Автор Тема: На вниманието на всички вегани  (Прочетена 79343 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #165 -: Ноември 22, 2020, 09:45:40 am »
Watson :)
То така, ама малко не точно :)
Турски филм "Изследване на еволюцията" (ако не се лъжа), дава ясни указания, че няма милиони години - при това доказателствата не са от Корана, а научни.
Понеже нямам време да гледам филма, да се уверя, че е турският - ти давам всички филми... да си гледаш.

https://budiveren.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=51&Itemid=84

П.п.: Ако някой не е гледал: Привилегированата планета (космология) - препоръчвам, има доста база за размисъл....

От сайта който си дал за филмите, не мога да ги гледам, като щракна на иконата не се отваря филма и ми се изписва че има грешка и файлът не може да бъде намерен.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #166 -: Ноември 22, 2020, 09:56:09 am »
Малко разцъкване и се сваля: http://verenbudi.com/budiveren.com/images/movies/IzsledvaneNaEvoliuciata.flv

Цъкаш в/у надписа: Свали филма (ако не тръгне от раз)

Watson  :) формата е: .flv ще трябва и кодек (https://codecguide.com/download_kl.htm).
« Последна редакция: Ноември 22, 2020, 10:13:48 am от VITAN »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #167 -: Ноември 22, 2020, 12:05:42 pm »
Още със споменаването на Дарвин и си загубих интереса,  Уотсън!!! :D
Душата ми направо изтръпна! Не знам защо!!!!!! :o
А че е турски не се "съмнявах"......!?  ;)

Много повече би привлякал вниманието ми с филм, който безпристрастно разглежда нещата, без натрапването на разни кухи теории, който са само в илюзиите на някой добре дресирани маниакопитеци!? И тези кухи теории са дообгрижвани от Системата която го е сътворила и естествено работи в нейн интерес. Понимаеш или не хочеш понимать! :D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #168 -: Ноември 22, 2020, 01:46:00 pm »
Eмм, ако не съм намерил точно този турски филм, значи е трябвало да търся в kolibka.com или подобно.
Със сигурност има турски филм, който доказва несъстоятелността на "дарвиновата" теория.
Но вместо да ти подсигуря твоя турски филм, решихме да се заредим с отрицателни йони в гората.

Сорри, всички филми в раздела, който ти дадох са достатъчно добри и не защитават THE MATRIX (а точно обратното).
Че не ти се гледа - йок кахър :D

P.s.: Един там в гората свиреше хубаво на гайда и си викам: знаели са как да живеят старите българи.
В гората звучи друго - не е зала, не е сцена...

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #169 -: Ноември 22, 2020, 07:57:32 pm »
Понеже някой спомена Дарвин..
Имам питане ако има постоянна еволюция защо няма в момента поредни маймуни които да продължават еволюцията от примати към следващия етап на еволюцията на вида?
Този въпрос е приложим и към други животински/насекоми/риби и т.н.  видове освен човека :)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #170 -: Ноември 22, 2020, 08:02:32 pm »
Мен, пък, ми е интересно, защо само последните 1 000 години са изчезнали, поне 100 вида, а не се е появил ни един нов?  ;D ;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #171 -: Ноември 22, 2020, 10:06:20 pm »
Понеже някой спомена Дарвин..
Имам питане ако има постоянна еволюция защо няма в момента поредни маймуни които да продължават еволюцията от примати към следващия етап на еволюцията на вида?
Този въпрос е приложим и към други животински/насекоми/риби и т.н.  видове освен човека :)
Валекс това вече го написах малко по нагоре:
Щот са тарикати, видели са, че работата отива към бачкане по цял ден и са спрели да еволюират.
Това в кръга на шегата разбира се. Иначе тук се начетох на по смешни вицове от този. Примерно, че човека не бил свикнал на модифицирани "готвени" храни защото ги употребявал от стотина години само. Демек прадядо ми е ял доматите с колците.
Еволюция има съгласен съм с този факт, но въобще не съм съгласен, че тази еволюция е спонтанна и самоорганизираща се. Може би точно по същият начин след около милион милион и половина години някои силициевоорганични хуманоиди ще дискутират как  спонтанно е станала еволюцията от "Пентиум 1" към "ксеон" но ще се търси някое липсващо звено "Пентиум7" примерно и ще спорят как е завършила борбата между неандерталоАМДейците срещу Пентиумпитеците. И чии биос носят в себе си те в съшност. Е те така те.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #172 -: Ноември 22, 2020, 10:10:32 pm »
Еее това ме изкефи
Цитат
Иначе тук се начетох на по смешни вицове от този. Примерно, че човека не бил свикнал на модифицирани "готвени" храни защото ги употребявал от стотина години само. Демек прадядо ми е ял доматите с колците.
;D ;D ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #173 -: Ноември 23, 2020, 09:50:59 am »
Понеже някой спомена Дарвин..
Имам питане ако има постоянна еволюция защо няма в момента поредни маймуни които да продължават еволюцията от примати към следващия етап на еволюцията на вида?
Този въпрос е приложим и към други животински/насекоми/риби и т.н.  видове освен човека :)
Я виж един пример, който от година върлува из целия свят... това ако не е еволюция - здраве му кажи. Нек'ва гад се пръкна от никъде и е*а мамата на цялото човечество...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #174 -: Ноември 23, 2020, 10:35:36 am »
Нек'ва гад се пръкна от никъде и е*а мамата на цялото човечество...
Не, само на неговата *** част.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #175 -: Ноември 24, 2020, 08:27:03 pm »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #176 -: Ноември 29, 2020, 05:02:27 am »
Синьо-зелени водорасли и др. като AFA, спирулина, хлорела са много подходящи за внасяне на микронутриенти и може да имат даже и лечебно действие. AFA-та даже може да активира и стволови клетки в организма, усилва и имунната система.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7354690/

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #177 -: Ноември 29, 2020, 12:33:59 pm »
И кафевите също - ламинария и фукус.
Само дето не сме японци и сме загубили ген - усвояваме около 7% от междуклетъчното пространство (плюс-минус)
и толкова...
И този казус разбира се има решение  8)

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #178 -: Декември 05, 2020, 02:09:44 pm »
Скоро ми попадна една книга за суровоядството издадена през далечната 1930. Книгата е на руски. По писанието в нея разбирам че нещата от тогава много не са се променили, просто мъртвохраненето бележи нови висоти и вече гуши свойте отрочета със техногенна, щедро напоена с химия храна! За това съвременото зомби въобще не се усеща във какъв свят живее и как е въвлечен в концлагера на себеунищожението! Което маниакопитека приема за нормално! А то не е!?