Автор Тема: На вниманието на всички вегани  (Прочетена 79149 пъти)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #15 -: Май 12, 2019, 10:13:14 am »
van, правилно си забелязал, но за тези неща си има причина. Въпросът е по-скоро принципен и философски...
Един вид правиш компромис между това колко дълго и колко "интензивно" живееш. Под "интензивно" имам предвид и висша мисловна дейност, и експериментиране с хитри стратегии за ловуване и оцеляване, които от своя страна са недостъпни за "стадото". "Стадото" по цял ден е заето с това - да пасе и да преживя. Да събира оскъдната и разпръсната енергия, за да задоволи жизнените си нужди. И понеже това става бавно и трудно, то и процесите в телата им протичат забавено. Да, те живеят "дълго", но това "дълго" време е бедно откъм събития, преживявания и ефективност на дейностите, с които се занимават.

Хищниците, от своя страна, успяват да задоволят енергийните си нужди с хващането и изяждането само на едно агънце или зайче, които преди това са се потрудили да съберат енергия на готово за тях. Така те се хранят не в 90% от времето, през което са будни, а да речем в 10% от времето. ОБАЧЕ има и един кофти "бонус" - заедно с концентрираната енергия, получават от тревопасното и концентрираните му токсини от неговата жизнена дейност...

По принцип - колкото е по-близо по хранителната верига съответният биологичен вид до първоизточника на енергия (демек - слънчевата светлина), толкова е по-чиста и лишена от токсини енергията, която той натрупва в себе си, НО е и по-разредена... Така растенията съдържат най-чистата в биологичен смисъл енергия, но тя е толкова разредена, че те дори не могат да се движат! Тревопасните животни вече МОГАТ да се движат, но за да си набавят необходимата за това енергия от растенията, трябва по цял ден само с това да се занимава - да пасат и да храносмилат. Но пък за това тяхното месо е най-чисто и най-вкусно. Хищниците пък са "тарикати" - те поглъщат набързо събраната от тревопасните концентрирана енергия и така им остава време и за други дейности, но пък за сметка и това поглъщат и токсините от тревопасните... За това никой не яде месо от хищници, което е гадно на вкус, жилаво и бъкано с токсини. За това и около клетките на вълците, тигрите и прочее хищници в зоологическата градина мирише отвратително на урина и изпражнения с концентрирани токсини в тях.
А човекът, освен всичко останало, има и съзнателна дейност, и воля. Така че може да избира дали да е хищник, дали да е тревопасно, или нещо оптимално между двете... :)

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #16 -: Май 12, 2019, 10:37:34 am »
Добро утро, драги писатели.
Знаете ли защо в своето развитие човека се е изправил и е "поумнял"?
Защото е спрял да пасееееееееее!!!!

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #17 -: Май 12, 2019, 11:08:49 am »
Добре! Темата се задълбочава в конструктивна посока! Нека да вметна следващите две стотинки!Човек не е нито хищник нито тревопасно! Човека е плодоядно животно! Първо неговата храносмилателна система е 2 пъти по-дълга от тази на хищниците и два пъти по-къса от на тревопасните животни. Освен това челюстите му са  приспособени за смилане, предимно на плодове и семена. Проверете сами.Като при някой видове маймуни.  Ако използвам начина на мислене на Pyroveso, тогава може да се направи следният извод, в миналото си човек е избрал най-оптималният път за своето духовно и материално развитие. Защото в плодовете и семената жизнената сила е в най чист и концентриран вид. Помислете! Това което растението се труди да отгледа цял сезон е плода(концентрираната енергия), в плода се съдържа семето(още по-концентрирана енергия). А от семето изниква нов живот. Такъв е кръговрата на живота. За това когато ядеш семената и плодовете от растителен произход ти се зареждаш с жизнена енергия без при това да тровиш тялото си с токсините на животните от втори и трети род. Няма да се спирам на психологическата страна на проблема. Там нещата са още по-неприятни. Така тялото ти се зарежда с необходимата енергия за жизнена дейност, а в същото време не го принуждаваш да се бори да освобождава токсините от животински произход и супермаркетната химия. И така му остана бол-бол енергия и за ежедневните нужди и за духовно развитие. Защото храносмилателната ти система е приспособена оптимално да усвоява именно такава храна. За това и вегетарианците индиици вече гонят един милиард. За това и японците имат толкова голяма продължителност на живота. Да не навлизам в излишни писания. За това и племето Хунза в Хималаите имат продължителност на живота от 140 - 180 години а жените им раждат до 65 годишна възраст. Елементарно е Уотсън! ;)
« Последна редакция: Май 12, 2019, 11:30:05 am от plcsoft »

