Автор Тема: Моят свят.  (Прочетена 499272 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #180 -: Юни 22, 2019, 01:58:45 pm »
Цитат
  Мы увидим действия, повлекшие за собой трагедию 
Дали наистина показват действителните причини довели до това ужасно Събитие. Факта, че за разлика от Фукушима никой не е осъден или не се е самоубил с думите аз съм виновен подсказв, че и този филм е само за замазване на положението. Акцентира се на героизма на хората за да забравят просълзените зрители въпроса:
 Кой причини всичко това? Как е името на злодея?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #181 -: Юни 22, 2019, 02:04:35 pm »
Интересувал съм се от въпроса смея да кажа доста обширно.
На дали изобщо ще разберем кой точно е предложил да се провежда този  тест с обезточването на реактора - ма тоя идиот едва ли не си е мислил че това е парно котле и е щял да работи на самотек - без въпросните помпи ..... Идиотски военновремени мерки са пробвали някакви и са направили пакостите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #182 -: Юни 22, 2019, 02:10:13 pm »
А ти си вадиш изводи от въздуха както винаги :)
Добавяй вади четки колкото искаш и няма да получиш повече ток - обаче ако добавиш втори комплект четки с втора верига към тях ще получишповече ток. Плюс съответстващия Ленц ефект :)
Не приписвай сибственните си кусури на другите. За разлика от теб аз си вадя изводите от собственни експерименти.
Само за сведение, не и за коментар защото няма да успееш да намериш клип в тубата. Има и още по голям парадокс който вече съм описал в този форум. Факт е, че има генериране на напрежение и съответно ток дори и при ПЪЛНА липса на постоянен магнит. Безсмисленно е да ти обяснявам подробности. Ти вече заяви, че съм те качил на  черешата.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Моят свят.
« Отговор #183 -: Юни 22, 2019, 02:50:07 pm »
И ко прайме сега Bat_Vanko?
А и ко общо има с темата това?
Питаш "кво общо има с темата"??? Еми точно ти и точно в тази тема се опитваш да заместиш осмислянето на научен текст с гледане на картинки. Компютърните игри формират добра визуална памет, гледаш след това клипа и вече си мислиш че всичко ти е ясно... Е да, ама НЕ!!! Винаги съм ти казвал че правиш лоша услуга стимулирайки мързела в мисленето. Така се създават "функционални некадърници" - имат знания, но нямат собствено мислене.
И фактите го потвърждават.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #184 -: Юни 22, 2019, 03:04:44 pm »
Ми добре - започай да събираш движение против въпросните ресурси Тюб ГугУл че и тоя форум :)
Въпросното функционално мислене се базира на развитие преди всичко  на логиката и критичния подход - всички стигат до различен стадии в развитието му и получават съответните резултати.
Дали аз съм прав в твърденията си дали ти си прав това на практика няма голямо значение ако човек въпреки всички мнения анализира критично ситуацията която анализира.
Конкретно мястото де сме се събрали (поне според мен) самото име го казва какво е - дали някой ш споделя книги клипове или мисли си остава трибуна и метод за комуникация - който може да се възползва и да е полезен в тая среда е добре който не може си е негова работа. Не смятам че това е училище или църква или нещо такова.

След като твърдиш че темата ми е вредна за тая цел има канален ред по който може да бъдат взети мерки за премахването и. 

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 332
Re: Моят свят.
« Отговор #185 -: Юни 22, 2019, 09:52:11 pm »
След като твърдиш че темата ми е вредна за тая цел има канален ред по който може да бъдат взети мерки за премахването и.
Какъв е смисъла от премахването на темата, след като остава причината...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #186 -: Юни 22, 2019, 10:02:41 pm »
За причината процедурата е подобна :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #187 -: Юни 22, 2019, 10:38:10 pm »
Не монтанар за причината процедурата е съвсем различн. Причината е в главите на някои хора. Там току така не може да се трие. Там става с убеждаване само. Другото е  как беше, а да, мракобесие

