Автор Тема: На вниманието на всички вегани  (Прочетена 79149 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
На вниманието на всички вегани
« -: Май 09, 2019, 05:04:13 pm »
Предлагам ви една потресаваща статия за това до къде може да стигне любовта към здравословния начин на живот.
https://m.dir.bg/dnes/svyat/otglezhdano-kato-vegan-dete-raste-bez-zabi-ne-mozhe-da-sedi-i-da-govori   

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #1 -: Май 11, 2019, 05:22:02 pm »
Вегетарианство е имало от преди хиляди години, веганството било измислено от някакви англичани около 1950 г. За някои последователи на тези вегански вярвания помощта на психолог може да е от полза.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #2 -: Май 11, 2019, 05:45:56 pm »
Да цяла Япония в продължение на 200 години е била вегетарианска. По неволя обаче. Вярно, че в този период някои болести са били забравени от японците. За сметка на други обаче.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #3 -: Май 11, 2019, 08:40:38 pm »
Да цяла Япония в продължение на 200 години е била вегетарианска. По неволя обаче. Вярно, че в този период някои болести са били забравени от японците. За сметка на други обаче.

Какво ще кажете за това че, 70% от индийците са вегетарианци! И винаги са били такива! За това поне има писменни доказателства. А гонят 1 милиард, вече!За статията ще кажа че , просто е лъжа написана от някой неграмотник който хал хабер си найн от вегетарианство!Самата статия е капан за наивници който не могат да мислят самостоятелно. Ако целта е, да накара вегетарианците да се откажат от растителната храна, тогава тези писачи са невежи, здраво напоени с химия и съзнание загвоздено в социума от супермаркетната синтетика която ядат. Защото статията не струва, тя е примамка за глупаци!
Защо смятам така! Всеки който е на ти с вегетарианството е изпитал ефекта върху себе си и много добре знае до какво води! А води до - здраве, сила, жизненост и мощна енергетика. Да не забравя да спомена, спокойствие, жизнен комфорт и една безпристрастност, тоест способност да мислиш трезво, осъзнато и  да виждаш реалността такава каквато е! А не както ти я вменява телевизора, интернета и различните други методи за психологическо въздействие върху индивида. Да и при вегетарианството, може да има болести но, когато човек подходи грамотно и съзнателно може да ги предотврати и да се предпази. И при вегетарианците има всякакви да не мислите че, те са предпазени от човешката глупост. Не, не са!? Но да се вадят погрешни изводи за нещо което носи много повече полза отколкото вреда е, недопустимо! Нека и другите да се изкажат! Има хора с много по-голям опит от моя!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #4 -: Май 11, 2019, 09:15:27 pm »
Аз без месо на маса не сядам. Сина ми откакто е роден не е хапвал месо. Жена ми ядеше месо, преди 20 години го отказа. Така че имам преки наблюдения и върху трите случая.

А води до - здраве, сила, жизненост и мощна енергетика. Да не забравя да спомена, спокойствие, жизнен комфорт и една безпристрастност, тоест способност да мислиш трезво, осъзнато и  да виждаш реалността такава каквато е!
Начи и сина ми и жена ми са дефектни вегетарианци. Точно обратното на това което описваш са. Сина ми е висящ пред компа пубер, който едвам изгонвам до вилата поне да види слънце и чист въздух, за вършене на някаква работа и дума да не става. Жена ми ... абе вече не е толкова млада, може и от това да е, ма ... и тя не кипи от енергия.
За спокойствие и жизнен комфорт - такива у тях двамата няма. Вечно са недоволни от нещо.

Докато аз, месоядното, съм пълна тяхна противоположност :)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #5 -: Май 11, 2019, 09:21:17 pm »
Да живееш като болна метилява оФца, за да умреш здрав.....Ееееее това не го разбирам

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #6 -: Май 11, 2019, 10:18:11 pm »
 :) Вегетарианци има всякакви! Написал съм го! А относно другият пост - целта не е да се умре здрав а, да се живее пълноценно!Щом човек се чувства добре като яде месо и супермаркетната химия, ами да си я консумира, какъв е проблема!  А вие момчета мисля че, доста селективно подхождате! Но, да не навлизаме в безсмислени спорове! Не се опитвам да доказвам на никого нищо просто, споделям и казвам че, не съм съгласен с това което се афишира! А всеки си има глава на раменете, и може да избира! Това е! Преди и аз набивах пържоли, плюсках супермаркетна химия и ми плющяха ушите, даже имах девиз - това което не расте на кокал не е храна за мен. Но, със времето тялото ми започна да се обажда и когато те налегнат болести, а пенсията не идва, мисля, че е нормално човек да си зададе въпроса, стоп какво става тук!? Аз какво, по-болниците ли ще вися или ще се взема в ръце и ще си гледам кефа! Та , така! А вие щом можете да си гледате кефа и без растителна храна, ОК! Но, при мен природата ми нашепна, че трябва да сменя тактиката!? :) :) И така.......нататък! Лека вечер!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #7 -: Май 11, 2019, 10:36:57 pm »
Само не разбрах какво общо има месото със супермаркетната химия. Какво си мислиш, че в марулите дето ги рупаш я няма тая химия. Хахаха Един наивник на средна възраст  не стига че има химията но е бъкано и от трилиони вируси "KRISPR" Ха да ти е сладко вегане.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #8 -: Май 11, 2019, 11:22:38 pm »
Преди около година пробвах една странна диета която сам си измислих. Е по късно разбрах, че вече е била измислена. Та замислих се над това какво се случва с храната след, като попадне в стомаха ни. Разбира се бях повлиян от една легенда за древногръцките богове от Олимп, които се хранели със амброзия и пиели нектар. Става въпрос за следното; след, като храната попадне в стомаха ни се смила под въздеиствие на киселини ензими и т н. И в крайна сметка остава само твърдата част от храната, която не се е разградила и тя се изхвърля.. Знаете откъде. 😉Дотук добре но това означава, че организма е приел само соковете от тази храна.
По тази логика започнах да се храня само със соковете от храната и ефекта беше невероятен. Няма киселини няма преяждане няма тежест и килограмите спаднаха. Но пуста лакомия изкарах само месец. Имаше и още една древна легенда, която гласеше; Тои се отдал на земните блага и станал смъртен.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #9 -: Май 11, 2019, 11:26:18 pm »
Физиологично човека е хищник. Зъбите са му на хищник. Стомаха му е на хищник. Против природата е да лишаваш тялото си от храната, с която то е свикнало от хилядолетия и е специализирано да преработва.