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #18 -: Май 12, 2019, 11:34:42 am »
А що не допуснем например ,че веганството е начин за притъпяване на интелекта за по-лесно управление на стадото.
Това наред с подходящата медиина ментална обрабтка дава добри резултати като гледам.
За примери не трябва да се ходи далече..... но толерантните (тъпи) вегани и лайна да им сипят на главите пастирите даже ш им се усмихват.
Е не искам да съм част от стадото и да блея тъпо.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #19 -: Май 12, 2019, 11:49:23 am »
Какво "духовно и материално развитие"? Само си помисли как са живели хората преди... да речем преди 5000 години. Това е нищо в сравнение с възрастта на Хомо Сапиенс - в зависимост от данните това е между 500 000 и 1.5 млн години.
Преди 5 000 години хората са драскали с въглен по стените на пещерите примитивни рисунки. Ползвали са основно остри пръчки и камъни. А физиологически почти не са се различавали от нас.

И какво разбираш под "жизнена сила"? На човека му трябват въглехидрати, белтъчини, витамини, минерали. Какво толкова концентрирано има в семената? Защо не рзгледаш тезата, че на всяко следващо стъпало на преработката т.нар. от теб "жизнена енергия" не е все по-концентрирана, все по-преработена и по-достъпна за организма? Най-разпръсната е в растенията, в тревопасните е малко по-концентрирана а в хищниците е във възможно най-чист вид?
Как са живели хората на Север? Там има само мъхове и лишеи и основната им храна е била месото - елени, мечки, риба... Може би в Сибир или Аляска няма дълголетници?

Токсините за които говориш са продукт на последните 100 години. Преди 2 века не е имало торове, пластмаси, електромагнитни замърсявания на околната среда. За 100 години е невъзможно да настъпят каквито и да било промени във човешкия организъм - времето е прекалено кратко за такава еволция, все пак ние не сме мухи със жизнен цикъл от 2 седмици...

П.С. в картинката която си постнал най-ниско фигурират лекарствата... Ти ... мислиш ли преди да се доверяваш на такива данни? Колко е рН на един антибиотик? А на аналгина?
Още - какво означава рН на брашно, или на фъстъци? За такива продукти (несъдържащи вода) този показател е неприменим - той няма смисъл.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #20 -: Май 12, 2019, 12:40:16 pm »
Имам няколко въпроса към веганите, кои закони и принципи на веганството и на хуманността нарушава едно бебе, което бозае мляко от майка си? Нормално ли е това мляко да бъде заменено със соя, която в световен мащаб е около 95% генно модифицирана, за развитите страни дори 100%? Етично ли е да се произвежда ГМО соя, която е модифицирана за да и дадат предимство пред другите растения  спрямо отровата раундъп, т.е. унищожават се другите растения за да може човек да яде соя, вместо да се пуснат тревопасни и да пасат всякакви растения и после човек да консумира продукти от тези животни, кое е по полезно за нас и за природата?

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #21 -: Май 12, 2019, 05:05:23 pm »
Какво "духовно и материално развитие"? Само си помисли как са живели хората преди... да речем преди 5000 години. Това е нищо в сравнение с възрастта на Хомо Сапиенс - в зависимост от данните това е между 500 000 и 1.5 млн години.
Преди 5 000 години хората са драскали с въглен по стените на пещерите примитивни рисунки. Ползвали са основно остри пръчки и камъни. А физиологически почти не са се различавали от нас.

