Автор Тема: На вниманието на всички вегани  (Прочетена 79304 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #60 -: Май 16, 2019, 09:44:20 pm »
Преди 2 часа приключих вчерята с една тлъста пържола, задушена в халогенна фурна, поръсена с подправки, намазана с горчица, чаша говжди бульон фрашкан с колаген, 1червен домат, поляти с бира стела артоа защото в маркета нямаха бернард! Това лошо ли е? Нямам си градина! Съзнавам че хич не е веганско, и най вероятно няма да доживея да сложа памперси! Ама майната му!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #61 -: Май 16, 2019, 09:44:39 pm »
Цитат
  Да те питам Радико ти отглеждаш ли собственни растения?
Имам предвид дали си сееш разсад, дали го пикираш, а после разсаждаш, грижиш се за него и му береш реколтата.
 
Да живея в краен квартал на София даже може да се каже, че е село нищо, че има трамвай. Живея в къща с един декар двор. Имам и доста наследствена земеделска земя. Отглеждал съм какво ли не дори в началото на демокрацията когато беше изкуственният дефицит на захар съм отглеждал и захарно цвекло и захарна метла. А за доматите Чери много хора си ги отглеждат от години растат добре дори в саксии по балконите. Страхотно ГМО са а не се вместват в нито един от предложените от теб тестове.
По принцип в ГМО няма нищо лошо по точно почти нищо лошо. Реално самите ние сме ГМО. Лошото е, че още не сме дорасли да си играем с инструментите с които сме създадени самите ние. Не да работиме да си играеме не сме дорасли. За това аз лично въпреки, че се радвам на успехите на този клон от науката предпочитам да стоя по далеко от продуктите му въпреки, че се твърди, че били с добре проверени качества. Смятам, че заради тия ГМО ще доиде време когато суровоядството ще бъде много рисковано удоволствие.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #62 -: Май 16, 2019, 10:32:44 pm »
  За това аз лично въпреки, че се радвам на успехите на този клон от науката предпочитам да стоя по далеко от продуктите му въпреки, че се твърди, че били с добре проверени качества. Смятам, че заради тия ГМО ще доиде време когато суровоядството ще бъде много рисковано удоволствие.

Сам  го казваш. На същият принцип съм и аз, и с отвращение гледам как се развива тази прогресивна зараза. Но, за да не дойде това време, трябва да се погрижим сега. После ще е късно. А кой знае може и да е за добро това препрограмиране на генетиката човешка. Времето ще покаже! Но, за сега не ми е необходимо гено да модифицирам организма си. Със старите и изпитани гени се чувствам добре и нови не ми трябват. :)

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #63 -: Май 16, 2019, 11:20:06 pm »
Брат, не забравяй да си купиш.....за близане е...https://www.alo.bg/2932751

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #64 -: Май 17, 2019, 04:40:15 am »
Няколко неща:
1. Библията е символична книга, и то специално/целенасочено. А не историческа хроника. И съответните "6 дни" на Сътворението не са 144 астрономически часа.(а отделни епохи). Първото описание какво да се яде от човека, не съдържа месо (в Библията)

2. Човечество/хора(по-различни от сегашните) е имало преди  десетки хиляди години - на друг континент който сега е в Атлантическия океан - Атлантида. Преди така наречения Потоп(за който се е знаело) Духовни Посветени организират преселение(колонии) в различни земи - централна Америка, Египет, Ирландия.

3. Важното нещо във връзка с месото е, че не само се поглъщат токсини - при клането и не само, но се внасят и животински страсти в енергийната система на човека, защото човеците са духовни същества, не просто неизвестно как комбинирани колонии от клетки.
Съответно внасянето на животински клетки в човешкия организъм вреди на човешката еволюция (и правилно развитие) - не е все едно как ще се развиваме. "Плодоядството сте го учили от ангелите, а месоядството от падналите духове" - различни последствия има едното и другото.

4. Самото веганство е измислено от някакви англичани 20 век (да не се експлоатирали животните) и някои вегани изключват употребата на всякакви животински продукти - не само за храна - тоест вид вярване или идеология, което не значи че е правилна. Меда и млечните продукти имат своето значение, но не трябва да се ядат в големи количества.

5. В действителност човек се нуждае от доста малко храна, и това може да се потвърди лично от опит при правене на 10 дневен житен режим - 10 дни се яде 100 жито, 3 ябълки, 9 ореха и мед. - В някои случаи дори се е случвало да остава част от това количество - и да не е гладен човек. Което е доста поразлично от "нуждата" да се ядат килограми храна на ден.

6. Преминаването на безмесна диета трябва да е съчетано с духовно развитие, защото при растителната диета се освобождават  силни енергии и ако някой е атеист или материалист и стане вегетарианец, може да увреди дори мозъка си.

