Автор Тема: Водороден горивен цикъл.  (Прочетена 48969 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #60 -: Май 07, 2019, 03:15:59 am »
Добре е да се мисли и в посока - как да използваме в системата и безплатната енергия, която ни дава двигателят по време на работа, като налягане, вакум, топлина...
че те не са безплатни не са, плащаме си ги и още как, или по скоро пробега си го плащаме тройно :), като се вземе на предвид това което изхвърляме като топлина в атмосферата. За налягането и вакум не коментирам понеже изобщо не виждам как това може да стане, но вижте в топлината, там е разковничето. В крайна сметка от всичките "енергии", в които ДВГ трансформира енергията  на горивото и кислорода, топлината е над 70%. Позаинтересувайте се от термодинамични трансформатори и предполагам че ще започнете да виждате възможностите. Имаме доста коментари по такива теми, и ако ви интересува може да прочетете, но на много от останалите колеги това им се вижда като безсмислено занимание, и в допълнение още се вижда като прекалено морално остаряло. Съвсем друго е да се говори за нови енергийни (реални или нереални) иизточници, квантова механика или стрингови теории.
« Последна редакция: Май 07, 2019, 03:48:41 am от epwpixieq-1 »

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #61 -: Май 07, 2019, 01:08:44 pm »
Безплатни в смисъл, че двигателят си ги произвежда така или иначе, а ние можем да ги използваме, поне частично в работата - подобно на турбото, използващо налягането на изгорелите газове и подобно на серво-апаратите за спирачките, които пък използват вакума...  Виж за топлината ми се струва под въпрос: първо, че както се оказва от опитите на колегата "venzi" температурата е твърде ниска за да чакаме на нещо съществено от нея; второ че е малко по-сложно да се "хване" в степен, че да бъде полезна. Все пак пример за успешно приложение за излишната топлина има в небезизвестните боксерови двигатели с въздушно охлаждане, използвани при VW, където се използва за отопление на купето, а някой използват, тази топлина за изпарение на газта, при газова система... :)   

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #62 -: Май 07, 2019, 06:06:22 pm »
Един интересен факт за който съобщава един руснак, който използва електролизна клетка за отопление: след продължителна работа, около месец, в следствие на окиса (или каквото и да е, това...), КПД-то на клетката му се увеличавал с нещо - 20-40%. В същото време някой други твърдят, че окисът пречел...