С'я ... ако някой го кефи не яде месо - ОК съм. Но да се твърди че лишаването на организма от храната за която той е пригоден е полезно ... не мога да го разбера, не мога и да го приема.

И в рамките на майтапа - появиха се тия дет не ядат месо, после се появиха тия дет не онождат булки... и всичкото това ни го натрапват като нещо нормално ... какво ще е следващото се питам...

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #10 -: Май 11, 2019, 11:41:56 pm »
Юлияне
Аз по принцип нямам право да ти задавам този въпрос щот и аз съм месоядно но...
Я си представи за момент, че нас хората ни отглежда "по висша раса", която ни ползва за храна. Както ние отглеждаме прасета, крави, пилета и тн. Няма да ти е много гот а?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #11 -: Май 12, 2019, 12:31:10 am »
Не виждам да намаляваме, даже напротив. А и процента на безследно изченалите сред моите познати клони много силно към нула. За сметка на заровените/изгорените.

С'я... ако виртуално някакви същества ми ядат астралното тяло, или ми смучат оргонната енергия... аз лично няма нищо против, на мен това не ми пречи. Знам че сега ще наскачат няколко човека и затова го казвам предварително.

Ако говориш за моралния аспект ... общо-взето всеки бива изяждан в дивата природа. Това е в реда на нещата. С какво сме по-различни от един щъркел който яде жаби или от една жаба която яде мухи? Това че нас не ни ядат много дори е нередно, не е природосъобразно.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #12 -: Май 12, 2019, 02:56:39 am »
Физиологично човека е хищник. Зъбите са му на хищник. Стомаха му е на хищник.
Дължината на дебелото черво е 2x по-дълго отколкото на хищниците.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #13 -: Май 12, 2019, 03:28:51 am »
Айде и аз да се изтропам :)
Един от основните принципи на живота е оцеляване.
Човека е всеядно същество, тоест е отлично адаптиран.
Сега относно веганството - бихте ли си задали въпроса колко от веганските видове са интелектуални?
Колко интелект е нужен на една оФцЪ за да оцелее? :)
Или колко интелект е нужен на един хишник за да хване оФцЪта - която би му дала храната от която се нуждае - мсля че му е нужен повечко интелект.

Другия интересен момент е какво дават различните видове храни.
ОфцЪта трябва да пасе цял ден за да си набави нужното количество енергия.
Хишникът доста по-малко за да набави повече енергия като изяде оФцЪта.

Извода е който иска да е офЦъ - моля! - да си пасе и да затъпява - и да е храна за хищниците.

Такива изцепки като веганството според мен са поредната изчепена мода.

На веганите моралистите и чувствителните душици колкото и да им е криво най утрирано обяснено това е реалността.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #14 -: Май 12, 2019, 08:18:32 am »

По тази логика започнах да се храня само със соковете от храната и ефекта беше невероятен. Няма киселини няма преяждане няма тежест и килограмите спаднаха. Но пуста лакомия изкарах само месец. Имаше и още една древна легенда, която гласеше; Тои се отдал на земните блага и станал смъртен.

Не е било от лакомия! Просто не си разбрал основният принцип при преминаване на природо-съобразна храна а той е - постепеност, няма за къде бързаш. Постепенно трябва да изключваш вредните продукти и да ги заменяш със здравословна растителна храна. На мен ми бяха нужни около 2 години за да се убедя че, това е правилният път. Всяко прибързване води след себе до прекалено бърза детоксикация на тялото и повече пречи, отколкото помага. Обяснението е следното. Понеже си бил дресиран още от раждането си да употребяваш мъртва храна(демек варено, печено, а вече и химически обработена храна) то тялото ти се е нагодило към такава храна и всяка рязка промяна води до бърза детоксикация и най-важното бактериалната флора в стомаха ти не е пригодена за такава храна, а без нея 60-70% от храната просто се изхвърля без да се оползотвори от тялото. Съдя по себе си! В миналото може би 3-4 пъти се опитвах да премина на здравословна храна но, не успявах. Мислих че ми липсва, воля! А не е било това! Не успявах защото не разбирах, принципа на постепеност. В началото освен здравословната храна употребявах и мъртвата храна но, постепенно свих процента на мъртвата варена и химически обработена храна и я заменях с здравословна храна. И така "воала" започна да се получава и то без дискомфорта. В момента може би 90% от храната с която се храня е здравословна но, все още понякога си позволявам и мъртва храна. Няма за къде да бързам! Аз примерно в кухнята си на видно място съм закачил ето тази снимка и това ми помага!
« Последна редакция: Май 12, 2019, 08:42:12 am от plcsoft »