7. Медитацията може да разгледаме като висш вид хранене за ума и душата, която да води до вътрешна трансформация - това за което често мислим, то ни влияе и променя.(Както и това което ядем предимно)



Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #65 -: Май 17, 2019, 07:30:47 am »
В старите си e-mail архиви намерих сайта със семената от домати, които поръчах през далечната 2012 г.
Сайтът е на Христо Христов от Шумен, и освен за домати има за още много други видове растения.
Семената се получават в обикновен пощенски плик по пощата и само срещу няколко лева човек може да се сдобие със страхотна колекция, стига да има време/желание да ги гледа. Сортовете са стари, събирани от цял свят, включително и бъгарски, гледани и селекционирани през соца, така че от ГМО няма какво да се притеснявате.

https://hobi-semena.com/domati.html

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #66 -: Май 17, 2019, 09:24:31 am »
Еиии благодаря Пиро Весо.
Сайта на този човек го имах и го бях затрил някъде по старите дискове. Още веднъж благодаря.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #67 -: Май 17, 2019, 09:29:05 am »
Можем ли да вярваме на фермерският пазар? Или пък на това което ни представят като био? Как мислят тези които сами си отглеждат? Каква е точно разликата?
На мен не ми е ясно!                                                                                                                                                                                                                             
          Зарязахме настрана веганството. Окровено казано, това ми изглежда като "модна" тенденция на параноици, и в известен смисъл не толкова щастливи хора!
Няма да се учудя ако някои вече се хранят, забучили сламка в почвата, вживявайки се като многогодишни растения

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #68 -: Май 19, 2019, 07:38:52 pm »
Няколко неща:
1. Библията е символична книга, и то специално/целенасочено. А не историческа хроника. И съответните "6 дни" на Сътворението не са 144 астрономически часа.(а отделни епохи). Първото описание какво да се яде от човека, не съдържа месо (в Библията)

2. Човечество/хора(по-различни от сегашните) е имало преди  десетки хиляди години - на друг континент който сега е в Атлантическия океан - Атлантида. Преди така наречения Потоп(за който се е знаело) Духовни Посветени организират преселение(колонии) в различни земи - централна Америка, Египет, Ирландия.

Библията е символична книга, но шест дни са си шест дни! На луната се е трупал космически прах около 7 000 години- ни повече ни по- малко! Вкараните във филм астрофизици още се чудят какъв цвят материя да измислят и с каква маса да е, за да обяснят как така спиралните галактики са спирални, а не пръстеновидни както е редно- между другото- ако спиралите бяха прави линии, според физичните закони, които познаваме би трябвало да са започнали да се въртят около центровете си преди около 7 000 години и до сега биха заемали точно такава спирална форма каквато виждаме! Да спомена и Фибуначи между другото- счита се че неговата цифра е баркодът на Твореца!

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #69 -: Май 20, 2019, 02:25:32 am »
Не, не и не. Това което искам да кажа е, че Земята е на много повече от 7000 години.
Имаме хиляди, ако не десетки хиляди години Атлантска цивилизация, потъването и е станало в продължение на хилядолетия, а не за 5 минути(потопа). Това е информация от Посветен Западен Учител! А датировката на потъването на последната суша от Атлантида (Остров Посейднис) е на повече от 10000 години. И Платон е писал за това даже, а той не е бил просто философ, а посветен. (около 9000 г. преди неговото време е датировката която дава,или поне 9500 преди новата ера!)
За радиовъгледоден анализ да не говоря. А и че преди атлантската епоха е имало и лемурийска.

Периоди на развитие на земята и расите има описани в сериозната езотерична литература - от Рудолф Щайнер. Има издадени книги, може да се намери вероятно и онлайн.

Ето от Едуард Шуре:
Цитат
"История Атлантиды. — Ее строение и геологические периоды
Жрецы древнего Египта бережно сохранили память об обширном материке, который занимал когда-то большую часть Атлантического океана, и о могущественной цивилизации, поглощенной вместе с этим материком во время доисторической катастрофы.
Вот как в нескольких словах Платон передает это предание, рассказанное Солону египетскими жрецами: «Через море в те времена возможно было переправиться, ибо еще существовал остров, лежащий перед тем проливом, который называется на вашем языке Геракловыми столпами (в настоящее время Гибралтарский пролив). Этот остров превышал размерами Ливию и Азию, вместе взятые, и с него тогдашним путешественникам легко было перебраться на другие острова, а с островов — на весь противолежащий материк, который охватывал то море, что и впрямь заслуживает такое название (ведь море по эту сторону упомянутого пролива являет собой лишь бухту с неким узким проходом в нее, тогда как море по ту сторону пролива есть море в собственном смысле слова, равно как и окружающая его земля воистину и вполне справедливо может быть названа материком). На этом-то острове, именовавшемся Атлантидой, возник великий и достойный удивления союз царей, чья власть простиралась на весь остров, на многие другие острова и на часть материка, а сверх того по эту сторону пролива они овладели Ливией вплоть до Египта и Европой вплоть до Тиррении»*.
Вот то, что Платон говорит в начале своего известного диалога «Тимей, или о природе». Но у него есть еще кое-что. В другом диалоге, озаглавленном «Критий, или об Атлантиде», диалоге, от которого сохранилась только первая часть, Платон подробно описывает остров Посейдонис, его город с золотыми вратами, окруженный многоярусными каналами, его храм, его государство царей-жрецов, с верховной властью, передающейся по наследству, нерушимо закрепленной конституцией, созданной божеством, которого Платон называет Нептуном. Этот любопытный фрагмент обрывается на том месте, где описывается процветание народа, который долгое время оставался преданным наследуемой доблести, и затем опустился в неисправимое упадничество распущенности и честолюбия.
Как бы краток он ни был, этот фрагмент наводит на бесконечные размышления, поскольку повествует о катастрофе в далеком прошлом, которая скрыта от взгляда истории прошедшими веками и молчанием анналов. Сквозь эллинские формы этого полотна пробивается странный цвет обычаев и обрядов, где патриархальная простота перемешивается с роскошью Вавилона и величием фараонов. Платон рассказывает, что остров Посейдонис, последний оставшийся от материка Атлантиды, был разрушен и затоплен во время катастрофы, произошедшей за девять тысяч лет до эпохи Солона. Страбон и Прокл сообщают те же сведения. Добавим, что египетские жрецы, давшие эти сведения греческим путешественникам, говорят, что получены они лично от атлантов по длинной, но непрерываемой связи. "

