Автор Тема: Обединяваща тема за Гравитация. Що е гравитация? и антигравитационни двигатели.  (Прочетена 22062 пъти)

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
В първия пост има информация за антигравитационен двигател.
Защо досега никой не го е реализирал, въпреки че гръмко обявяват че бил възможен?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Да, Алтиум, защо?
Дай поне своя отговор?

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Що е то  електростатично поле и има ли то почва у гравитацията? А електромагнитните вълни ?
На прикаченото  видео виждате гирлянд(заземен слабо) се залепва на метален капак с потенциал около 8киловолта
10килохерца.....
/

Що е то електромагнитно излъчване?
Що е то магнитно привличане?
Що е то гравитационно привличане?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
електростатичната индукция и проводящата земя си вършат работата в случая.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Що е то  електростатично поле и има ли то почва у гравитацията? А електромагнитните вълни ?
На прикаченото  видео виждате гирлянд(заземен слабо) се залепва на метален капак с потенциал около 8киловолта
10килохерца.....
/

Що е то електромагнитно излъчване?
Що е то магнитно привличане?
Що е то гравитационно привличане?
Търсил съм и аз доста време да прочета отговорите на тези въпроси. Накрая стигнах до приказката за неволята. Реших, че ако аз не намеря рационални отговори едва ли ще ми ги даде друг. Е намерих ги и ги публикувах тук във форума. Всеки друг отговор до сега който съм намирал влиза в твърде сериозно противоречие със някой физични явления и не ме удовлетворява в достатъчно количество.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Търсил съм и аз доста време да прочета отговорите на тези въпроси. Накрая стигнах до приказката за неволята. Реших, че ако аз не намеря рационални отговори едва ли ще ми ги даде друг. Е намерих ги и ги публикувах тук във форума. Всеки друг отговор до сега който съм намирал влиза в твърде сериозно противоречие със някой физични явления и не ме удовлетворява в достатъчно количество.
Радико, за да намериш, трясва да търсиш, за да разбереш трябва да мислиш и опитваш. Ако се отърсиш от стереотипите на спуснатите ни физични разбирания, човек може сам да разгадае основите на заобикалящия го свят.Естествено не трябва да го мързи да мисли..

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
tranteev лесно се пита ама ако почнем да си приказваме колко време ш мине преди да почнем да се замеряме с лайна ;)

Относно въпросите ти.....
Цитат
Що е то електромагнитно излъчване?
Що е то магнитно привличане?
Що е то гравитационно привличане?

По тия въпроси тука толко умни приказки и толко глупости са изприказвани че да си ги дъвкаме е ясно че няма да стигнем до извод който да удовлетвори всички .... Обаче в края на крайщата всички опираме не до обяснения а до ефекти от тези явления следователно и използването им. И тогава интересното е че че има формулировки които позволяват правилна интерполация и с тях се постигат конкретни резултати и откровенни глупости де не държат никаква критика и приличат на литоргиини брътвежи - демек демагогия.

GMG

  • Гост
Що е то електромагнитно излъчване?
Що е то магнитно привличане?
Що е то гравитационно привличане?


Първото зависи от второто.
Третото няма общо с другите две.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико, за да намериш, трясва да търсиш, за да разбереш трябва да мислиш и опитваш. Ако се отърсиш от стереотипите на спуснатите ни физични разбирания, човек може сам да разгадае основите на заобикалящия го свят.Естествено не трябва да го мързи да мисли..
Ами ако не те мързи да мислиш направи като мен. Ако пък те мързи продължавай да питаш във форума.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Що е то електромагнитно излъчване?
Що е то магнитно привличане?
Що е то гравитационно привличане?


Първото зависи от второто.
Третото няма общо с другите две.

ГМГ, защо земята има магнитно поле, защо между земята и йоносферата има ел.потенциал?Защо при голям ел потенциал има взаимно привличане?Гравитацията не е ли взаимно привличане на маси?
Не е ли това всичко една и съща монета с много ези и тура?
Движението на разтопени метали в недрата на земята предизвикват магнитно поле, а магнитното поле при движение не индуцира ли електричество?А потенциалът сам по себе си не предизвиква ли гравитационни сили?
Гравитацията не беше ли привличане на маси?
Е хайде сега масата не е ли движение на материя и енергия?
А материята не е ли енергия?Или енергията е материя?

