Автор Тема: На вниманието на всички вегани  (Прочетена 79306 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #45 -: Май 15, 2019, 10:31:34 pm »
Радико недей така за plсsoft, виж какви чисто практически неща споделя от собствен опит:

Пчелар съм и навремето говоря 2007-2008 година претърпях значителни загуби от това извращение на човешкото невежество.Тогава, не знаех с какво си имам работа и докато се усетя, почти фалирах. Алчността и ненаситната жажда за пари бяха накарали земевладелците в моя район още първата година да засеят големи площи със ГМО култури и за 2-3 години пчелите ми почти се самоунищожиха. Тогава не го знаех това! Но, когато научих истинската причина, вече беше късно!

Това го сложих в рамка на моя пчелин да го чета всеки път когато съм там,  да знам ако пчелите ми СЕ самоунищожат каква ще да е причината.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #46 -: Май 15, 2019, 10:49:23 pm »
И моето семейство сме пчелари и нашите мрат! Чудя се ако подам на пчелите захарен сок с ниски дози инсектициди с които пръскат рапицата, дали няма гадинките да се усетят и да не се натискат да ходят да берат мед от рапицата, или дори да се адаптират към отровата?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #47 -: Май 15, 2019, 10:53:27 pm »
Радико недей така за plсsoft, виж какви чисто практически неща споделя от собствен опит:

Това го сложих в рамка на моя пчелин да го чета всеки път когато съм там,  да знам ако пчелите ми СЕ самоунищожат каква ще да е причината.
Значи този практически опит напълно отговаря на написаното в предния ми пост. Садиш ГМО и пръскаш на воля, а пчеларите кучета ги яли. Проблема за пчелите е не в пестицидите защото там вече е вкаран някакъв ред а в хербицидите защото там химичните монополи твърдяха до скоро, че видите ли те унищожавали растенията а не насекомите. Е да не ги убиват само дето им действат като наркотик и ги дезориентират и не успяват да си намерят обратния път.

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #48 -: Май 15, 2019, 11:20:41 pm »
ppipilica с тези таблици мож само да се заблудиш. Свински врат на скара се комбинира със студена бира или червено вино охладено. Така няма да сбъркаш с диетата, а таблиците са си паратика работа.
Слава Богу диетата ми е правилна, врат на скара, студена бира и салатка от червена ряпа с морков и лимон, или домти със сиренце и лук, или боб с лук и лютеница.

И две думи относно ползването на препарати за растителна защита, на днешно време без химия няма реколта пък била и ГМО тя. Тук фирмите плащат лиценз да пуснат препарат и освен това са плаща и допълнително за,  видове бръмбари умиращи от препарата, та фирмите регистрират 1-2 бръмбара за по-евтино пък препарата убива доста много видове, същото е и с хербецидите и фунгицидите. Моя комшия има пчели и ябълкова градина, когато ще пръска не пуска пчелите на паша и въпреки това лани ми се оплака че има умрели цели 5 кошера.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #49 -: Май 16, 2019, 07:32:47 am »
Слава Богу диетата ми е правилна, врат на скара, студена бира и салатка от червена ряпа с морков и лимон, или домти със сиренце и лук, или боб с лук и лютеница.


 Аз примерно бих я съчетал така - врат на скара, студена бира и салатка от червена ряпа с морков и лимон, или домти със сиренце и лук.
Без вареният боб и лютеницата защото ще понижиш pH още повече.
Радико недей така за plсsoft, виж какви чисто практически неща споделя от собствен опит:

Това го сложих в рамка на моя пчелин да го чета всеки път когато съм там,  да знам ако пчелите ми СЕ самоунищожат каква ще да е причината.


Ха ха ха.:) :) Радвам се, че с моите скромни писания съм допринесъл за разширяването мирогледа на поне един човек. Но и аз съм човек и аз не съм гарантиран от допускане на грешки! Ко, да прайме, такива простаци сме си! :) :)
А относно Радико той си е такъв. Важното е да не му се вързваш! Иначе е добро момче, но има доста свита бленда на мирогледа като мен :), това му е проблема! Трудно му е да излезе от отъпканите коловози на праволинеитото мислене с които е закърмен. Но това е лично мнение, може и да греша, защото не го познавам като личност, (но познавам себе си). Само съдя по-писаниците му във форума. Ако съм те обидил, Радико! Извинявай, не ми е това целта!!!

