Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 497468 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #375 -: Май 01, 2020, 05:46:36 pm »
Образованият майстор Монтанар и чирак Радико се разположили в една баня и правят ремонт на канализацията. Майстора се наврял до кръста във клекалото и вика:
  -Чирак дай тръбния ключ. Чирака  хваща гнусливо с два пръста омазания с фекалии ключ и го подава.
  -Чирак дай кълчища. Чирак Радико дава и кълчищата.
Майстор Монтанар привършва ремонта изправя се, забърсва лайната и заявява назидателно
Учи се Радико учи се и се ограмотявай, майстор като мен да станеш а не цял живот инструменти да подаваш.
Светът на майстор Монтанар.
Добре че съм неграмотен. Това ме спаси от твоя свят майсторе.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #376 -: Май 01, 2020, 06:14:09 pm »
Цитат
Майстор Монтанар привършва ремонта изправя се, забърсва лайната и заявява назидателно
Трябват майстори - инач тия лайна де се пройзвеждат ш ни издавят ;)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Моят свят.
« Отговор #377 -: Май 01, 2020, 06:35:25 pm »
Образованият майстор Монтанар и чирак Радико се разположили в една баня и правят ремонт на канализацията. Майстора се наврял до кръста във клекалото и вика:
  -Чирак дай тръбния ключ. Чирака  хваща гнусливо с два пръста омазания с фекалии ключ и го подава.
  -Чирак дай кълчища. Чирак Радико дава и кълчищата.
Майстор Монтанар привършва ремонта изправя се, забърсва лайната и заявява назидателно
Учи се Радико учи се и се ограмотявай, майстор като мен да станеш а не цял живот инструменти да подаваш.
Светът на майстор Монтанар.
Добре че съм неграмотен. Това ме спаси от твоя свят майсторе.

Хо Хо, Радико браво бе, ти си добър по съчинения на вицове :)

Ама с това монти те затапи
Цитат
Трябват майстори - инач тия лайна де се пройзвеждат ш ни издавят
:D ;D ;) :) 8)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Моят свят.
« Отговор #378 -: Май 01, 2020, 06:39:41 pm »
Сега по сериозно, аз не смятам съвремените научни възгледи на физиката, за лайняни. По точно бих ги оприличил на блато, което не ражда нищо ползотворно, и би трябвало блатото да се пресуши, и на негово място, да се залеси със овощия и цветя :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #379 -: Май 01, 2020, 07:45:11 pm »
Явно много хора не четат сериозните неща ......
Поредица лекций на тема физика по щекотливи темички .....

Пространство и време.
https://youtu.be/pUekHCEVrEY

Полета.
https://youtu.be/srtyakMrKEk

Белите петна в съвременната реална наука.
https://youtu.be/tprY5zKp12s

Съмнявам се че ония де тропкат фекалийте ш седнат да ги гледат каму ли да ги проумеят тия знания, но може и да има някой де ш му стане интересно.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #380 -: Май 01, 2020, 08:54:31 pm »
Е и кво ти като ги изгледа разбра ли как става издърпването. Разбрал си дръжки. Ако беше разбрал да си го написал вече. Те и тия дет ми ги предлагаш и те същите глупаци. Докато не се сетиш или не намериш нещо за обяснението му можеш само да продължаваш да се замергате с линкове на клипове един друг със Христо. Че и той така обича да праща клипове без да коментира. Е той поне малко е разбрал истината за разлика от теб.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #381 -: Май 01, 2020, 08:58:54 pm »
Ти като знаеш що не напишеш бре отворкото  ;)
Поне да се посмеем....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #382 -: Май 01, 2020, 09:26:30 pm »
Да отворен съм и ще го напиша ОТНОВО няма проблем щом съм го написал веднъж да го повторя това ще стане обаче след като ти ясно и еднозначно дадеш отговор на въпроса ми. Признанието, че твоя отбор няма отговор на въпроса и хал хабер си няма какво се случва също е приемлив отговор.  Другото е  ясно формулирано обяснение какъв е точно механизма на издърпването. Обяснение не влизащо в противоречие с други факти. Не с други хипотези а с факти. И освен това не водещо до взаимноизключващи се твърдения при разглеждането му в детайли. Моето твърдение, хипотезата ми отговаря напълно на всичките поставени условия.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #383 -: Май 01, 2020, 09:30:52 pm »
Привет!
Пускам тази тема за да се опитам максимално опростено да обясня някой неща зарад които настават тия велики спорове в тоя форум ......
Основната причина е непонятието на нещата за основните неща в физиката.
Не е прост въпроса но ш се опитам максимално утрирано и кратко да обясня как се разбира света на тоя етап от развитието на науката. (сериозната)
Съмнявам се че ш убедя някой в каквото и да било щото се съмнявам че са много хората които могат да прозрат в слижността на нещата тяхната същност.
Много по лесно е да се обясняват нещата с някакви ефири полета и прочее неща за които няма ни най малко доказателство а само бръщолевеници едно към кесим.

