Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 497590 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #30 -: Май 26, 2019, 08:52:56 pm »
Не допускам типичние монотейстични концепции както и политеистичните - много повече би ми паснала идеята че живота рожба или отзвук на по-развита цивилизация.
Е така де то точно това се описва в повечето религии. Включително и тези надградените над юдеизма. Въпроса е да четеш без някой да ти налага неговата интерпретация.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #31 -: Май 26, 2019, 08:58:44 pm »
Дори така да е, както допускам излиза проблема с нивата - такава цивилизация най малко би била мноооооооооого напред което ш рече че ние за нея изобщо не бихме били интересни на сегашния си етап на развитие спрямо нейното развитие за същото време. А пък ние да ги разберем и познаем тях пък хептем невъзможно.
Аналогичен пример хората спрямо мравките - колкото на нас в болшинството ни пука за тях толкова и мравките биха ни проумяли нас.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #32 -: Май 26, 2019, 09:09:32 pm »
Аз мисля, че има и други подходящи аналогии освен хората и мравките.
Примерно:
Хората и кравите, хората и рибките в аквариума.
Рекъл си мравки ами пчелите къде ги остави.
Та така ако се опиташ да разгледаш безпристрастно всички възможности нещата стават различни.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #33 -: Май 26, 2019, 09:15:01 pm »
Може но до едно ниво - някъде от ниво птици нагоре нещата се шашкат вече - щото и мравките трудно биха ни познали като индивид и като разум защото те самите са много да го наречем странен разум.
Но птица риба или бозайник вече могат да ни идентифицират следователно да реагират.
Ние имаме проблем с идентификацията според мен - дали сме тъпички или нещо друго няма как да знам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #34 -: Май 26, 2019, 09:45:39 pm »
Ти от къде си сигурен, че мравките не ни идентифицират. А и оттук следва въпроса с идентифицирането на нещо над нас.
Във същност това нещо отдавна е идентифицирано, от някой кръгове хора.
Ако си забравил или не знаеш:
Във най върлите комунистично атеистични години когато милиция и отрядници дебнеха около черквите по великден за да не ходят млади хора там та по това време най големите "атеисти" не пропускаха да ходят в Александър Невски. Защо ли?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #35 -: Май 26, 2019, 09:49:33 pm »
Радико дай да изхождаме от реални доказани факти - че с допущения можем да стигнем много далече и в същото време никъде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #36 -: Май 26, 2019, 10:00:25 pm »
Какво значи Реално доказани факти. Че нещо имам чувството, че за теб реално е само официално признатото статукво. Между другото това което се случва всяка година на великден в Ерусалим е неоспорим факт, е поне за хората имащи спосожността да мислят самостоятелно.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #37 -: Май 26, 2019, 10:12:57 pm »
Радико - нека не израждаме разговора - щом намеси и великденския огън нещата стават безпредменти ......
излишно е а и не е мястото  в тая тема - излишни емоции не са ни нужни и на двамата.
Всеки има право да вярва в каквото си иска и уважавам това право.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #38 -: Май 26, 2019, 10:27:52 pm »
Дааа прав съм значи щом не е признато пардон, щом не е разрешено за признаване от "атеистите" или го отхвърляш или не искаш да говориш по въпроса. Не говоря само за благодатния огън. Все пак питам в прав текст според теб истина ли е или лъжа.
Ако трябва да отворя нарочна тема за целта.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #39 -: Май 27, 2019, 05:18:37 am »
Според мен всяко твърдение е лъжа до моментът в който не се докаже. Най малко теоритически.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Моят свят.
« Отговор #40 -: Май 27, 2019, 01:58:16 pm »
В никакъв случай благодатния огън не е лъжа!!! Проблема е в това, че е трудно да се изследва и да се намери научното му обяснение, ако има такова! С други думи ако е чудо, трябва това да се докаже недвусмислено, както се е случвало по болниците хиляди пъти с чудотворните изцерения!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #41 -: Май 27, 2019, 05:25:47 pm »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #42 -: Май 27, 2019, 11:43:23 pm »
Montanar
Какво точно разбра от този филм за Баалбек.
Аз честно да ти кажа не разбрах нищо

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #43 -: Май 27, 2019, 11:53:46 pm »
Общо взето  че повечето загадки си имат напълно логично обяснение - говоря за чисто технологически моменти представени от обикновени хора с непревзето отношение и с правилен подход. Не ми се смята но да речем 100 или 200 тона ако трябва да се придвижат по равно не е нужно чак толкова енергия колко си мислят повечето хора. Нагледен пример са влаковите композиции  - ако се хванат 100 човека могат да придвижат натоварен железопътен вагон по равно че и два без особени трудности. Или с 2 думи "они не могли" е най лесното обяснение но обикновено не е вярно щото са на лице доказателствата. Били са известни въжета скрипци и колелото - така че .......
« Последна редакция: Май 28, 2019, 12:09:44 am от montanar »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Моят свят.
« Отговор #44 -: Май 28, 2019, 06:46:16 am »
След няколко дена ме чака изваждането на един 3-4 тонен котел от едно помещение... Обикновено го правим 4-5 човека с няколко крика, няколко тръби 2 цола, няколко по-дебели дървени греди, железни лостове... абе каквото има под ръка.
И това 4-5 човека за няколко часа (при условие че все пак трябва да пазим околните инсталации). А ако имате няколко хиляди човека, коне, волове?