Само да добавя малко обяснение към по раншен пост. Някой да не вземе да повярва на глупостите за ГМО които plcsoft явно е прочел някъде и сподели по горе явно без изобщо да се замисли кое е вярно кое не. Всеки си има слабо място за което е доверчив и уязвим.
Та значи ако сложите семена от растение да покълват и кълняемостта е плачевно ниска или дори никаква това означава единственно, че са от плодове обрани зелени и в последствие подложени на мястото за продаване на ускорено съзряване посредством таблетки излъчващи газ етилен. Това предполагам Пиро Весо може по добре да обясни. А за ГМО те напротив са като бурени веднъж насадени отърването от тях е много трудно. Най простият тест който се сещам е:
Купувате някакъв хербицид на Монсанто и напръсквате с него. Ако нещо оцелее значи е ГМО. По голямата част от ГМО растенията са направени да са устойчиви към хербициди за да може лесно и безпроблемно да се унищожават "вредните" растения а "полезните" да не се повлияват. Необходимо е обаче да се вземе в предвид и факта, че конкурентите на Монсанто създават ГМО които са устойчиви към техните собствени хербициди а не към тези на Монсанто. Всеки гледа да печели повече ;D
 

Радико пак не си прочел целият текст който съм написал. И пак интерпретираш нещата като кон с капаци. Там съм написал дословно  -
 

Но и това не е пълна гаранция. За пълната гаранция трябва да изчакате растението да се развие и да видите дали ще плодоотдава. Ако не плодоотдава или плодовете му са дефектни и имат страни образования. Значи са ГМО или химически обработени.

Не мога да споря със тебе, ти просто си гении!Отвсякъде! :) :) Лек ден, от мен!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #50 -: Май 16, 2019, 08:52:45 am »
Може ли да разгледаме нещата така? Да разгледаме хранителната верига която природата е създала по естествен начин, от както свят светува. Почва с влага, соли, минерали и т.н. От нея се пръкват растенията. С растенията се хранят тревопасните. С тревопасните се хранят хишниците. Ние човеците се храним с всичко което вече описах. Дори водата която пием е филтрирана през почвата, с разтворени в нея соли и минерали.
Следователно ние сме най горе във веригата. Най вероятно защото сме създадени, да се нуждаем от всичко останало по долу.
Веганът е човек. Стои най горе във веригата. Питам се аз? Защо съзнателно слиза две нива надолу?
И нещо мн. важно! Колагенът! Според днешни знания, човешкото тяло е съставено от 30-40% колаген (лепило). Това лепило всъщност ни държи цели. След ок 35 год. възраст, организмът по естествен път започва да намалява производството на колаген. Видове растения могат да стимулират организма да произведе, но не и да го набавят. Единствено храните от животински произход, могат да доставят колаген на човешкото тяло. Меса, риба, яйца, желатин и др. в комбинация с плодове и зеленчуци. Набавяне и стимулиране.
Избрах тази статия, ще сгрешите ако не я прочетете!
https://lekuva.net/151678/kolagen.html
P.S. мисля че PyroVeso е прав в наблюдението си за веганите колеги. Ако всичко това което написах е вярно?


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #51 -: Май 16, 2019, 11:01:49 am »
Питам се аз? Защо съзнателно слиза две нива надолу?


