Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith

Казусът Капанадзе, Размисли и Страсти

<< < (15/16) > >>

Радико:

--- Цитат на: x_name41 в Януари 08, 2020, 01:01:02 am ---Радико, ако двата края на рисунката която сте посочил са като опорни фиксирани точки за консуматора и генератора, това не е еднопроводно предаване на енергия, но когато например консуматора е присъединен със двата си извода към намотка на понижаващ високоволтов трансформатор примерно както е дадено на рисунката по долу, а високоволтовата му намотка е свързана еднопроводно към източника, то тук къде е фиксираната опорна точка на консуматора, която сте дал на вашата рисунка

И ако захранването на преобразователя от ниско във високо напрежение (генератора) е от акумулатор, то той би трябвало да се явява негова фиксирана опорна точка.

--- Край на цитат ---
Това са просто две метални пластини може и много тънки почти, даже станиол много добре изолирани от всичко друго освен от проводниците на схемата.
Ndm Прикриването на незнанието с подигравателно отношение не мисля, че е добра идея.

ndm:

--- Цитат на: Радико в Януари 07, 2020, 11:05:36 pm ---аре останалото утре след отговора на въпроса от ваша страна.

--- Край на цитат ---
Радико, в знак на добра воля допиши/дорисувай останалото на картинката, иначе ще си останем на ниво Тесла.

--- Цитат на: Радико в Януари 06, 2020, 10:01:53 pm ---трябвало е да минат доста години след Тесла за да осъзнаят хората, или по точно малко по умната част от тях, че еднопроводното предаване на енергия "поне електромагнитна" е заблуда това си е пак двупроводно предаване, но единият проводник за да го видиш трябват малко повече познания по въпроса.

--- Край на цитат ---

x_name41:
Радико, блгодаря но скептицизмът относно този а и други въпроси все пак остава в една или друга степен. При вашата рисунка имаме две пластини които са като две фиксирани отделни опорни точки за консуматора и генератора, при моята рисунка също би трябвало да има две опорни точки които да са за високоволтовия източник и консуматора отделно. Вие посочихте приемната част просто като една метална пластина, но дали тя е като отделна фиксирана опорна точка, тъй-като тази пластина всъщност (заедно с лампата) се опират чрез единия проводник на генераторната фиксирана опорна точка а не чрез другия проводник на лампата към отделна фиксирана опорна точка както на рисунката във вашия случай

Радико:
Ndm
Елементарно  е няма нужда от дорисуване. Достатъчно е да се каже, че след двата изолатора има още две метални пластинки съединени с проводник. и стана, че отстрани имаме два кондензатора свързани с допълнителен проводник. Схеметично това е двупроводна линия. Да обаче нито един електрон тръгнал от генератора по единия проводник няма да се върне по другия проводник. Та искам да кажа, че във всяка схема изглеждаща като еднопроводна има замаскирани такива кондензатори. Не от човек замаскирани просто си съществуват изначално, но това че някой не може да ги види не значи че електричеството няма да ги забележи и да се възползва от тях. Та така:
Търсете кондензатора. По скоро Кондензаторите защото не са един или два.
Като пример каскадата на старите телевизори "май София 21" беше интегрирана в техеото като плочите на кондензаторите играеха отделните секции на намотката.
Сега да се върнем към въпроса на Екснейм, по точно към констатацията:


--- Цитат ---Въпросното "предаване на енергия" се наблюдава и при НЧ високоволтов синус 50Hz.
--- Край на цитат ---
Много ли ще се изненадате на изявлението, че въпросното предаване на енергия или излъчване не е в зависимост от честотата. Честотата е само част от цялата зависимост. А тя се изразява с прословутото "деидете"
значи така:
силата на излъчването е равна на зависимостта, ΔI / ΔT  Изменението на тока върху изменението на времето. получава се една стойност подобна на стойността за скорост.  Ампери в секунда.  Примерно 10 ампера в секунда. такава скорост имаме ако за една секунда тока е нараснал от 100 на 110 ампера. абсолютно същата скорост ще имаме обаче и когато тока нарасне от 0,01 ампер на 0,1 ампер за период от 0,001 сек. Във единия случай имаме 10 ампера а в другия имаме сто милиампера, но ефекта е един и същ защото скоростта на нарастване е една и съща.

Tanas:

--- Цитат на: Радико в Януари 09, 2020, 10:22:52 pm ---Като пример каскадата на старите телевизори "май София 21" беше интегрирана в техеото като плочите на кондензаторите играеха отделните секции на намотката.

--- Край на цитат ---
Радико, пишеш глупости и затова не те уважавам!
На всяко гърне мерудия си, ама без покритие, със екса може да си хортувате до второто пришествие и да се лъжете взаимно.
По един проводник може да прехвърлиш колкото си искаш енергия, мощност и ток в зависимост от изпълнението, но тази заблуда, че ходили разни електрони по метала е менте.

Честотата е зависима спрямо другите фактори, телевизорите " софия" са чернобели и нямат каскада, такава имат цветните от серията "Електрон", Рубин и т.н.

Отделните намотки не играят кондензаторна роля, те просто са изолирани една от друга с цел пробивно ...  ;)
Вече не ми е чудно защо форума е на такова ниво.  ::)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия