Автор Тема: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?  (Прочетена 104432 пъти)

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #15 -: Май 30, 2019, 10:45:24 am »
Надявам се да е обяснен механизма на действие на ябълковия оцет , така че всички да го разберат и да няма съмнение ...... Думи от рода "много е полезен"  не са достатъчни . Добре е някой да сподели резултати от личен опит !

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #17 -: Май 30, 2019, 11:53:28 am »
бай Теню ти пробвал ли си да пиеш газ. Едно време хората когато са се чудели как да се лекуват, са използвали газ, защото знаели, че газта изтребва въшките и по тази логика може да изтребва и всякакви други болежки.
Докато оцета наистина е антисептик и консерватор и може да убива разни гадини в организма, но не ми е ясно дали има избирателно действие относно патогените или бие всичко наред, ако е второто неговото приложение е съмнително. Но при остри коремни инфекции и диарии оцета помага доста и бързо.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #18 -: Май 30, 2019, 01:08:15 pm »
И винения и ябълковия оцет извличат от плодовете особенно от люспите различни силноактивни вещества оставащи заключени дори и след алкохолната ферментация.за това само оцет със гарантиран произход. Иначе не е панацея, но заради тия вещества "примерно раствератрол" помага за много неща.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #19 -: Май 30, 2019, 06:57:26 pm »
Van, а знаеш ли че американския Наказателен кодекс (макар че това не е точно така, щото те нямат точно отделен наказателен кодекс), има .... 6005 члена.
Аналога на нашия закон за банките и банковата дейност е с 5710 члена.
Закона за митниците е с 4454 члена

По дяволите ... дори имат закон за индианците с 5636 члена :)

Така че 26 000-те думи в директивата за зелето е нищо...

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #20 -: Май 30, 2019, 09:02:48 pm »
Цитат
бай Теню ти пробвал ли си да пиеш газ. Едно време хората когато са се чудели как да се лекуват, са използвали газ, защото знаели, че газта изтребва въшките и по тази логика може да изтребва и всякакви други болежки.
Докато оцета наистина е антисептик и консерватор и може да убива разни гадини в организма, но не ми е ясно дали има избирателно действие относно патогените или бие всичко наред, ако е второто неговото приложение е съмнително. Но при остри коремни инфекции и диарии оцета помага доста и бързо.
Да Митьо 10ки пъти против магарешка кашлица и дълбоки прорезни рани За друго сега чувам

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #21 -: Юни 05, 2019, 11:44:13 pm »
Интересно, навсякъде се твърди , че е полезен, но как не се намери някой, елементарно  да обясни неговото действие или да сподели резултат отличен опит.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #22 -: Юни 06, 2019, 01:07:13 pm »
От личен опит споделям нещо с риск да ви попаря- ябълковия оцет ми предизвика диария. Това беше в миналото когато експериментирах с лечебните гладувания и повече не съм го пробвал!

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #23 -: Юни 06, 2019, 08:07:26 pm »
В казармата малоумниците си слагаха вечер на ръката компрес от кърпа, обилно напоена с оцет, отгоре найлон и най-отгоре - стегнато с бинт. Така спяха по цяла нощ, а на сутринта костите под компреса ставах много крехки и само с много лек удар се чупеха. Съответно, въпросният идиот излизаше за 1-2 месеца отпуск по болест.
На мен като ми писна да бича караул през ден, просто отидох при познат доктор в Пирогов да ми гипсира ръката, но така, че да мога лесно да си махам гипса.
Така си пропуснах уволнението (бях забравил точно на коя дата е, отивам на следващия ден, и старшинката ми вика: "Ами те вашите се уволниха вчера!"...) :) .

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #24 -: Юни 06, 2019, 10:03:30 pm »
Също така, може да СЕ направи и малка корекция в заглавието на форума - Mazeto.NET - форум за свободна енергия, лов и риболов

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #25 -: Юни 06, 2019, 10:20:51 pm »
+ църковни проповеди и теология

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #26 -: Юни 07, 2019, 11:12:47 am »
+ задължително пиене на гас и ябълков оцет от всеки регистриран потребител, а да и белина за избелване на ануса

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #27 -: Юни 07, 2019, 04:44:09 pm »
За по-голяма прегледност на темите, а и за по добра ориентация на външните потребители, би било по-добре да СЕ обособи една важна тема, даже най-важната – „Входящи SMS-и”. 

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #28 -: Юни 07, 2019, 08:35:17 pm »
Най-големия проблен е ПЪРХОТА който пада от клавиатурата, когато пишат бързопишещи-бавномислещи.
Следващият е Типично Бтлгарсли Проблем: "Всички пазбират от Футбол".
И третият е Двама като си ги мерят, поне трима си навират Д-то межди тях.
"Така е то" - Курт Вонегът - Кланица 5.

Неактивен rumen21

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 99
Re: Ябълков оцет - какво е неговото въздействие ?
« Отговор #29 -: Юни 08, 2019, 10:14:07 pm »
по темата : смесването на ябълковия оцет , който е вид киселина с мед , както препоръчва г-н Тасков е безполезно ,понеже взаимно се неутрализират. Прибавянето на пчелен прашец също е безполезно. В руски източник , който така и не намерих , се споменава , че пчелния  прашец е полезен и трябва да  се употребява , директно от пчелната пита т.е. след като е преминал през преработката на пчелите. Така, че остава ябълковия оцет да се пие единствено нагладно или по време на храна. Аз лично, след 7 дневна употреба , забелязах повишени на физическа издръжливост ,но като чели обостряне на ставни проблеми с колената. ще направя втори курс за доказване на първоначалните  впечатления. Някой ако може да сподели опит, придружен с медицински изследвания , още по-добре.