Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 500846 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #45 -: Май 28, 2019, 07:31:28 am »
Това ли са "сериозните" повтаряеми "научни" "доказателства" на които вярваш. Ако е така то съвсем правилно си нарекъл темата "моят свят"  защото очевидно реалният свят е съвсем различен. Спокойно можеше да я наречеш и "моята вяра"
Въобще не са необходими сто човека за да придвижат железопътен вагон достатъчни са и трима четирима, но вагона е върху изключително твърди колела търкалящи се по също така изключително твърди релси. Заменяш вагона със камион тир със същото тегло и мисията става невъзможна. Ще ти трябват поне триисет четиресет човека. След това пробвай с един "Джон Диар" с две ремаркета "за да е пак същото тегло"  във разорана нива. Дребни разлики нали. А в Баалбек въобще не е равно като тепсия да ти кажа. Отгоре на всичко към тия 100 - 200 тона предположени от теб се налага да добавиш още някакви си хиляда тона. Дребна работа. Ма то да беше само местенето. Другите загадки са много по сериозни.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #46 -: Май 28, 2019, 08:04:37 am »
Радико според мен древните хора не са били по-тъпи от сегашните да не кажа че в някой отношения може да са били и по умни от средностатистическия сегашен човек. Да технологично не са били толкова развити но и резултатите не можем да ги наречем чак пък извънземни. Конкретно за обемните работи варианти има има ли правилен подход. Дали ш движим товар ровим камъни и прочее трудности са въпрос единствено на решение и средства за постигането му.
В днешно време не са особено често срещано явление големи масовки от хора - Обикновено масивното строителаството представлява група специалисти и камара техника. Просто подходите са различни. Никой сега не тласка камъни а ги създава. Отдавна съзнанието е превключило на друг тип мислене относно конкретните проблеми.

И отново казвам доказателства трябват - нищо повече. Доказателствата са свършената работа. Доказателствата са че до сега не са намерени доказателства за съществуването на някаква технология знание която коренно се различава от средното развитие. "с палки и верьовки" може много да се направи и е правено и ще се прави.

И липсата на доказателства не може да се изтъква като доказателство както много хора им се иска. Щото на среща не е да няма варианти за решения на конкретните проблеми с решения напълно съпоставими за тогавашното ниво на технологията.

А и тогава не е да е нямало тясна специализация както и сега - Както аз грам не отбирам какво прави един биолог или биолога не разбира инженера или инженера не разбира философа или философа не разбира пилота .... а всеки един от тях си върши работата и постига конкретни резултати.
Кофтито става когато например биолога стане философ или или инженера философ. Каквато тенденция ражда тая ахинея като "они не нигли".

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #47 -: Май 28, 2019, 03:57:27 pm »
Цитат
Доказателствата са че до сега не са намерени доказателства за съществуването на някаква технология знание която коренно се различава от средното развитие.   

И веднага след това:

Цитат
И липсата на доказателства не може да се изтъква като доказателство както много хора им се иска 
А сега де.
Извън това странно противоречие да те попитам какви са доказателствата, че това е дело на римляни. Защото аз имам доказателства, че е направено много преди римляните. Прекалено много при това.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #48 -: Май 28, 2019, 04:40:01 pm »
Разбирай правилно написаното - ако трябва прочети го пак

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Моят свят.
« Отговор #49 -: Май 28, 2019, 05:52:06 pm »
Van за пирамидите има логика да са изливани на място но при Баалбек няма такава. Огромен блок насредата на нищото повече прилича на изоставен проект. А да не забравяме, че Лийдскалнин е знаел технологиата на левитация. На всичкото отгоре има и доказателство. Кораловия замък.
Древните са били много развита нация но ние съвременните сме, като болни от деменция.
Помните ли как се казваше фирмата, която сега произвежда техниката LG?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #50 -: Май 28, 2019, 06:06:47 pm »
Значи първо това "господин Радико"  мисля, че не е много уместно. Ти не знам аз смятам всички членове на форума за свой съмишленици и съответно приятели.  Това предполага отпадане на необходимостта от изразяване на увацение. Смятам, че уважението е по презумпция дори и при най разгорещените дебати. Както казва атос едно е да атакуваш мнението на някого друго самия човек.
Сега за Баалбек:
Много ми хареса думата "ламбър"  сега се  ползва по често поамериканчения вариант "леймър"
Та тия ламбъри по едно време в клипа дискутираха едни дупки в камъните, на долната снимка при увеличение се виждат въпросните кръгли дупки. Като коментираха как може би римляните са ги ползвали за да завират в тях греди и да местят камъните. И на мен ми направиха впечатление тези дупки и просто попитах един от уредниците там за тях. Изненадващият отговор беше, че това са следи от взимане на проби от археолози направени повече от хиляда години след обявяване на латинския език за мъртъв език. Та така в света на montanar  имат тежест мнения на хора които явно халхабер си нямат от това което коментират.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #51 -: Май 28, 2019, 06:11:05 pm »
Аз помня как се казваше. Помня времената на кореком
Златна звезда