Вижте момчета ще обясня нещо много съществено за мен, което явно вие не го разбирате. Никой не слиза две нива надолу. Напротив! Докато до преди 40-50 години храната която консумирахме беше чиста натурална и в нея имаше минимално замърсяване с химия, то днешният човек е изцяло потопен в химията и елекромагнитният смог който сам е създал. Да не мислите че, всичко това подминава вас богоизбраните. Няма такова нещо! А как човек може да съществува в такава среда при това да е в добро здраве и да живее възможно най-пълноценно. Как? Като яде супермаркетната химия, като консумира ГМО храните и диша наситеният с отрова въздух в градовете и пие до безобразие хлорираната вода от чешмата. Това води единствено до скъсяване на живота на отделният индивид и неговото омотаване в паяжината на зависимостта от медицина, от банки, от политици, от много други неща. А какъв е изхода!? Та той е пред очите ни! Не го ли виждате! Защо всичко задълбавате в  ненужно усложнена посока!Изхода е, яж чиста от химия храна, пии чиста от хлор вода и води природосъобразен начин на живот през свободното си време. Демек имай възможно най-малко контакт с отровите който са ти превзели живота и ти изсмукват енергията. Природата ни дава всичко това и то даром, а ние глупаците ходим и сами се тикаме в лапите на преждевременната смърт. Защо? Трябва доста да си глупав и невменяем за да не схващаш очевадната разлика! Та погледнато от тази гледна точка вегатерианството не само води до по-пълноценен живот, но и до по-ясно мислене, по-ясно осъзнаване на процесите който протичат около теб. Защото имаш повече сили, организма ти е по-здрав и не си толкова зависим от системата. Елементарно Уотсън! Извинявам се за пресилените епитети но, което си е вярно.....
« Последна редакция: Май 16, 2019, 11:34:54 am от plcsoft »

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #52 -: Май 16, 2019, 01:46:18 pm »
plcsoft
Твоя режим ми прилича на идеята за разделното хранене. Там идеята е да се комбинират храните така, че да са подходящи едни с други. Погледни  комбинациите от съвместимите храни.

Благодаря за таблицата и линка. Ще я закача до другата. А разделното хранене е следващата стъпка. Но и към нея подхождам с постепенност. Не с разума напред а, съгласно едва доловимият шепот на тялото! :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #53 -: Май 16, 2019, 04:26:04 pm »
...Докато до преди 40-50 години храната която консумирахме беше чиста натурална и в нея имаше минимално замърсяване с химия, то днешният човек е изцяло потопен в химията и елекромагнитният смог който сам е създал.
...

Това е една голяма заблуда.
Преди 50 години в бензина се слагаха добавки на основа ОЛОВО за да се увеличи детонационната му устойчивост и да се намали триенето. Никой не смяташе за задължително да те уведомява и разни камиони и автобуси изхвърляха килограми олово във въздуха точно в градовете.
Преди няма и 100 години са пили радиоактивни "добавки" за свежа кожа, гладка коса и здрави зъби ...





Да не ти говоря с какво обработваха посевите - примерно с ДДТ...

Да си спомним и за тровещия София Кремиковци, и за все още черните от сярната киселина във въздуха керемиди в Златица и Пирдоп ...

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #54 -: Май 16, 2019, 08:04:42 pm »
Освен това всичко се пръскаше с ДДТ - доказан канцероген, както и с други, доста "по-хард" от съвременна гледна точка пестициди, хербициди и т.н.
За Чернобилската радиация и друго подобни "благинки" изобщо да не споменаваме... Също и колко ядрени заряда са взривени подводно, надводно, подземно, надземно... по света през 50-те - 60-те години.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #55 -: Май 16, 2019, 08:18:50 pm »
Това което показа juliang продължава да важи и сега.  Абсолютна подкрепа на нещо, което е вредно и опасно, но се печели много пари с отрови и заблуди.
Искам да обърна внимание и един друг аспект от храненето :
Нито дядо ми нито баба ми са се хранили с чия, кеноа , брюкселско зеле, аспержи и т. н. Нито техните деди и прадеди са се хранили или опитвали манго и папая.
Обикновено ДНК е доста голям процент повторение на предишните ДНК и надали по данни на ДНК организмите на хората живеещи в Бълканския регион са 'програмирани' да извличат или да се хранят се веществата от такива продукти?
Мисля, че е нормално човек да се замисли преди да се хвърля в модните хранителни тенденции.