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Ами ако не те мързи да мислиш направи като мен. Ако пък те мързи продължавай да питаш във форума.
правя и ще правя,но периодично, защото съм обикновен човек с циклични прояви на мързел..

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Цитат
Движението на разтопени метали в недрата на земята предизвикват магнитно поле,

Тогава би трябвало един леяр, като излее от потата разтопен метал, да се образува магнитно поле около струйката разтопен метал. Но такова нещо не е забелязано.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
tranteev задавате въпроси които са взаимно свързани така е, но надявам се те да са реторични понеже някои от тях така и не са решени а други са прекалено неясни или науката няма отговори за тях ( или има но не директни ) точно поради разделението на видовете познание.
Въпреки това на един от тях мога да дам някакво виждане:
защо земята има магнитно поле, защо между земята и йоносферата има ел.потенциал?
...
между земята и горните слоеве на атмосферата ( като йоносферата ) които са проводими има диелектрик, който е сам по себе си е под налягане ( флуида който наричаме въздух ). Точно когато има поляризираност на частиците, на база на ЕМ потенциала който слънцето създава в атмосферата в едната страна на диелектрик ( въздуха ) а от другата страна на този диелектрик имаме голяма преводима маса ( Земята ) се създава ел. потенциал. Това е най-елементарно казано. При положение че владеете Английски може да намерите доста информация по тази тема ( като добър старт би биело тази лекция: https://www.feynmanlectures.caltech.edu/II_09.html ). От друга страна добре е да разберете малко повече за електричеството и ел. потенциал като тази страница може да ви даде начални виждания: http://amasci.com/ele-edu.html

Само едно не бъркайте електричеството (генерално казано) с енергия ( и още по малко с това което излиза от контакта ) то не е, то е най-елементарно казано механизма в природата които трансферира насочено ( и сравнително ефективно) енергията от едно място до друго под определени физически зависимости.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Тогава би трябвало един леяр, като излее от потата разтопен метал, да се образува магнитно поле около струйката разтопен метал. Но такова нещо не е забелязано.

при самото изливане едва ли някой да е тествал. А при застинало положение е ясно, че няма да има нищо..

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
tranteev задавате въпроси които са взаимно свързани така е, но надявам се те да са реторични понеже някои от тях така и не са решени а други са прекалено неясни или науката няма отговори за тях ( или има но не директни ) точно поради разделението на видовете познание.
Въпреки това на един от тях мога да дам някакво виждане:между земята и горните слоеве на атмосферата ( като йоносферата ) които са проводими има диелектрик, който е сам по себе си е под налягане ( флуида който наричаме въздух ). Точно когато има поляризираност на частиците, на база на ЕМ потенциала който слънцето създава в атмосферата в едната страна на диелектрик ( въздуха ) а от другата страна на този диелектрик имаме голяма преводима маса ( Земята ) се създава ел. потенциал. Това е най-елементарно казано. При положение че владеете Английски може да намерите доста информация по тази тема ( като добър старт би биело тази лекция: https://www.feynmanlectures.caltech.edu/II_09.html ). От друга страна добре е да разберете малко повече за електричеството и ел. потенциал като тази страница може да ви даде начални виждания: http://amasci.com/ele-edu.html

Само едно не бъркайте електричеството (генерално казано) с енергия ( и още по малко с това което излиза от контакта ) то не е, то е най-елементарно казано механизма в природата които трансферира насочено ( и сравнително ефективно) енергията от едно място до друго под определени физически зависимости.


 :) :) :)
 това и "баба го знае", все пак и аз съм учил и то специалност радио и тв техника, ок ама защо приемате всичко казано ви в училище за истина(едно време са учили децата, че земята е плоска)

много добре знам какво е ел. потенциал, електричество и енергия....

"Само едно не бъркайте електричеството (генерално казано) с енергия"-- :D ;D ;D :) :o ::)---тук малко ми стана забавно.Понякога си мисля, че стереотипите на образованието, пречат за творчеството и развитието на хората...


.... Защо в сметката за ток пише: "потребена ел. енергия"?
 :)