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #63 -: Май 07, 2019, 10:38:40 pm »
Здравейте, не мога да ви бъда полезен с теоретични постановки, но мога да споделя мойте проблеми при тези експерименти.
 Горивото което използвах е:
Оксиводород/ННО илиБраун газ, каквото имате от двете/+ студена водна мъгла + въздух, то трябва да е в съотношение 4:2:1.
Трябва ви система разработена, която да ви дава това съотношение и съобразена със способноста на водорода да се взривявя/арестор или нещо друго/, но да спира огъня в обратна посока. Аз използвам за защита от обратен пламък бариера от кварцов пясък с дебелина от 8-10мм. на преградата и големина на частиците 0.3мм.
Трябва да се съобразите с факта, че 4 тактовите двигатели имат макар и за кратко време, отворени смукателният и изпускателният клапани.
Това предизвиква взривяване на водорода  вместо засмукване. Трябва да направите малка автоматика с два датчика на хол и магнити залепени на двата клапана. Разбира се може и нещо по-добро да измислите.
За свеща не знам, не съм я подменял.
Както и колегите ви писаха водорода изгаря много бързо и за това трябва да преработите запалването на 3 градуса след горна мъртва точка.
И мисля, че най-важното е да си купите добър генератор на ННО газ.
Какво разбирам под добър генератор. Забравете вие да го правите.
Загубих 3 години в експерименти да разработя нещо добро. Без успех. Браун газ генераторите на Илия Вълков имат ефективност около5 ММW.
Всичко на пазара, което съм проверил  е малко или много по-зле.
Има обаче много скъпи ННО генератори от Австралия. Те имат 18.6 ММW.  Те са много скъпи, но ви осигуряват 4 пъти повече газ от останалите. Тук е според мен най-слабото място при разработване на такива устройства.
За 4.2л/мин. Дебит искаше 4850 USD. + транспорт + ДДС.
Аз използвах при експериментите два мой Браун газ генератора по 10 л/мин. в паралел, с междинен резервоар с контрол на Генераторите от налягането в резервоара  но не можах с тях да постигна желаните резултати за ефективност.
И както колегата написа правилно бе да спра дотук.
Ефективни генератори съм срещал тук: www.hydrogenfuelsystems.com.au.
В Генераторите на проф.Гаван Кнокс от Австралия има вкарани много патенти, които са плод на много теория и експерименти. Няма как да ги стигнем ....
Без Висоефективни генератори няма как да постигнете желаните резултати.
Поздрави
Венци.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #64 -: Май 07, 2019, 11:22:41 pm »
 Благодаря, за споделената информация, практическият опит е изключително ценен. Вижда се, че си много напреднал и се надявам да продължиш за постигане на по-добри резултати.
Аз се интересувам предимно от приложението - заваряване и съм се насочил към изработката на клетка за производство на Браун газ, засега съм на етап - налични и разкроени материали и предстои сглобяване и изработка на захранване на 240V, като нямам претенций за разхода на енергия, но там все още не са ми напълно ясни нещата... :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #65 -: Май 08, 2019, 12:01:29 am »
Един съвет - докато не ти се поизяснят нещата в процеса на опитите... носи каска и очила ... щото специално с ННО газа грешките обикновено се наказват жестоко.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #66 -: Май 08, 2019, 07:20:30 am »
Смея да се похваля, че съм единствен човек пишещ в този форум, постигнал най високи резултати в конструиране на електролизери, захранване и безопасност при работа с BG! Разбира се не без помоща на други двама членове на форума, Pyro Veso и nikolayst! В предните изказвания липсва достатъчно компетентност. Няма да се впускам в подробности, защото темата е за друго, водород и някакъв си цикъл, което не е съвсем ясно като термин! Това което последно коментирате, се намира в под раздел 'разлагане на водата'!             
Последно: BG не може да заварява по една единствена много известна причина. Идеалната стехиометрия която превръща газовете отново във вода и последваща пара.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #67 -: Май 08, 2019, 08:34:26 am »
Да харчиш ток, за да произвеждаш водород или горивна смес, която да изгаряш в ДВГ, свързан с електрогенератор за да произвеждаш отново ток, това не го разбирам. Но обикновен ДВГ, работещ изцяло на водород едва ли ще издържи повече от 20, 30 часа работа. В контакт с водород и при температури над 200 градуса, дифузията на водорода в металите става значима, насищайки се с водород този метал става крехък и лесно се разпрашава. Клапи, и свещи след десетина часа работа на един ДВГ на водород ще изглеждат като проядени от мишки, и в крайна сметка двигателят няма да може да работи или ще работи много зле.
Аз не приемам термина "оксиводород", така казано и изписано като OHH или HHO, това е по скоро вода или както обича да се бъзика Радико Dihydrogen monoxide, от колкото смес от газове, каквото реално представлява сместа получена от този тип клетки, без разделяне на пространството на водорода и кислорода, още повече, че за да има някаква магическа смес от тези газове в атомно състояние, най малкото е те да се генерират върху един електрод, а то не е така. Към тези, които държат на този термин, ако взема 1 литър водород и половин литър кислорд от бутлки и ги смеся, ще получа ли "оксиводород" или ще получа смес от водород с кислород.

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #68 -: Май 08, 2019, 10:19:10 am »
Смея да се похваля, че съм единствен човек пишещ в този форум, постигнал най високи резултати в конструиране на електролизери, захранване и безопасност при работа с BG!
Поздравления Михаил Кузмов! А пробвал ли си този BG да го пламнеш с плазма?
Не съм запознат, само питам  ;)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #69 -: Май 08, 2019, 03:14:10 pm »
Един съвет - докато не ти се поизяснят нещата в процеса на опитите... носи каска и очила ... щото специално с ННО газа грешките обикновено се наказват жестоко.

Благодаря за съвета - ще го имам предвид, включително гумени ръкавици и екип. До каска едва ли ще стигна, по-скоро си мисля за цяла маска за лице..., въпреки, че мотоциклетната ми каска  ;D, може би ще е добър вариант. Планувам и осигуряване на достатъчно вода и оцет в случай на взрив на клетката... Във връзка с безопасността, дори, почти съм започнал да сглобявам една малка 12V клетка, че ако има взривове, поне да са от по-малка площ... ???

Смея да се похваля, че съм единствен човек пишещ в този форум, постигнал най високи резултати в конструиране на електролизери, захранване и безопасност при работа с BG! Разбира се не без помоща на други двама членове на форума, Pyro Veso и nikolayst! В предните изказвания липсва достатъчно компетентност. Няма да се впускам в подробности, защото темата е за друго, водород и някакъв си цикъл, което не е съвсем ясно като термин! Това което последно коментирате, се намира в под раздел 'разлагане на водата'!             
Последно: BG не може да заварява по една единствена много известна причина. Идеалната стехиометрия която превръща газовете отново във вода и последваща пара.