И така ....

Започвам описанието с пространството.
Какво е пространство? Пространство е най общо казано поле в което се случват нещата и нищо повече. (още се нарича Хиггсово поле)
То има три измерения + време (не случайно времето е отделно)
И на микро и на макро ниво пространството е едно и е празно не случайно е празно и това е много важно защото ако не бе празно нямаше да има как да съществува материята като такава каквато е - защото щеше да имаме загуби от протичане на процесите в пространството с съпътстващите от това ефекти - а именно - загуба на енергия и на субатомно ниво и на космическо ниво - пространството няма пряка връзка с барионната материя (изключаем гравитацията но за това по-късно) ((ентропията е нещо съвсем различно))
// няма ефири кефири и прочее глупости щото просто не сме ги установили като налични (отделно че няма единна формулировка за ефир а всякакви слабограмотни обяснения които ако обяснят едно влизат в противоречия с камара други реални положения) //

Следващото понятие е време - най просто обяснено е следното....
Времето е условно и относително понятие чрез което се измерва интервал между разни събития.

Следва материята.....
Материята е нещо много сложно в същността си и не докрай понятно.

На най най ниско ниво материята е съвкупност от частици наречени кварки от тях се състоят протоните от които пък се състоят атомните ядра и т.н.

Какво са кварките.
Кварките сами по себеси също са различни има 6 вида доколкото са известни на науката - според сегашните и разбирания но няма да се впускам в същността на самите кварки най малкото щото е излишно и отвратително сложно.
И така кварките в комбинацията с липтоните (електроните) са съставните части на материята щото имат маса.
И така стигаме до масата и какво е маса.
Какво определя масата (инертната маса - защото на квантово ниво гравитацията не играе) - за масата е отговорен Хиггсовият бозон в комбинация с Хиггсовото поле тоест на това ниво на материята масата е товар върху Хиггсовото поле което един вид пречи на масата да се ускорява в което се изразява същността на масата.
Тоест при започване на движение кварките започват да обменят бозони с Хиггсовото поле. Един вид дан която се плаща за преместване на кварките в пространствто.
Това взаимодействие се нарича още и слабоядрено взаимодействие.

На квантово ниво има още едно взаимодействие - то се нарича силно ядрено - това действа между различните кварки в атомното ядро (сложничко е но и там важат законите за привличането между различни кварки и това се явява силното ядрено взаимодействие)

Няма да се спирам по подроно на строежа на атома щото се съмнявам че 90% от четящите и това написах до сега  ще разберат.

Следва основния мъчещ въпрос какво е гравитацията?
Гравитацията е следствие на изкривяване на пространството (Хиггсовото поле) в следствие на нарушение на потенциалът му и нищо повече. (който е разбрал нещо от написаното по-горе ш направи връзката)
Най простичко кварковците са един вид микро дупки в това поле които го обтягат и така стздават потенциална разлика.
Веднага колегите ш гракнат - това е ефираааа! - Е не е ефира колеги! Няма как Хиггсовото поле да така бленуваният ви ефир най малкото защото един вид той яде енергия а не дава такава. Енергията е затворена по някакъв начин в кварките.

Стигаме до електромагнитното взаимодействие
Електромагнитното взаимодействие е следствие от електроните - другата малка съставна част на материята
Чували ли сте за Магнус ефект - разберете какво е и аналогията е подобна - само че тъй като електроните са много леки изкривяването което предизвикват върху пространството е пренебрежимо (да не кажа никакво).
Та сега изниква въпросът какво кривят електроните за да пораждат магнитно поле.......
Ами нищо не кривят а когато оеднаквят спинът си създават друго поле - магнитно.
И най мъчният въпрос какво е магнитно поле.
Магнитно поле е квантово състояние на веществото което има свойството да взаимодейства с подобна квантово активна материя - точно както и глобалното пространство (чието подполе се явява) но с определена поляризация.

Знам че тия за които ги пиша това няма да го премат и ш навирят муцуните и ш кажат нещо от сорта че няма доказателства за тия неща и прочее неща а на среща нямат даже единна теория за техните си бълнувания.
Та с колко техните твърдения са по-верни на фона на масата друг народ който има консенсус по тия въпроси и реално работи с тия знания и даже за капак му се получава каквото прави в рамките на това мислене оставям сами да предцените кои са по-прави.

