Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 497496 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #60 -: Май 29, 2019, 01:30:10 pm »
Радико имам чувството че грам не се разбираме и говорим за различни неща.
Би ли структурирал твърдението си?
Доколко разбирам ти твърдиш че вероятно структурата е мнооооого по-стара от определеното от учените така ли?
Ако е така поясни колко години имаш предвид.

Сега гледам това https://www.youtube.com/watch?v=T9ieVIUOwYo

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Моят свят.
« Отговор #61 -: Май 29, 2019, 04:51:23 pm »
Бих препоръчал чата да не се прехвърля у форума,
ма явно тва е политика та скоро спечелилите  управляващи...

Ако имат ценз, бих попитал с какво е ценна и нужна тая тема?

По принцип съм идиот  и не разбирам съществото и легалността на другите идиоти,
може да ме баннете завинаги!

       Благодаря!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Моят свят.
« Отговор #62 -: Май 29, 2019, 05:32:55 pm »
Tanas-e, нали всеки иска демокрация и желае да се изявява свободно.  ;)
Предполага се, че и в този форум е така. Относно полезността на въпросната тема, моето лично менение е, че е абсолютно безполезна. Все пак това е моето мнение, но то все още не е причина същата тема да замине в кошчето.  ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #63 -: Май 29, 2019, 06:05:50 pm »
Цитат
Доколко разбирам ти твърдиш че вероятно структурата е мнооооого по-стара от определеното от учените така ли?
Ако е така поясни колко години имаш предвид.   
Почти ме разбра. Не твърдя, обаче че ВЕРОЯТНО е много пи стара. Твърдя че ГАРАНТИРАНО е много по стара.
Има един вид седиментни скали наричат се пясъчници. Учените на които вярваш са определили времето необходимо за образуването на тези скали. Сиреч знае се възрастта им. Има малък проблем, че процеса на дифузия е постепенно затихващ поради което може да се определи сравнително сигурно само долната граница. Та така по този способ минималната възраст на която могат да бъдат оценени е ЕДИН МИЛИОН ГОДИНИ. Кви римляни бе братче.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #64 -: Май 29, 2019, 06:18:07 pm »
Цитат
Та така по този способ минималната възраст на която могат да бъдат оценени е ЕДИН МИЛИОН ГОДИНИ. Кви римляни бе братче.
аз бих добавил - какъв човек бре братче! :)
Въпроса за дифузията която си наблюдавал и вероятно я има поне според мен е разтеглив процес и особено много зависи от състава на самата почва условия и прочее фактори ......
Според мен не нужно да приписваме невероятни хипоези при условие че нямаме особено понятие от тия въпроси.
Да не ставаме като необразованите индианци които обожествявали пушките на испанците и подобни.
Сичинските изцепки повечето от нас са ги чели - те са идеален пример точно за тоя подход
Баалбек според мен не е достатъчно изучен и не споря че си има мистериите но това е въпрос на знания и нищо повече.
Мен чисто технологично ми е много по-интересно как са се справили с масата на камъните отколкото как са ги рязали и напасвали и подобни. Щото тежестта им е огромна дори по днешните възможности.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Моят свят.
« Отговор #65 -: Май 29, 2019, 06:37:53 pm »
...Мен чисто технологично ми е много по-интересно как са се справили с масата на камъните отколкото как са ги рязали и напасвали и подобни. Щото тежестта им е огромна дори по днешните възможности.
Не че тежестта е огромна, просто човечеството се отучи да мести такива големи тежести. Много по-лесно му е да си го отлее на място, или да си го сглоби. И икономически е по-ефективно.
Ако наистина се наложи мисля че за няколко години само ще е разработена технология и ще са измайсторени пособия, способни да преместват хиляди или десетки хиляди тона.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #66 -: Май 29, 2019, 06:49:57 pm »
Знаеш ли много хора наистина си нямат грам понятие от тези неща в това число влизат и авторите на клиповете. Мен обаче не ме слагай в това число. Имах сравнително добри познания по въпроса и преди да отида в Ливан. След това съм понаучил доста повече обаче. От учебници при това, не от клипове в тубата. Та така

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Моят свят.
« Отговор #67 -: Май 29, 2019, 08:08:29 pm »
Филца между камъните под въздействие на налягането и времето е претърпял метаморфоза "дифузно сливане или смесване на твърди тела. А степента на дуфъзия е много голяма аз не успях да изчовъркам камъче....
Някъде 90-те, италианска фирма полагаха път от филц, който само се разстилаше и след това се минаваше с валяци неколкократно. За филца не знам подробности, но имаше зеленикав цвят. В началото се вдигаше малко пушек от автомобилите и хвърчаха камъчета, но към днешна дата предполагам, пак си трябва боркорона.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #68 -: Май 29, 2019, 08:36:29 pm »
Дано няма тук хора де вярват че Земя е плоска.
Но клипчето е може би с най съдържателните примери които могат да се дават за пример и да се набиват празните канчета на плоскоземците. полезно е и ще добави още аргументи в ваша полза.
https://youtu.be/K5KJp0CohX8

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Моят свят.
« Отговор #69 -: Май 29, 2019, 10:37:32 pm »
montanar, да ти кажа една подскаска, не си сам в твоя свят, не останавливай СЕ.

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Моят свят.
« Отговор #70 -: Май 30, 2019, 12:22:09 am »
мисля, че сте чували историята за евреина Едуард Лидскалнин и неговия коралов замък..., някакви предположения?, хипотези?, догадки?, асоциации?
...и как е възможно на изображението отворът да сочи нагоре?


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #71 -: Май 30, 2019, 12:39:07 am »
Със майсторлък и лебетки :)
Има заводски ръчни лебетки де и по 5 тона на ръка може да се повдигат ко остава за дърпаане и търкаляне ......
А корал и с трион се реже  :P
Трябва изобретателност повечко господа изобретатели на СЕ :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #72 -: Май 30, 2019, 06:42:01 am »
Някъде 90-те, италианска фирма полагаха път от филц, който само се разстилаше и след това се минаваше с валяци неколкократно. За филца не знам подробности, но имаше зеленикав цвят. В началото се вдигаше малко пушек от автомобилите и хвърчаха камъчета, но към днешна дата предполагам, пак си трябва боркорона.
В този случай нещата са съвсем различни. При пътя имаш слепване с помощта на вода. Същото като при варовата мазилка. Процеса е резултат от химични реакции докато в Баалбек няма химия въобще няма и следи от слепващи вещества.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Моят свят.
« Отговор #73 -: Май 30, 2019, 08:35:20 am »
Със майсторлък и лебедки!
Ако беше така щеше да напише книга (майсторлък и лебедки) Но човека написа книга  магнитен ток. Това не те ли кара да се замислиш, че не става въпрос за лебедки?



Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #74 -: Май 30, 2019, 08:44:33 am »
Много книги се пишат да, за еднорози за фей и прочее забавни неща. А кое от тях е реално и работи? - И щом има цяла "книга" какво на нейна база реално е постигнато или е поредното псевдонаучно фентъзи?