Автор Тема: Обединяваща тема за Гравитация. Що е гравитация? и антигравитационни двигатели.  (Прочетена 22056 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Сигурно щото е е по-тегаво да се напише потребена електронна кинетическа енергия  :P
Азпонене виждам особена разлика а е само формалност.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Сигурно щото е е по-тегаво да се напише потребена електронна кинетическа енергия  :P
Азпонене виждам особена разлика а е само формалност.


 ;D ;D ;D ;D Приятелче, иди си бърникай CNC машините, че ще те заболи глава от мислене.....   :D :D :DКинетичната енергия не е ли енергия? :) :) :) :) :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Приятелче кинетичната енергия е енергия за разлика от камарите други процеси де се опитват някой колеги да ги изкарват енергия.
А така като те гледам доста синадъхан - ма тва е типично зя новите потребители - карай го по-спокойно  ;)
Фани поразгледай форум кой къде и как се е изявявал че се оказва че се изказваш малко неподготвен....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Теантеев
Преди да питаш за тези неща като електричество, магнетизъм, гравитация и така нататък трябва да си наясно "поне за себе си" със отговора на един геометричен въпрос.  Този отговор е ФУНДАМЕНТАЛЕН и ОСНОВОПОЛАГАЩ  за всички въпроси които задаваш. Ако не си наясно с него няма да можеш да намериш отговор на останалите въпроси. А въпросът е:
Колко прави линии могат да преминат през една точка при условие, че се разполагат така, че всяка от тях се пресича под прав ъгъл със всички останали, сиреч не може да има две прави пресичащи се взаимно в точката под ъгъл различен от правия.  Без това уточнение е излишно да коментираме останалите неща

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Приятелче кинетичната енергия е енергия за разлика от камарите други процеси де се опитват някой колеги да ги изкарват енергия.
А така като те гледам доста синадъхан - ма тва е типично зя новите потребители - карай го по-спокойно  ;)
Фани поразгледай форум кой къде и как се е изявявал че се оказва че се изказваш малко неподготвен....
Фанах и разгледах по подробно, така е неподготвен бях, сега не съм -ти просто си от всезнайковците.

Надъхан и нов не, от години чета форума без намеса и профил, сега просто реших да ви провокирам да мислите , просто усетих, че имате нужда от това.
Целта ми не е да се правя на велик, ВИЕ заспивате с теми, които не се доближават до основната идея на форума..

Новите теории не се раждат, без въпроси и мислене...

Мисля ,че ТВА ще ти допадне -https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B8%D1%8F  - релси в съзнанието , произхождащи от натъкменото образование...

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Теантеев
Преди да питаш за тези неща като електричество, магнетизъм, гравитация и така нататък трябва да си наясно "поне за себе си" със отговора на един геометричен въпрос.  Този отговор е ФУНДАМЕНТАЛЕН и ОСНОВОПОЛАГАЩ  за всички въпроси които задаваш. Ако не си наясно с него няма да можеш да намериш отговор на останалите въпроси. А въпросът е:
Колко прави линии могат да преминат през една точка при условие, че се разполагат така, че всяка от тях се пресича под прав ъгъл със всички останали, сиреч не може да има две прави пресичащи се взаимно в точката под ъгъл различен от правия.  Без това уточнение е излишно да коментираме останалите неща
3 броя

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
3 броя
Ц.
 Със такова допускане няма шанс да намериш отговор на въпросите си.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Ц.
 Със такова допускане няма шанс да намериш отговор на въпросите си.
Така , както си поставил условието това е единствения отговор.
В другия случай стават 6, но ти не си дал в условието как точно се пресичат

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Съвсем ясно съм написал ама аре уточнявам:
Колко безкрайно дълги прави могат да се пресекат взаимно през една и съща точка
Всяка права пресича всички останали под прав ъгъл.
Във познатото ни от нашите осезателни органи пространство са наистина три. Обаче каква ти е гаранцията че ние имаме осезания за цялото същестеуващо пространство. Определено тези три прави или три измерения не достигат като брийка за да бъдат обяснени съществуването на въпросните сили или полета. Както искаш ги наричай.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Радико не го връзвай на зъл възел - имай милост ::)

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Съвсем ясно съм написал ама аре уточнявам:
Колко безкрайно дълги прави могат да се пресекат взаимно през една и съща точка
Всяка права пресича всички останали под прав ъгъл.
Във познатото ни от нашите осезателни органи пространство са наистина три. Обаче каква ти е гаранцията че ние имаме осезания за цялото същестеуващо пространство. Определено тези три прави или три измерения не достигат като брийка за да бъдат обяснени съществуването на въпросните сили или полета. Както искаш ги наричай.
Значи отговора е - просто допускаме безкрайно много броя прави линии..
И сега един въпрос за размисъл- Защо тогава от малки се учим на триизмерно усещане, защо ни дресират да приемаме Евклидовата геометрия за единствена по осезаемост?

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
 
Радико не го връзвай на зъл възел - имай милост ::)
:D
 обичам възлите, карат ме да мисля....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Защо ни дресират ли?
Винаги всяка дресура е имала една и съща цел:
Извличане на материална изгода за дресиращия

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Съвсем ясно съм написал ама аре уточнявам:
Колко безкрайно дълги прави могат да се пресекат взаимно през една и съща точка
Всяка права пресича всички останали под прав ъгъл.
Във познатото ни от нашите осезателни органи пространство са наистина три. Обаче каква ти е гаранцията че ние имаме осезания за цялото същестеуващо пространство. Определено тези три прави или три измерения не достигат като брийка за да бъдат обяснени съществуването на въпросните сили или полета. Както искаш ги наричай.

Радико, струната теория например допуска 11 пространствени измерения, но в много малък мащаб, някъде мисля че беше 30-50 от милиметъра.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Технократ
Тук в този форум сме няколко човека които сме стигнали до единомислие по фундаменталните положения въпреки, че продължаваме свирепи спорове за разни дреболии. Струнната теория по мищо не се различава от нашите фундаментални възгледи освен, че поддръжниците и които са доста нагоре в Йерархията се стремят да се изказват по начин който не дразни "дресьорите"  Ако обаче махнеш онова  което е предназначено за тях и в същност е прах в очите ще остане само онова за което и ние тук говорим.