Та търсете ефири, кефири, сета, мета, оргони, моргони че даже и божията благодат и когато намерите доказателства тогава ще имате позиция да претендирате за истинност и да оспорите наличните разбирания.

Благодаря






Общо взето тия неща се знаят с достатъчна доза сигурност за да бъдат ползвани в практиката - а кой от вас какво изшамани си е плод на неговата тиква без икаква стойност и приложение.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #384 -: Май 01, 2020, 10:09:35 pm »
Цитат
     пространството е едно и е празно не случайно е празно и това е много важно
Добре за момент приемаме това твърдение.
Сега обаче чета:
Цитат
Гравитацията е следствие на изкривяване на пространството   
Сега очаквавам обяснение на това как точно се криви ПРАЗНО защото за мен празно е синоним на  НИЩО та как се криви нищото. Или може би не е баш нищо???? Ако не е баш нищо какво точно е?  Да уточним първо това после и другите неща. Ама едно по едно.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #385 -: Май 01, 2020, 11:17:13 pm »
Съмнявам се че ще се даде конкретен смислен и най вече обосанован  и верен отговор за пространството защото няма как да го определим щото няма как да го видим от страни .....
Освен ако не се напием или насмъркаме достатъчно ..... ;)
Ама и като текст да ти го пусна и като клип си е все тая явно ...

/Всеки случай концепцията за кривене на пространството е много по-смислена и се вписва в другите работещи концепции за който ги схваща де а който не ги схваща си шамани глупостите ......../

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #386 -: Май 01, 2020, 11:39:34 pm »
Концепцията за кривенето на пространството може да бъде и смислена. Да така е, при определени условия разбира се. И наистина за който не ги схваща нещата това са шамански глупости. Кой ли е той обаче.
Прав си да се съмняваш, че ше се даде:
Цитат
конкретен смислен и най вече обосанован  и верен отговор 

Даже може да бъдеш сигурен, че няма такъв отговор, ВЪВ ДОКТРИНАТА НА ТВОЯ ОТБОР ОБАЧЕ.
И накрая не извъртай хитро нещата към пространство. Защото крайъгълният камък е привличането без него не можеш да направиш пълно и смислено обяснение на нищо а аз като имам обяснението на привличането мога да обясня всичко. Всяко нещо се самонарежда и самообяснява под силата на тежестта си един вид. А при вас хаоса е пълен.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #387 -: Май 01, 2020, 11:56:24 pm »
Привличането казваш - ами явно ш трябва да обяснявам като на идиот :)
Нарича се пространствен потенциал - дали ш е слдствие на магнитни полета или гравитационни или останалите си е кривене - а ако трябва ш ти обясня какво е потеницална разлика - само че тук вместо например електрони или температура се ползва понятието пространство.
/И не не ефир! Щото ефира подазумева проявата му в бариниката - а такава няма./

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #388 -: Май 02, 2020, 09:36:18 am »
Привличането казваш - ами явно ш трябва да обяснявам като на идиот :)
Нарича се пространствен потенциал - дали ш е слдствие на магнитни полета или гравитационни или останалите си е кривене - а ако трябва ш ти обясня какво е потеницална разлика - само че тук вместо например електрони или температура се ползва понятието пространство.
/И не не ефир! Щото ефира подазумева проявата му в бариниката - а такава няма./
Наистина се опитваш да го обясниш "като на идиот"  проблема ти е, че срещу теб стои човек който може да е всичко друго но не и идиот. И понеже не съм такъв почвам да се питам след като прилагаш само такива обяснения дали това не е защото ти идват отвътре.
Защото е наистина идиотско да използваш израза "НАРИЧА СЕ" След като ясно съм ти заявил, че ми дреме на дедовия как вие го ОПИСВАТЕ. Спора е за СЪЩНОСТТА НА ЯВЛЕНИЕТО НЕ ЗА НЕГОВОТО ОПИСАНИЕ.
И в този ред на мисли повтарям още веднъж не като НА а очевидно НА:
Не ми трябва обяснение на това що е потенциал.
Трябва ми ясен отговор със ПОСТАВЕН АКЦЕНТ ЕТО ТАКА дали въпросното явление ИЗДЪРПВАНЕТО се формира посредством другото явление КРИВЕНЕ. и ако е така то КАКВО ТОЧНО СЕ КРИВИ. ако не е така какъв е механизма на явлението привличане. А описанието и тълкуването на израза потенциална разлика си ги тълкувайте с другите идиоти.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #389 -: Май 02, 2020, 09:45:06 am »
Цитат
Съмнявам се че ще се даде конкретен смислен и най вече обосанован  и верен отговор за пространството защото няма как да го определим щото няма как да го видим от страни .....
Верно явно си идиот......