Автор Тема: Къде да копаме..ННО  (Прочетена 15762 пъти)

van

  • Гост
Къде да копаме..ННО
« -: Май 22, 2019, 07:16:02 pm »
Здравейте следния цитат обобщаващ безсмислието на целия раздел :
@montanar: Именно! Горял водородът в "брауновия" газ и се получавало много енергия... Да, ама електричеството, необходимо за да се добие този водород като разлагаш водата, СЕ оказва повече... Тях обаче това не ги интересува, не го знаят и не му обръщат внимание, и видиш ли, много енергия получават!

Иска ми се автора на цитата да не е прав. И за да го оборим трябва да се мисли позитивно. Например от първия закон за електролиза на Фарадей знаем m=kq, a q=It. Оказва се тока I има единствено значение за процеса електролиза. Mощността P=A/t (работата за единица време) е равна на I^2.R (тока на квадрат по съпротивлението на водата между електродите) и излиза, че ако намалим ел.съпротивлението R на водата ще увеличим КПД на процеса електролиза.
1. Химиците помагат, като добавят Соли, Основи, Киселини и така се получава електролит воден разтвор който има по ниско R на течността.
2.Токаджиите пускат ШИМ модулация на тока през разтвора и така намаляват средно консумирания ток.
3. Механниците правят усъвършенстван дизайнa на клетката за да дава повече газ и по-лесно да става, като отстраняват механичните проблеми.
И резултата: https://www.youtube.com/watch?v=PcR55dC0_L0 А дали?
Големите електролизери са достигнали ефективност 10050J за литър Газ водород,.
« Последна редакция: Май 22, 2019, 07:41:44 pm от van »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #1 -: Май 22, 2019, 07:37:14 pm »
Цитат
Иска ми се автора на цитата да не е прав.
само с искане не става Ванчо има и фактора знание и сепен на познание.

Цитат
И за да го оборим трябва да се мисли позитивно.]И за да го оборим трябва да се мисли позитивно.
ммммда - позитивното мислене е хубаво нещо - но познаването на процеса е още по-хубаво ;)

Цитат
и излиза, че ако намалим ел.съпротивлението R на водата ще увеличим КПД на процеса електролиза. Химиците помагат, като добавят Соли
хубаво седобавят солии и се променя съпротивлението а всъщност какво става - дали с добавянето на тия реагенти единствено не се подобрява късото между електродите и се кара разтвоа по-лесно да кипне  ;) като същевремео ефекта е единствено по-голям разход на ток за сметка на толина .... реално тока върви къде - където му е по-лесно тоест по солите  и грам не подобрява електролизата. (разбира се електролит е нужен дотолкова доколкото да направи възможно протичането на тока)

Цитат
Токаджиите пускат ШИМ модулация на тока през разтвора и така намаляват средно консумирания ток.
- като тока с който намаляват комсумирания за електролиза ток отива за въпросния ШИМ :)

Цитат
Механниците правят усъвършенстван дизайн на клетката за да дава повече газ и по-лесно да става, като отстраняват механичните проблеми.
има си формули за изчисление повърхност ток съпротивление по които се опрделя дебита и дизайна няма особено влияние. на самия процес а има влияние върху фъншуя на устройството  ::) ....

А резултата какво мога да кажа за него като нищо не виждам?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #2 -: Май 22, 2019, 07:58:29 pm »
Цитат
А дали?   
Надали, ама не е и надали. Не стига пизитивно мислене. Трябва да се мисли реалистично. Не скептично, но не и оптимистично.
Изкуството на дебненето за което пише Кастанеда. Да издебнеш и уловиш момента, краткия момент през който идва прозрението. Иначе да, съгласен съм, че на този раздел трябва да се постави гриф "боза"
Е все пак има раздели за гриф "пълна боза" Все пак от разлагането на водата могат да се извлекат доста странични ползи. Иначе всяка идея която работи на принципа зния захапала опашката си или хвърли по маймуната един камък, тя ще хвърли по теб няколко кокосови ореха са бита кауза, пълна боза.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #3 -: Май 22, 2019, 08:13:29 pm »
С две думи според мен електролизата не е лош процес и тепърва ще има бъдеще - но търсенето на свръхеденичност в конкретния маниер де предлага Ван е крайно съмнителен.
Виж химическият подход за разлагане на водата работи - и включително и аз активно работя по темата но не търся някаква митична свръхеденичност а ренатабилен процес за получаване на Водород - и това е действително ползотворна тема за умуване.

