Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 497480 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #315 -: Септември 09, 2019, 11:14:11 pm »
Що тия да не би да знаят какво е. Не останах с такова впечатление. Изброяването на ефектите които предизвиква дадено явление въобще не значи, че се познава същината на явлението. Дори е сигурен признак за пълно неведение относно същината.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Моят свят.
« Отговор #316 -: Септември 10, 2019, 06:26:00 am »
Радико ... продължаваш с шопския манталитет "око да види, ръка да пипне"... :) Не разбираш ли че ние никога няма да можем да видим какво е там - просто защото това вече е под размера на единичен фотон, т.е. такова нещо като "светлина" там не играе. За пипането също се отнася. Единственото което можем да направим е да моделираме поведението и да нагласяме някаква формула, която да ни казва какво ще се случва в един или друг случай. Така че ... не знаем и никога няма да узнаем какво е туй дет е вътре в атома. Можем само да го моделираме.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #317 -: Септември 10, 2019, 08:25:53 am »
Добре Юлияне ето аз сега тук, точно в стил въпросното клипче ще ви разкажа за едно напълно непознато дърво много рядко растящо по нашите земи:
Казва се Блакундера. Блакундерата обича хубави полянки закътани мджду дърветата на източни склонове на планините. Под нея обичат да растър трепетлики, минзухари и други такива А пък във село Чепърлянци трънска околия на това дърво му викат Блокудер. Ето обясних ви ясно и точно за дървото точно толкова ясно и толкова точно колкото и ония от клипа обясниха какво представлява полето. Надявам се няма да проявяваш шопски манталитет и да викаш, че нищо не си разбрал защото не си го пипнал.
Виж са крайно време е хората направили от монтанар това жалко нещо което е в момента " смо в когнитивно отношение" да си понесат последствията "наказателни" защото да беше само монтанар да го преглътне човек ама те са осакатили умствено милиарди човеци. Време е за разплата.

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Моят свят.
« Отговор #318 -: Септември 10, 2019, 12:09:44 pm »
Радико, започвам да си мисля, че живееш в този форум. Странно защо си мисля, че ако по някаква причина форума престане да съществува, същото ще се случи и с теб. За шест години и половина си сътворил 4272 коментара средно по 1.8 броя на ден.... всеки ден  ??? ??? . Това си е абсолютен рекорд. Само да питам за всичкия този интелектуален напън от твоя страна, какво полезно роди? Какво създаде практически? С какво се отопляваш зимата? Колко алтернативни методи за добив на енергия изпробва? Успехи? Провали? Нещо конкретно.... 
Питам, не за друго, ама кога ти остава време да се храниш. да спиш и да работиш, от толкова писане във форума.

П.П. Да беше написал/издал няколко книги. Поне щеше да си имаш читателски кръг и щеше да изкараш някой лев. То като гледам ако си публикуваш писанията само от форума, се получават няколко тома от по 400-500 страници.  :P :P

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #319 -: Септември 10, 2019, 03:26:06 pm »
Димелсофт имам три разработки за които споделям в този форум едната е свързана с фазовите преходи и е в много напреднал стадии но там съм спрял да споделям в общи линий поради явна липса на интерес от останалите членове. Втората е свързана със слънчева енергия. Тя определено може да се каже, че е в заключителен етап. Там съм така да се каже пред подписване на акт 16. Третият абе има ли значение дали има някой друг такъв във форума, не знам може би Бат Ванко. Останалите какво споделиха? Особенно критиците. А да смятам, че борбата с тия критици е от жизнено значение за оцеляването на този форум. В момента в който монтанар надделее форума ще умре както много други. Ако ти е писнало да го поддържаш просто кажи. Има кой да се погрижи за форума.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Моят свят.
« Отговор #320 -: Септември 10, 2019, 05:36:43 pm »
Димелсофт, стана ми интересно за броя публикации и гледам срещу Монтанар пише следното:
Публикации:
    924 (7 на ден)
7 на ден..., а ти обсъждаш "жалките" 1,8 на ден на Радико???

И твоят същият въпрос съответно бих задал и на Монтанар:
"Питам, не за друго, ама кога ти остава време да се храниш. да спиш и да работиш, от толкова писане във форума."

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #321 -: Септември 10, 2019, 05:39:00 pm »
Е то е интересно ДА  ;)
Не е лесно да се занимава човек с талпа мракобесници  ;D

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Моят свят.
« Отговор #322 -: Септември 10, 2019, 05:48:29 pm »
Е то е интересно ДА  ;)
Не е лесно да се занимава човек с талпа мракобесници  ;D

Че кой те кара да се занимаваш?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #323 -: Септември 10, 2019, 05:53:50 pm »
Щото години време гледах неприятни неща.
Щото не търпя ментеливите изпълнения
Щото искам нещата да са истински
................
И се трих от форума точно зарад шаманските изпълнения и липсата на здрава мисъл и подход - но реално в пространството няма сериозо и смислено и така свободно място де да се коментират неа които да са ми в зоната на интересите.
Просто нещата тук се развалят от прекомерната амбиция на Х люде да се изкарат велики шамани. А полза от тях 0.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Моят свят.
« Отговор #324 -: Септември 10, 2019, 05:59:08 pm »
Имаше един виц за Т. Живков: преди 9.09.1944 бил полулегален. Щото никой не го търсел, ама той се криел.
И твойта работа е подобна с малко обратен знак.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #325 -: Септември 10, 2019, 06:05:37 pm »
И все пак темите които опонирам ако имаха здрава обосновка дали щяха толко хора да подскачат и беснеят толкова много - дали щях изобщо да се занимавам?
Дкато имам възможност и зависи от мен поведението ми няма да се промени и няма да допускам фентъзи, шаманство, и циркаджийство.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #326 -: Септември 10, 2019, 07:56:55 pm »
Просто невероятна лекция!
Фотони и прочее...................
https://youtu.be/U-7ik6sdnx4

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #327 -: Септември 10, 2019, 08:24:23 pm »
Не е невероятна невярна е. Поредната доза мозъчен "Ариел" Гледайта колеги да станете с чисто бели мозъци "ариел" пере всичко.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #328 -: Септември 15, 2019, 08:31:32 pm »
Химическите връзки.
https://youtu.be/KAA9eTQVQgU

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #329 -: Септември 15, 2019, 08:56:42 pm »
Е със това вече съм съгласен тук няма никакво противоречие между теория и емпирична практика. Велик човек е бил Менделеев.
Мисля, че тук е момента да спомена, че неговата таблица не може да се нарече най значимото му откритие за човечеството. Има едно което с пълно право може да бъде означено като по значимо. Почти всеки човек се сблъсква с него почти всеки ден, нищо, че за това не се шуми толкова много.