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #188 -: Юни 22, 2019, 10:45:15 pm »
Няма убеждаване в тая игра Радико - само с приказки и чесна дума не върви ....
Елементарни логически обосновки и доказателства трябват  - нищо повече.
Що например не кажа нещо против идеята ти с точката на Кюри?! Е няма как да кажа - там нещата са обосновани и работят и следователно са истински.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #189 -: Юни 22, 2019, 11:08:07 pm »
Дали си забелязал, че точно тази идея работи в нарушение на ЗЗЕ. Е поне при "класическия" прочит на други закони.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #190 -: Юни 22, 2019, 11:09:42 pm »
Е нема да се вържа и на тоя спор - не съм достатъчно силен в конкретната тема но доколкото я познавам няма никакви нарушения.
Ако искаш обоснови се - може да помислим.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #191 -: Юни 23, 2019, 08:18:08 am »
Елементарно е:
Взимаш две еднакви пластинки по форма и материал. Те имат и еднаква начална температура. Влагаш в тях определено количество енергия еднакво и за двете. Температурата им се покачва еднакво. После и двете изстиват до първоначалната температура отдавайки в околното пространство Точно толкова температура колкото сме вложили в тях преди малко. До тук всичко си е в пълно разбирателство със законите на термодинамиката и със ЗЗЕ.
Сега вариант две:
Едната пластина е пак свободна като в първият експеримент а втората е под механичното въздействие на консервативната гравитация и под въздействие на консервативното поле на постоянен магнит. Влагаме отново в двете еднакво количество енергия те се нагряват до еднаква температура после изстивайки връщат обратно цялото количество вложена енергия точно както си е според ЗЗЕ. Втората пластина обаче е извършила едно придвижване в посока гравитацията при нагряването и едно придвижване в посока магнита. Това вече не се вмества във ЗЗЕ.
А да имай в предвид че, при изстиване двете  пластини са отдали еднакво количество енергия защото точката на Кюри е фазов преход от втори род и се извършва без енергия за прехода характерна за преходите от първи род топене и изпаряване примерно.
Та големият въпрос остав:
 От къде дойде енергията за механичното придвижване на втората пластина.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Моят свят.
« Отговор #192 -: Юни 23, 2019, 09:14:46 am »
Елементарно е:
Взимаш две еднакви пластинки по форма и материал. Те имат и еднаква начална температура. Влагаш в тях определено количество енергия еднакво и за двете. Температурата им се покачва еднакво. После и двете изстиват до първоначалната температура отдавайки в околното пространство Точно толкова температура колкото сме вложили в тях преди малко. До тук всичко си е в пълно разбирателство със законите на термодинамиката и със ЗЗЕ.
Сега вариант две:
Едната пластина е пак свободна като в първият експеримент а втората е под механичното въздействие на консервативната гравитация и под въздействие на консервативното поле на постоянен магнит. Влагаме отново в двете еднакво количество енергия те се нагряват до еднаква температура после изстивайки връщат обратно цялото количество вложена енергия точно както си е според ЗЗЕ. Втората пластина обаче е извършила едно придвижване в посока гравитацията при нагряването и едно придвижване в посока магнита. Това вече не се вмества във ЗЗЕ.
А да имай в предвид че, при изстиване двете  пластини са отдали еднакво количество енергия защото точката на Кюри е фазов преход от втори род и се извършва без енергия за прехода характерна за преходите от първи род топене и изпаряване примерно.
Та големият въпрос остав:
 От къде дойде енергията за механичното придвижване на втората пластина.

Радико, може ли да обясниш по ясно и подробно, ако трябва и с чертеж.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Моят свят.
« Отговор #193 -: Юни 23, 2019, 09:31:28 am »
Доколкото те разбирам имаш предвид конкретно тоя опит https://youtu.be/ERWR8_qSmEI
Експеримента е интересен и ако не вникне човек в самата същност на процеса се добива усещането за нарушение на ЗЗЕ
Тук нещата са малко по-развити https://youtu.be/yXtP65m3Z8w
НО в случая е нужно много точно пресмятане на свършената работа спрямо вкараната енергия - тоест:
Силата на магнитното поле което действа на феромагнетика спрямо собствената му маса както и Вложената енергия спрямо свършената работа от въпросната маса.
Но аз не разполагам с конкретна калкулация или методика за пресмятането на тези положения  за да мога да твърдя твърдо каквото и да е но задачката закачка си я бива и ще се заема сериозно да я проуча.
По интуиция и субективно мнение в тоя момент мога да кажа че свършената работа ще е точно толкова колкото вкараната енергия за изгубването на феромагнитните свойства и извършването на работен цикъл.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Моят свят.
« Отговор #194 -: Юни 23, 2019, 10:10:49 am »
Елементарно е:
Взимаш две еднакви пластинки по форма и материал. Те имат и еднаква начална температура. Влагаш в тях определено количество енергия еднакво и за двете. Температурата им се покачва еднакво. После и двете изстиват до първоначалната температура отдавайки в околното пространство Точно толкова температура колкото сме вложили в тях преди малко. До тук всичко си е в пълно разбирателство със законите на термодинамиката и със ЗЗЕ.
Със това не си ли съгласен намираш ли тук някаква грешка.