Автор Тема: Водороден горивен цикъл.  (Прочетена 48950 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #15 -: Май 04, 2019, 09:17:26 am »
Ми тогава действай умнико! Само пишеш чукча!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #16 -: Май 04, 2019, 09:34:19 am »
Не знам защо толкова се отплесвате в излишни спорове но се казват интересни неща :)

Сега относно темата.
След умуване и умуване и проучване се отказах от идеята местенето на парата и се сетих за доста по-икономиен и ефективен от към конвекция начин.

Идеята е следната.
Да се ползва анероид вместо бутало
предимствата са следните:
-много по-ниска инертна маса на работния обем спрямо всяка бутално-мотовилкова конструкция
-много по-голяма и бърза конвективна площ  тоест топлобмена който е нужен след взрива на ННО газа е многкратно подобрен
- може да се изработи сравнително лесно и на много ниска цена

Решението на отвода на образуванта вода след реакцията може да е чрез микро отвор/и да се случва докато се случва самия взрив

Отвода на мех. енергия може да става чрез праволинеен генератор който също е сравнително лесно решение.

Относно нуждата от топъл цилиндър де да се случва горенето за да е ефективно след обмисляне стигнах до извода че конкретно за водорода не е нужен - дори смятам че е добре да се взривява в студена среда - а колко енергия си отдаде реакцията тя така или иначе ще я даде - на оксиводорода не му пука особено да не кажа хич за условията в които ш се взриви - той неговото ш си свърши.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #17 -: Май 04, 2019, 12:43:57 pm »
Виж montanar, HHO се получава от вода в идеална стехиометрична смес. Така след бум се получава само вода+енергия като изходни продукти. Още малко по въпроса за простата аритметика: от 1лт. вода се получават 1866лт. ННО. Когато направиш справка за енергийната плътност, смятай с по рано дадените числа и ще си на ясно от смисъла на цялата работа. Успех!!
P.S. не разчитай на имплозия, ако искаш мога да ти демонстрирам с клип мой от 2015г.!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #18 -: Май 04, 2019, 01:01:40 pm »
Михаил Кузмов грам не разбирам на къде биеш -би ли бил малко по-ясен?
Сметките са ми добре ясни и не виждам причина да не се получи такава система.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #19 -: Май 04, 2019, 01:35:23 pm »
Относно идеята
През дюза се впръсква определена доза готова горивна смес
В камерата се възпламенява от ел. искра
Енергията  от образуваното налягане се отдава на анероида като го издува - тоест извършва се работа.
След като анероида вече е издут от парите започва охлаждане и кондензация което е свиване и отново се извършва работа.
При спадане на налягането в системата се подава нова порция ННО и се повтаря процеса.


Вече кондензираната вода се стича към горивната камера и при следващите цикли се издухва през микро отвор който е пресметнат да пропуска подходящите порций при последващите цикли. Който отвор служи и за балансиране на системата от избитъчно налягане.

Максимално проста пукалка се получава. колко ще е бърза се определя от скороста на конвекцията следователно кондензацията на вдните пари.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #20 -: Май 04, 2019, 02:02:21 pm »
Не видях къде си публикувал тези сметки?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #21 -: Май 04, 2019, 02:10:18 pm »
Михаил Кузмов не съм тук да си меря пишката с някой или да се заяждам - и когато споря говоря конкретно.
Ако искаш да кажеш нещо говори конкретно и аргументирано.

Например защо представената постановка не би работила? Или да опоменеш слаби места. Или евентуално да обогатиш проекта с решения на проблемите му.

Vale

  • Гост
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #22 -: Май 04, 2019, 02:29:34 pm »
epwpixieq-1, слагам материал за адиабатните двигатели. За съветския патент ще потърся. Не помня много добре, но мисля че бяха добавили парна машина след ДВГ. АКо го намеря, ще го сложа.