И какво разбираш под "жизнена сила"? На човека му трябват въглехидрати, белтъчини, витамини, минерали. Какво толкова концентрирано има в семената? Защо не рзгледаш тезата, че на всяко следващо стъпало на преработката т.нар. от теб "жизнена енергия" не е все по-концентрирана, все по-преработена и по-достъпна за организма? Най-разпръсната е в растенията, в тревопасните е малко по-концентрирана а в хищниците е във възможно най-чист вид?
Как са живели хората на Север? Там има само мъхове и лишеи и основната им храна е била месото - елени, мечки, риба... Може би в Сибир или Аляска няма дълголетници?

Токсините за които говориш са продукт на последните 100 години. Преди 2 века не е имало торове, пластмаси, електромагнитни замърсявания на околната среда. За 100 години е невъзможно да настъпят каквито и да било промени във човешкия организъм - времето е прекалено кратко за такава еволция, все пак ние не сме мухи със жизнен цикъл от 2 седмици...

П.С. в картинката която си постнал най-ниско фигурират лекарствата... Ти ... мислиш ли преди да се доверяваш на такива данни? Колко е рН на един антибиотик? А на аналгина?
Още - какво означава рН на брашно, или на фъстъци? За такива продукти (несъдържащи вода) този показател е неприменим - той няма смисъл.

Юлиане на тези въпроси няма да ти отговоря! Защото това означава да влезнем в една безкрайна полемика и кръговрат от който няма излизане. Като кучето което си гони настървено опашката и никога не я захапва.:)  Отговорите на въпросите който задаваш можеш да си ги намериш и сам. Мисля, че си достатъчно любознателен. Преди 10 или 15 години и аз бих задал подобни въпроси но, вече знам че те са безсмислени. За това няма да си направя труда да търкам клавиатурата. А ти продължавай, не ми пречиш! Лек ден! :)   

Имам няколко въпроса към веганите, кои закони и принципи на веганството и на хуманността нарушава едно бебе, което бозае мляко от майка си? Нормално ли е това мляко да бъде заменено със соя, която в световен мащаб е около 95% генно модифицирана, за развитите страни дори 100%? Етично ли е да се произвежда ГМО соя, която е модифицирана за да и дадат предимство пред другите растения  спрямо отровата раундъп, т.е. унищожават се другите растения за да може човек да яде соя, вместо да се пуснат тревопасни и да пасат всякакви растения и после човек да консумира продукти от тези животни, кое е по полезно за нас и за природата?

Димарт, какво да ти кажа! Аз съм стигнал до следният извод. В природата никой не пие чуждо мляко. Добре е бебетата да пият млякото на собствената си майка защото дава на детето най- благоприятната храна. А относно ГМО храните, просто забравете. Аз самият съм много потърпевш от тази угроза. Пчелар съм и навремето говоря 2007-2008 година претърпях значителни загуби от това извращение на човешкото невежество.Тогава, не знаех с какво си имам работа и докато се усетя, почти фалирах. Алчността и ненаситната жажда за пари бяха накарали земевладелците в моя район още първата година да засеят големи площи със ГМО култури и за 2-3 години пчелите ми почти се самоунищожиха. Тогава не го знаех това! Но, когато научих истинската причина, вече беше късно! Така че, ако искате да имате поколение и да правите здрави деца, бягайте като дявол от тамян от тази напаст! Имам усещането че е създадена само да унищожава изкуственно човешката популация. Защото никое друго животно освен човека не я консумира! Явно тъпотията в човека е превърната в норма!
« Последна редакция: Май 12, 2019, 05:33:49 pm от plcsoft »

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #22 -: Май 12, 2019, 06:26:25 pm »
Picsoft
Като говорим за гмо и култури, търся семе от до ати ама от онези домати преди 90те години. Ето една снимка на моите, който отглеждам в хола си със цел да не се оплодят със онези мутанти на Monsanto
Не съм много сигурен, че са от читавите обаче.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #23 -: Май 12, 2019, 07:15:01 pm »
Picsoft
Като говорим за гмо и култури, търся семе от до ати ама от онези домати преди 90те години. Ето една снимка на моите, който отглеждам в хола си със цел да не се оплодят със онези мутанти на Monsanto
Не съм много сигурен, че са от читавите обаче.