Че дори и електролитична свръхеденичност е напълно възможна - и без заобикалки криене и шаманене ви споделям какъв е начна.
А той е следният.
Намирате си соларни клетки - вече има на лев за вад мощност. Които се изплащат за около година максимално две в най най лошия случай.
Закупувате си предцененото количество.
Ползвате електролитично разлагане и складирате водород с последващо ползване (варианти не е да няма с своите предимства и недостатъци) - Съхранение на енергия посредством водород е несравнимо по-рентабилна спрямо който и да е ел. акумулулатор.

И след 2 години имате истинска СЕ инсталация и който има поне малко мозък в канчето си може да си направи подобна врътка и да получи истинско СЕ а не фантазии де обикновено са му извън и интелекта и възможностите.

Да не казвам още колко варианти за СЕ има напълно реални и работещи .....................

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #4 -: Май 22, 2019, 08:33:46 pm »
Montanar
Единственият проблем на предложената схема е цената на "амбалажа" но като се има в предвид, че е много по дълговечен от акумулаторите може и да излезе рентабилно в един момент. Аз лично отдавна си мисля за нещо малко по различно. Как да се разлага водата така, че водорода да излиза свързан от електролизера. Под формата на метан примерно.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #5 -: Май 22, 2019, 08:36:26 pm »
Мммммм дааааа Фишер-Тропш - виж как знаеш де е заровено кучето :)
Трудничка работа ноооо що  пък не. (напълно истинско и работещо)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #6 -: Май 22, 2019, 08:53:17 pm »
А защо ти е метан? Водорода е значително по-чисто гориво. Метана и той като водорода се втечнява доста трудно, така че и обема за съхранението му ще е толкова сложен.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #7 -: Май 22, 2019, 09:04:00 pm »
А защо ти е метан? Водорода е значително по-чисто гориво. Метана и той като водорода се втечнява доста трудно, така че и обема за съхранението му ще е толкова сложен.
Ами защото метан се съхранява безпроблемно във всяка достатъчно здрава бутилка докато за водорода такава бутилка е просто малко по ситна цедка. За това.
Montanar при този процес се тръгва от някакво твърдо гориво. Аз искам да използвам за суровина въглероден двуокис. И да не си помислиш, че имам като задна мисъл някаква свръхединичност. Имам в предвид нискоефективно, но дълговременно съхранение на енергия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #8 -: Май 22, 2019, 09:16:02 pm »
Доколкото знам номера с тава с налягане и температура - но не знам колко е по силите на обикновен човек такава чудесия - преди време коментирахме подобно извръщение в една моя тема .... ма с тоя нов профил да я намеря .......

ето я - http://mazeto.net/index.php/topic,10799.0.html
треша е към 3та страница :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #9 -: Май 22, 2019, 09:45:42 pm »
Определено не е по силите на обикновенния човек. За това и не съм се захванал с него, но няколко обикновенни човека вече не биха били обикновенно нещо, поне за този форум.
По читавите места различни от този форум на това му викат стартъп.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #10 -: Май 22, 2019, 10:00:55 pm »
Точно такава развойна дейност в наща мила родина е обречена идея ........  :-X
Поне така си мисля аз .... самата практика го подтвърждава .....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #11 -: Май 23, 2019, 07:58:31 am »
Що за терминология "ток на тесла" има постоянен и променлив ток. Това което имате за ток на тесла е променлив ток с висока честота.
Като спомена бързовара с лъжичките. Да си видял при него да се отделя браунгаз? А при него са едва 50 херца.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #12 -: Май 23, 2019, 08:01:07 am »
По идея на шимпанзе с картечница, може да се сготви конфитюр от диня и краставица!
Относно темата, всичко е коментирано, известно и се подчинява на сега действащите физични закони. Променете законите и ще има резултат! Даже и аз ще се включа!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #13 -: Май 23, 2019, 09:33:51 am »
Van, под ток на тесла да нямаш предвид студено електричество?
Ако е така, мисля, че няма такива опити.
Аз имам една идея, която хе успях да пробвам - резонанс на клетката. Той е от 1.8 до 2.4 килохерца, в зависимост от електролита.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Къде да копаме..ННО
« Отговор #14 -: Май 23, 2019, 10:24:22 am »
Догато някой не се облъчи с някоя гадост няма спиране  :o
Ksurnev не давай на шимпанзе автомат  ;D