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #70 -: Май 20, 2019, 04:32:43 am »
Можем ли да вярваме на фермерският пазар? Или пък на това което ни представят като био? Как мислят тези които сами си отглеждат? Каква е точно разликата?
На мен не ми е ясно!                                                                                                                                                                                                                             
       
От много зависи неща зависи дали може да им се вярва. Био-то е произведено без употреба на химикали в райони отдалечени и вероятността да пипнат зарзаватите болест е малка, и ако се налага употреба на някакво лекарство се прибягва до природни такива, разни отвари и подобни или някои безвредни химикали.
Един познат рабитеше, сега не знам дали е още там, в една ферма за Био зеленчуци, някъде беше на майната си в балкана, та ми е разправял как носи за проби да им издадат документ, с какви чудесии пръскат и какви сортове гледат.
Вкуса, по скоро липсата на вкус, на купешките домати и краставици е от сорта не е от това че ги гледат с химии, това са сортове които са издръжливи на транспорт и съхранение, отделно че ги берат зелени, доматите де.
Ние гледаме домати и краставици за продаване но и садим други сортове за нас си и за по-така клиенти, та знам какво е вкусен домат и краставица. За да е вкусен домата трябва да узрее на корена, да ама тогава омеква и не трае на съхранение и транспорт. Та като купуваш био домати пипни ако е като картофи колкото и да е био не е вкусен. Щи кажа и един случай, останахме смаяни от резултата, трябваше да изкараме документ за нитрати на едни марули, и отнесохме от нашите дето са торени със селитра и от на баща ми от село дето само малко гюбре бил сложил, е неговите излезнаха доста над нормата пък наште торените бяха почти на границата.
Е

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #71 -: Май 20, 2019, 08:59:03 am »
Хълк, интересно ми е как си представяш да потъне цял континент... Къде ще отиде? Тая цялата маса не може да изчезне, Земята не е куха (въпреки твърденията :) )
И още - ако примерно Африка мистериозне вземе да потъне, нивото на Световния океан би спаднало със стотици метри, щото все пак водата в океаните е сравнително константен обем, а площта върху която ще се разлее става много по-голяма. Тоест ако някога този континент е съществувал, то огромни площи от сега познатите ни континенти е трябвало да са били под вода. Реално поне половин Европа е трябвало да е била под вода, огромна част от северна Азия също.
Само да напомня, че София е с надморска височина от само 500 метра... Всичкото Хърватия, Словения, огромна част от Германия ще е било дъно на океан. За Холадния да не говорим.
А Америка? Къде са живели индианците? Цялата делта на Амазонка ще е била океан.
Африка? Вероятно от нея е стърчал само 1 връх.

Колкото и нищо да не знаем за дъното на Атлантическия океан, поне ни е известна дълбочината на местата, където сме положили презокеанските кабели. А те са много, и вървят по различни трасета: https://www.submarinecablemap.com/ Дълбочините там са хиляди метри, и няма и следи от някакви тектонични катаклизми.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #72 -: Май 20, 2019, 09:10:32 am »
juliang, следи от морски животни се намират почти навсякъде из България, включително и на надморски височини повече от 800 метра. Има много легенди за определени места, които твърдят че това е било пристанище например, дори и да не е било така, тези легенди са възникнали именно защото са намирали следи от морски животни.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #73 -: Май 20, 2019, 02:47:28 pm »
Бе тука форумците вярвате ли в идеята, че човекът е произлязъл от маймуната, че мен тая работа с лемурите малко ме притеснява! Те дори не са човекоподобни! :o

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #74 -: Май 20, 2019, 05:35:20 pm »
Ами Дарвин си вярва. А и човекоподобните край него му вярват.