Мога да ти дам наесен! Просто ми напомни! Имам от сортовете "биволско сърце" и " гергана" мисля че беше. Но да ти кажа и аз не съм сигурен какви точно сортове имам.
За да проверите дали семената са ГМО използвайте следният метод. Слагате в съд вода и малко семена от културата която искате да проверите. Оставяте да се накиснат за 12 часа. После изцеждате водата от съда и ги завивате с мокра марля отгоре. Целта е да покълнат. Ако покълнат редовно и има много малко не покълнали под 10%, това означава че, семената са нормални тоест стават за консумация от животните и човека. Ако кълняемоста е малка или въобще липсва, това означава че, това са модифицирани растения. Те нямат потенциала да създават поколение. Тоест нямат жизнена сила в себе си, а само служат за пълнеж и унищожение. Така се познава най-добре. Но и това не е пълна гаранция. За пълната гаранция трябва да изчакате растението да се развие и да видите дали ще плодоотдава. Ако не плодоотдава или плодовете му са дефектни и имат страни образования. Значи са ГМО или химически обработени. А най добре се проверява с птиците или тревопасните животни. Те не са тъпунгери като човека и много добре знаят каква храна им е най-полезна.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 07:47:18 pm от plcsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #24 -: Май 12, 2019, 07:59:51 pm »
Цитат
За да проверите дали семената са ГМО използвайте следният метод. Слагате в съд вода и малко семена от културата която искате да проверите. Оставяте да се накиснат за 12 часа. После изцеждате водата от съда и ги завивате с мокра марля отгоре. Целта е да покълнат. Ако покълнат редовно и има много малко не покълнали под 10%, това означава че, семената са нормални тоест стават за консумация от животните и човека. Ако кълняемоста е малка или въобще липсва, това означава че, това са модифицирани растения. Те нямат потенциала да създават поколение. Тоест нямат жизнена сила в себе си, а само служат за пълнеж и унищожение. Така се познава най-добре. Но и това не е пълна гаранция. За пълната гаранция трябва да изчакате растението да се развие и да видите дали ще плодоотдава. Ако не плодоотдава или плодовете му са дефектни и имат страни образования. Значи са ГМО или химически обработени. А най добре се проверява с птиците или тревопасните животни. Те не са тъпунгери като човека и много добре знаят каква храна им е най-полезна. 
Ти наистина ли вярваш в това което си написал?
Това е зловещо доказателство, че начина на хранене определя начина на мислене. Ами да то човек се състои и оредставлява това което яде.
Тъжно, но Димитър и Технократ са напълно прави.
« Последна редакция: Май 12, 2019, 08:15:02 pm от Радико »

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #25 -: Май 12, 2019, 09:09:11 pm »
В някои селскостопански аптеки може все още да се намери семе Идеал. Страхотен домат е за салата и...
С този сорт къртехме пазара и в Афропата, затова не го сертифицираха. Руснаците още го помнят.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #26 -: Май 12, 2019, 09:10:29 pm »
Шимпанзетата са всеядни и мисля, че с това темата се изчерпва, но да дам някаква положителна оценка на секви растителноядни агресивни животни по форумите ще уточня, че като цяло шимпанзетата се хранят с растителна храна и много рядко ядат месо и то сурово! Много обичат, обаче, насекомите- аз го изпробвах- ядох скакалци, които се ядат в Тайланд- продават ги като пуканки! Харесаха ми- невероятен вкус! Пържени и печени, каквито и да са, са невероятен протеин! Няма да правя изводи- това е- всеки си шета на акъла!

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 348
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #27 -: Май 12, 2019, 09:15:58 pm »
Да бе, на Гергьов ден да буча скакале на шиш.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #28 -: Май 12, 2019, 09:24:20 pm »
Дават ви се растенията и всички животни да властвате над тях и да ви служат за храна.
За всеки които знае къде е написано това, други коментари са излишни.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: На вниманието на всички вегани
« Отговор #29 -: Май 12, 2019, 09:42:34 pm »
Именно, Радико!
 Макар, че на хората преди потопа им е било забранено да ядат месо, то след потопа на Ной и потомството му в следствие на ИНволюционното израждане на човека им е дадено да ядат всички растения и животни!