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #52 -: Май 28, 2019, 07:10:14 pm »
Господин Радико не знам екскурзията ти какво доказателство ти дава - впечатления да - но според мен трябва да се и мисли освен впечатленя. както и да е .... тук говорим за предубеденост по-скоро (поне според мен)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #53 -: Май 28, 2019, 07:47:44 pm »
Да за предубеденост говориме но не от моя страна. По време на тази шест месечна " екскурзия аз си промених мнението по въпроса, не диаметрално, промених си го в поне 4 посоки едновременно. Единственното което мога да кажа със пълна сигурност е че тези камъни са на възраст над един милион години ако се позоваваме на сегашната система на датировка.
Ако приемем, че датировката е грешна и динозаврите не са измрели преди 65 милиона години а доста по скоро то и възрастта на камъните в Баалбек ще трябва да се редуцира.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #54 -: Май 28, 2019, 08:04:29 pm »
Цитат
Радико дай да изхождаме от реални доказани факти - че с допущения можем да стигнем много далече и в същото време никъде.
Щото с тия си твърдения отричаш дооооста неща от науката които просто работят - за това е мойта предубеденост не заради друго.
Аз не съм против която и да е хипотеза - както виждаш ведна друга тема изписах сума ти шантави неща но базирани и интерполирани от реални факти. - представи факти и ще приема всяка хипотеза.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #55 -: Май 28, 2019, 09:53:43 pm »
Цитат
Щото с тия си твърдения отричаш дооооста неща от науката които просто работят 
Какво да ти кажа всички лъжи работят. Зле скроените по малко добре скроените повече, но всички рано или късно стават ясни че са лъжи.
Относно тия камъни дори немските археолози дето ги изследват от години не знаят това което знам аз. Просто късмет или съдба знам ли.
Имал съм шанса да видя разни неща в град Библос други неща в Баалбек трети в каньона Литани. Имал съм и когнитивните способности да събера 2+2+2 за да видя че става дума за едно и също нещо. То те немците са стигнали до същите изводи по други начини, но по разбираеми причини не го обявяват така категорично.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #56 -: Май 28, 2019, 10:32:49 pm »
Не мога да намеря клипа нито в тубата нито в яндекс.  Има сигурно стотици нови клипове на които нищо същественно не се вижда. На въпросния клип ясно се виждаше нещо което всички пропускат, а именно, че такъв кръгъл отвор е издълбан за изследване, издълбан с боркорона от филца разделяш горния от долния камък в кароерата. Филца се състои от малки камъчета които са успели да се слепят дифузно и да се превърнат в нещо като бетон. Аз лично с гола ръка не успях да откъртя парче от този филц. Такава дифузия на твъеди тела не може да стане за хиляда две хиляди години. Нужни са милиони години. В същност може и по бързо да се случи, но са необходими ускорявщи условия, примерно висока температура. Последното не е невъзможно да се случи в предвид това което открих в Библос и в Литани, но тогава нещата стават отчайващо различни за тезата на Монтанар. Тогава ще се наложи промяна на цялата хронология на историята.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #57 -: Май 28, 2019, 10:43:16 pm »
Бре Радико бре - не ме ли разбра че с думи нещата не стават - поне при мен - дори и клип да пратиш това отново не значи много - щото аз нито съм капацитет по тия въпроси нито никой от наличните тук - още повече че е вкарваш в някаква специфика де хептем пък нищо не разбирам - знам как се образуват камъни знам и други неща но въпреки това нещата не са толкова прости - и въпреки това в какви филми ни вкарваш .... още утре ако реша мога да ти разреша на ръка почти всеки камък с най обикновена медна пластина и пясък - за какви дифузии говориш и прочее ..... просто човек и праисторически да е спокойно може да достигне висини в занаята си ..... 
За всичко си има чалъм другото е въпрос на мащаби.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #58 -: Май 29, 2019, 10:09:46 am »
Въпрос - Отговор
https://www.youtube.com/watch?v=sVlx5cGFKHY

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #59 -: Май 29, 2019, 01:22:33 pm »
Монтанар явно въобще не се опитваш да разбереш или може би аз лошо обяснявам, сигурно защото изхождам от презумпцията, че много неща съм ги казвал тук и се знаят. Добре отначало:
Имаме два камъка от по около 1600 тона единия един до друг после инаме нанесен слой филц "дребни трошени камъчета ако не знаеш" филцовия слой е с дебелина от около 70 сантиметра. Върху цялото това нещо отгоре е сложен третият камък от 1200 тона който до скоро се смяташе за най големия. Филца между камъните под въздействие на налягането и времето е претърпял метаморфоза "дифузно сливане или смесване на твърди тела. По степента на дифузия може да се определи със задоволителна точност колко време е продължил процеса. А степента на дуфъзия е много голяма аз не успях да изчовъркам камъче от въпросния филц. Немците са използвали боркорона за целта. Е ти тук снимка да го видиш