Поздравления за постигнатото, благодаря за поредният път в който ми обръщаш внимание, че с "БГ" не може да се заварва. И други колеги ме предупредиха, че не ставал за заваряване, но за мен е достатъчно, това, че Юл Браун, твърди, че е постигнал добри резултати, както и доказващите го, аматьорски клипове, в мрежата... Уважавам опита ти и разчитам и на твоята помощ за създаването на клетката ми и се надявам и благодарение на нея и благодарение на моят опит в заваряването да успея да оборя твърдението ти, че "БГ" не може да заварява.  :D


Аз не приемам термина "оксиводород"

Дам и аз не го приемам този термин - твърде общ и съответно ненужен и заблуждаващ е... Затова е редно, ако искаме някакви ясни резултати от експериментите си, да направим така, че нещата да са по-конкретни... :)


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #70 -: Май 08, 2019, 03:29:32 pm »
Надявам се че имаш опит в заваряването с оксижен, защото електрожена няма нищо общо.

А проблема е че ако навираш пламъка в метала, ще го окислиш и ще стане само шлака вместо заварка. При работата с оксижен имаш някаква власт над смесообразуването и можеш да ограничиш малко кислорода, но ако ще заваряваш с браун газ/ННО газ/оксоводород там нямаш тази екстра. Досега на кислорода с течния метал ще го окислява моментално. Не случайно се заварява в инертна среда - примерно аргон или СО. Другия вариант е да заваряваш златни верижки примерно - златото няма грижи с кислорода. Или неръждавейка. Но стомана ...

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #71 -: Май 08, 2019, 03:48:12 pm »
Нямам опит със заваряването с оксижен, но имам със заваряване в инертна среда, като Аргон, СО2 и смеси, но в работата, както и в хобито ми, често ми е необходимо подобно на оксижена, заваряване, но тъй като, апаратурата не е много удобна, се надявам, че ще успея, успешно да го заменя със вакуумното заваряване, което на теория не би трябвало да изисква инертна среда, но и самият газ, трябва да е точно определен като съставки... 

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #72 -: Май 08, 2019, 05:15:33 pm »
juliang, никой нищо не заварява с BG! Ако духаш пара, в коя да е газова заварка пак няма да стане. BG e точната стехиометрия 2Н₂О₂! Т.е. в обема се намират 2 молекули водород, 1 молекула кислород умножени по много.  Разбира се има решение! Разделителен елктролизер. Тогава намаляването на кислорода до подходяща смес, или прибавяне на аргон нещо ще се получи. Впрочем:
http://www.absco-bg.com/index.php/tehnicheski-gazove/vodorod
И моля ви стига с тези каски, ръкавици! Смешно е! Аз управлявам моите е-лизери дистанционно, от закупен на старо танк Т34 ;D ;D!!
BG се добива on demand-при поискване и се използва на момента. BG не се съхранява и не се компресира повече от 4 бар. Не е желателно. Поразия може да направят компресирани количества, както и големи не компресирани в затворен съд. Разбира се ако бъдат запалени по някакъв начин. Важен момент от превенцията е BG да преминава през малки дори мини, разделени обеми. Така никога обратен огън не може да се върне към бъблъра. Обемът над повърхността на водата в бъблъра също трябва да е малък.
Разбита се на чело стои арестора. Ето как пригодих пистолет за сгъстен въздъх с вграден арестор.
https://www.dropbox.com/s/kn7xwarvbf1v70j/B.G.%20gun%20in%20action.mp4?dl=0
Вижте отново клипа с балона. При толкова инкасирани връщания на огън, балона не гръмна.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #73 -: Май 08, 2019, 06:22:03 pm »
Bugman Не се получава добре заварката пробвал съм. Необходим е апарат който получава водород и кислород разделно и после да ги смесваш като изхвърляш част от кислорода. При заварка с браунгаз пламъка е доста окислителен това е така защото известна част от водорода напуска безпрепятственно системата. Особенно при добив с по голяма плътност на тока.  Разни специалисти на които основния инструмент е поялника са щастливи, че са успели да направят нещо приличащо на заварка, Всеки истински заварчик като погледне такава заварка от 2-3 метра само и ще ти каже, че от това нищо не става. Има хора които ще ти кажат, че като добавиш малко алкохол и проблема се решава. Не не се решава единственното решение е регулиране на съотношението "Н" - "О"

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #74 -: Май 08, 2019, 08:21:45 pm »
Колеги, изхождайки от теоретичните ми знания, ми се струва ми се, че има някакво, недоразумение, относно производството на истинският Браун газ, тоест единственият за когото се споменава в патента за заваряване... Искате ли да започнем в нова тема, начисто да обсъдим, кой какво и как добива и какво трябва да се добие за да се пилучи, евентуално "Вакуумното заваряване".
Извинявам се, че "цапам" темата за пореден път, макар и да има връзка...