Vale

  • Гост
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #23 -: Май 04, 2019, 03:30:41 pm »
epwpixieq-1, намерих два нови патента, но помня че имаше един от съветско време, който за сега не го намирам. Изглежда опитите в тази посока не затихват. Ето ги и двата патента:

Vale

  • Гост
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #24 -: Май 04, 2019, 03:32:41 pm »
Втория:

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #25 -: Май 04, 2019, 03:33:56 pm »
Сори, никъде не съм написал че няма да работи. Напротив ще работи! Ще се постарая да изровя от видео архива ми, клипа който потвърждава това. Публикуван е във форума, но вероятно линка вече е невалиден. Също със съответно описание. После ще коментираме какво не се разбираме!
P.S. точно както работи и на venzi

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #26 -: Май 04, 2019, 04:28:32 pm »
https://www.dropbox.com/preview/ELECTROLYSIS%20and%20plasma/Practice%20with%20B.G/100%25%20BFA%20for%20B.G..mp4?role=personal
Това е клипа. Искам да отбележа, не е правен с цел показване на това което коментираме, за това бъдете толерантни. Правен е с цел да покаже 100% спиране на обратен огън от създаден от мен арестор.
Описавам: балона е напълнен с оксиводород от електролиза на вода, след него има спирателен газов кран, след него е арестора, след това прозрачен маркуч, след това неръжд. тръбичка и на финала гори пламък от газова горелка.
Процеса: отварям бавно крана докато маркуча се напълни с газ, газта достига изхода, запалва се от горелката, в маркуча се наблюдава обратен огън до арестора, следва отново пълнене и повтаряне на процеса.
Отварям крана повече, патканията увеличават честотата си.
Сега искам да внимавате повече, тъй като този момент не съм фиксирал достатъчно, но точно той показва какво се случва. Когато газта достигне краят паткането инциира експлозия, която се усеща по духането на пламъка. Засмукване на пламъка обаче не се наблюдава понеже имплозията е нищожна, и е според количеството газ който се превръща във вода.
Аз вече написах, 1 литър вода се превръща в 1866 литра газ. Сега следва да сметнем обема на маркуча за да разберем колко газ се е превърнал във вода. Т е. тази микро капчица трябва да създаде имплозия. Колко?
Не съм изчислявал, защото е безсмисленно за такива количества. От тук нататък се сещайте колко газ е необходим, колко вода да бъде разградена, колко ел. енргия е необходима за да получим осезаема работа?
Класически ДВГ работи прилично без да се усеща имплозията с малко засмукване на газ, но когато се увеличи газта започва чукане, което ще ви го кажат много мераклий от миналото.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #27 -: Май 04, 2019, 04:48:18 pm »
Класически ДВГ работи прилично без да се усеща имплозията с малко засмукване на газ, но когато се увеличи газта започва чукане, което ще ви го кажат много мераклий от миналото.
Защото масово хората не разбират че в ДВГ има ГОРЕНЕ, а не експлозия. Скоростта на това горене е определена и ДВГ е конструиран със съообразяване на тази скорост.
При добавяне на ННО смес, която гори много по-бързо нещата неминуемо се прецакват.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #28 -: Май 04, 2019, 05:27:10 pm »
Юлиане това което става в ДВГ по същноста си е експлозия, но с малки декани, детонации, те са вредни, но без тях не може, защото си трябва скоростно нарастване на налягането за движение на беталото за определен период. Не може да се мандахерца за година това бутало  ;D и да движи колянов вал. За имплозията, ми при горене на бензин основното количество на горимите елементи са въглерод, а неговите окиси кондензират при минус 78 градуса, и 5 бара налягане, така че не може да се разчита на имплозия при бензина, само при оксиводорода могат да стават такива магии. Но си требе експериментален труд, за да се получи неговото, на оксиводорода. :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #29 -: Май 04, 2019, 06:01:50 pm »
Михаил Кузмов
Клипа не се отваря но това както и да е ... сега горедолу разбирам каква ти е мисълта.
Значи водорода има маса 0,0899 kg/m3
кислорода 1,429 kg/m3
реакцията за моларен обем е
2 H2(g) + O2(g) → 2 H2O(l) + 572 kJ
Да не разтягам цялата сметка в килограм вода са 111 грама водород другото от масата е кислород
А кило водород при реакция с кислород дава 40кв/ч енергия
Тоест в кило вода има грубо 4.4кв/ч

Но друга ми е мисълта на цялата тая гимнастика
Мисълта ми е че може да се добива чист водород който и има адекватните начини за съхранение - чист кислород също е част от цялата дъндания.
Идеята е да се взима енергията от тоя процес не само топлинно като ги окисляваме отново а и механически.

А пукалката де ще пука и мандахерца някаква магнитна система и ще добива точец е проста системка и е + към цялата история.