А може би прабългарите са се хранили редовно с филе от сиомга или риба тон???? :):):)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #56 -: Май 16, 2019, 08:19:13 pm »
Цитат
Радико пак не си прочел целият текст който съм написал. И пак интерпретираш нещата като кон с капаци. Там съм написал дословно 
И това съм го прочел, но трябва ли да оборвам една по една всяка глупост?
Цитат
Но и това не е пълна гаранция. За пълната гаранция трябва да изчакате растението да се развие и да видите дали ще плодоотдава. Ако не плодоотдава или плодовете му са дефектни и имат страни образования. Значи са ГМО или химически обработени.   
И това въобще не е така. ГМО растенията се отличават също с почти идеални по външен вид плодове. Еднакъв размер на плодовете и добре програмирано еднакво узряване. Посоченото от теб израждане е характерна черта на хибридите получени при естествено кръстосване чрез опрашване на два различни сорта.
А само така от любопитство извън темата, ти като противник на месото би трябвало да имаш по чувствителен вкус към останалите храни та да те питам. Харвсваш ли доматите сорт чери?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #57 -: Май 16, 2019, 08:27:33 pm »
Valex Специално за аспержите, брюкселското зеле и броколите не съм съгласен. До 9ти 9ти България е била най големия производител в европа. Отглеждането им е било унищожено от комунистите защото били "буржуазни зеленчуци"

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #58 -: Май 16, 2019, 08:48:51 pm »
Радико
Пиша ги като идея за модно хранене.
На село не се сееха такива неща.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #59 -: Май 16, 2019, 09:09:42 pm »
Това е една голяма заблуда.
Преди 50 години в бензина се слагаха добавки на основа ОЛОВО за да се увеличи детонационната му устойчивост и да се намали триенето. Никой не смяташе за задължително да те уведомява и разни камиони и автобуси изхвърляха килограми олово във въздуха точно в градовете.
Преди няма и 100 години са пили радиоактивни "добавки" за свежа кожа, гладка коса и здрави зъби ...

Да не ти говоря с какво обработваха посевите - примерно с ДДТ...

Да си спомним и за тровещия София Кремиковци, и за все още черните от сярната киселина във въздуха керемиди в Златица и Пирдоп ...

Пак се вманиачавате! Добре, нека да е преди 70-100 години. ДДТ започват да го използват масово около 60-70 години на миналият век. Оловото в бензина са слагали, но я съпостави тогавашният брой автомобили и сегашното дередже. А Кремиковци кога е построен и колко е работил и то с пълен капацитет? А химията дето я рекламираш колко е била разпространена сред народа.
Ако всичко това дето си го написал се съпостави спрямо живота на човечеството преди началото на индустриализацията то, и най-неграмотният ще ти каже че, е нищо в сравнение с примерно една еволюция от 100 милиона години, или спрямо еволюцията на планетата от 5 милиарда. А вижте колко животински видове са погубени, колко е натровена вече планетата за тези 40-50 години. И тенденцията е да продължава отравянето с още по-големи темпове!  Нима ще отречеш!? Да не навлизам в темата за Е-тата. Че пак ще се вкопчиш в нещо.

ГМО растенията се отличават също с почти идеални по външен вид плодове.


Това обаче важи за първата реколта. Я се опитай да вземеш от тях втора или трета реколта, да видим дали ще вържат почти идеални плодове. Говориш наизусть.
Да те питам Радико ти отглеждаш ли собственни растения?
Имам предвид дали си сееш разсад, дали го пикираш, а после разсаждаш, грижиш се за него и му береш реколтата.

Харвсваш ли доматите сорт чери?


Мисля,,,,,, че не съм консумирал такова нещо!Наблягам на собственото производство и то предимно български сортове. Може да съм ял някъде на заведение но, в домашна обстановка и в градината си никога не съм го сял. Дори и от магазина не съм купувал такова чудо. Не ми е било нужно!!!
« Последна редакция: Май 16, 2019, 09:29:24 pm от plcsoft »