никого, ама ако тябва наистина ДА ЗАПОЧНЕМ ОТНАЧАЛО нека почнем примерно с по един учебник за двигатели от техникумите. Иначе да ви пейстна няколко страници с формули, ама няма да ви е интересно.

gotiniq7:
Като увеличиш момента (сила по рамо) със същото гориво, това не е ли увеличено КПД?

mzk:
@getca - 40:1 това за бензинови смеси ли? Доста впечатляващо. Още повече ако няма детонации
@lazy - ако поста на getca се отнася за бензинови смеси, има ли нещо касаещо ефективността? Т.е. аз като прост потребител знам, че 14,7 е оптимално отношение. При 40:1 може ли да има други странични ефекти освен детонации и по- нисък разход, влошена динамика?

Искрено се надявам getca да е прав и с мощен разряд да могат да се постигнат подобни отношения на сместа.

lazy:
  Съгласен съм с getca, че подобреното запалване намалява детонациите и позволява работа със силно обеднени смеси. Излизането от ламбда над 1(обеднени смеси) води до увеличение на NOx. Доколко катализатора може да компенсира количеството им немога да кажа. За да се облекчи работата му се ползва EGR, който вкарва отработили газове, в които обаче няма кислород. Смятам, че в гаражни условия може да се направи двигател, работещ със силно обеднени смеси, но производител не би го направил заради емисиите. Нормите за емисиите вероятно са такива, защото (лично мое мнение) това е начина да се стесни кръга производители на двигатели. Да се самозащитят досегашните производители. Иначе смятам, че най-голям замърсител (при това по никакъв начин неконтролиран) е водния транспорт, след него въздушния...
  Обеднените смеси със сигурност ще имат по-лоша динамика и ако наистина пуснат такива двигатели, то вероятно ще е в хибридните автомобили, при това само за автономно зареждане на акумулаторите.
  Вероятно някой журналист не е разбрал добре какво му се говори - като в рекламата за Мона Лиза на 12г. ;)

getca:
GDI моторите на Мицубиши влизат в този режим на свръхобеднени смеси при определени условия, постоянна скорост и натоварване. Освен това има особености в конструкцията на ДВГ и подаването на гориво(бензин).
MZK, вожеш да бъдеш сигурен, че с плазменото запалване ДВГ работи с обеднени смеси до 20:1, а можи би и повече и то на всички режими. Експериментирал съм основно с пропан-бутан. За състава на сместта може грубо да се съди по цвета на изолатора на свеща, по-светъл, по-бедна смес... ;) Нормално цветът е керемиден, бедната смес клони към бялото, богатата към черното. Иска се обаче както казах много добро охлаждане и яка изолация на ВВ части на запалителната система. С обедняването на сместта се повишава запалителното напрежение  и изолацията се товари много. За съжаление в БГ не съм виждал кабели с усилена изолация каквито има на Запад например. С мощна искра и обедняване на сместта до определен праг има подобряване на динамиката, след него обаче нещата се влошават. Е, всичко си има граници... ;)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия