Алтернативни енергоизточници > Генератори на Tariel Kapanadze и Donald Smith
Казусът Капанадзе, Размисли и Страсти
mi68:
Високото напрежение е от радиалния ток и при високо съпротивление то напрежението е високо. При ПМЕ теглото е около 100 кг. и подават напрежение 20 кв. С 20 кВ напрактика се дигат много леки тела. Олекването се наблюдава при 200 оборота в минута около 3,3 Хц. При 550 оборота настъпва настъпва критичен режим и установката е без тегло. Наблюдавали са хистерезис и оборотите са били под 550 и се наблюдавало самозахранване. Кулоновите сили най-малко влияят за олекването. На 1кг трябва 12кл да е в безтегловност тялото. Такъв заряд не може се постигне в земни условия.
GreenHulk:
--- Цитат на: montanar в Май 24, 2019, 10:11:07 pm ---Я да питам курифейте от темата - как драконите произвеждат огъня си? - сериозно притам ???
Нали съм си гориварче .....
--- Край на цитат ---
Слюнни жлези с химическо запалване?
технократ:
--- Цитат ---Ако трепти заряд от електрони то и масата на заряда ще трепти. На такива високи честоти обикновенна маса няма да реагира заради своята инертност.
--- Край на цитат ---
При високи честоти, трептят и заряди с маса.
montanar:
Ванчо хубави картинки - бравоооооо!
mi68:
Здравей колега van,
Законът за квадратите или квадратична нелинейна зависимост е валиден за LC Кръг по точно вълновото съпротивление ро. p^2=L/C, за изменение на вълновото съпротивление трябва да се мести L или C, но това местене е параметрично усилване. Да се управлява вълновото съпротивление има два разумни начина:
-двойноспирална бобина, получава се многократен резонанс
-бифилярка тип Тесла, подсказка от Капанадзе, пак многократен резонанс
Сега ще разкажа за втори мой генератор с две лампи EL81, където ми имплозивно дефектира, с палачинкова бобина тип Тесла. Няма да се спирам подробно на описанието на генератора. Генераторът е по класическа триточкова капацитивна схема. Втората лампа се ползва за спомагателен усилвател на обратната връзка, катоден повторител, може и без тази лампа, но целта е практически свободните трептения на бобините и на лампата да съвпадат. При схеми с транзистори наблюдавах 20-30 кХц изместване на резонанса заради инертността на транзистора.
Бобините са свързани серийно RLL, но кръга се държи като паралелно GLC. Тъй като времеконстантата е т=G.L. С намаляване на G честотата се повишава. С регулирането на тока се мести резонансната честота. Имаме управляемо нелинейно вълново съпротивление или параметрично усилване. С такава бобина също се получава многократен резонанс и СЕ.
Ако имаме генератор на напрежение и се подаде правоъгълен импулс на RL верига, получаваме трионообразен ток. От опита с инерцията и бобината се вижда, че при спиране се получава ток, при ускорение и постоянно въртене липсва ток. При трионообразен ток имаме допълнителен ток заради инерцията на електроните.
Ако имаме генератор на ток за получаване на трионообразен ток в RL верига трябва трионообразно напрежение.
Ако се върнем към Дон Смит тази установка няма СЕ, но ако трептящият кръг е RLL, и се захранва с правоъгълни импулси от ТТ то ще имаме СЕ. Следва лека преработка махане на кондензатора на кръга на 27 мХц и свързване на двете бобини в LL резонанс.
Това си е чиста теслова технология, еднополярни импулси и нарастващо бяло светене на въздуха в нелинеен режим. Получаване на северни сияния и даже тунгуски метеорит или кълбовидна мълния. Обикновеното светене е синьо или червено, зависи дали свети кислорода или азота, при бяло светене имаме нелинейна среда и то нараства.
Няма енергийна криза има криза на невежеството!
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия