Автор Тема: Водороден горивен цикъл.  (Прочетена 49428 пъти)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #45 -: Май 05, 2019, 09:22:45 pm »
А ето, подарявам ти и този клип! Юткин бум, дрън че пляс!
https://www.dropbox.com/s/6rxferooygqt3r5/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D1%8F%D0%B4%202.mp4?dl=0

Неактивен lda_has

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 323
  • Пол: Мъж
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Скайп: lda_has
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #46 -: Май 05, 2019, 10:00:29 pm »
Михаил Кузмов като си почнал да правиш подаръци на van да се намеся и аз.

van ако имаш желание да се развиваш в тая насока ще ти подаря 2 клетки за електролиза съответно 0,5 и 1,5 l/min без захранващите блокове, и да ти платя разходите за пътя ще ти подаря пълен комплект списание Моделис-конструктор подвързани по години с винилова подвързия от 1970-1990 година.

Условието е да дойдеш и да си ги получиш лично. Аз от моя страна ще ти покажа третата клетка за производство на HHO и ще ти направя инструктаж как да се пазиш да не гръмне и да не те пребие. Всичко съм написал в пълно съзнание и няма да се отрека от горе написаното.

Дано възбудя интерес от твоя страна да се решиш да направиш и няколко опита и после да публикуваш резултатите във форума, ако имаш резултати. За повече информация на лична.

Атанасов_Хасково

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #47 -: Май 06, 2019, 02:58:38 pm »
Да си представим че водородно-кислородна горивна смес се впръсне в двигателен цилиндър и се възпламени какво ще се случи?

Много хубав въпрос, но мисля, че е твърде общ за да получи коректен отговор.
Без да искам да, никой да се засяга, но като се започне от заглавието, което също е твърде общо и се проследи цялата тема е видно, че въпреки полезните въпроси, отговори и дискусий - в крайна сметка се получи поредната каша...
За да се поизчистят нещата, мисля си, че първо трябва да се уточни с какъв точно Водород ще се работи...
Ако става въпрос за водородна смес, която е получена чрез електролиза на вода, така наречената HHO, също трябва да се обърне внимание на факта, че колкото различни HHO-клетки, толкова и различни видове HHO се получават. Редно е да направим заключение, че клетката и произвежданото от нея, трябва да отговаря на целите или приложениета за които ще се използва. По натам, че трябва да обърнем внимание, че всеки един елемент на всяка една клетка е важен елемент за крайният продукт, същото важи и за елементите на захранването, както и съставките на електролита.... Тоест за да получим някакви резултати, от някакво приложение ще трябва да се опитаме, някак да стандартизираме нещата, така когато има положителни или отрицателни резултати ще се правят корекций на някой от елементите до постигане на желани резултати. Затова, ако има желание за коректни експерименти, може би е добре в отделна тема да се уточнят началните, оптимални параметри и да се започне да се експериментира и гради върху тях. Така примерно, вместо двата въпроса: "дали може" и "как може",  поне за тези които вярват в технологията, ще остане само въпросът - "как"...  ;)

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #48 -: Май 06, 2019, 03:21:23 pm »

Преди време аз преработих един бензинов четиритактов мотор - генератор- 3.5кW, да работи на водород с кислород/ННО/ + водна мъгла + въздух.
Консумираше 8л/мин. /ННО газ/.
Резултата бе 1200об/мин. Стабилно потдържани обороти.


venzi, поздравления за експеримента и интересните резултати.
Мисля си, че е добре да се продължи в посока оптимизирането на двигателят за работа с новото гориво.

На първо време ми хрумват четири неща:

- оптимизиране на искрата с нещо от рода на плазмените запалвания

- оптимизиране или подмяна на свеща с такава без съпротивление и с подрязан, външен електрод и може би замяна с така наречената свещ на Крупа

- промяна на степента на сгъстяване към по голяма, нещо към 14:1 или защо не и нагоре, стига да позволи конструкцията.

- корекция на предварението, за достигане на по-голямо такова, тоест по-ранна искра, пък може и да иска обратото, ако евентуално са изпълнени горните и се получи твърде много опасна за двигателят, енергия... :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #49 -: Май 06, 2019, 04:53:40 pm »
На първо време ми хрумват четири неща:

- оптимизиране на искрата с нещо от рода на плазмените запалвания

- оптимизиране или подмяна на свеща с такава без съпротивление и с подрязан, външен електрод и може би замяна с така наречената свещ на Крупа

- промяна на степента на сгъстяване към по голяма, нещо към 14:1 или защо не и нагоре, стига да позволи конструкцията.

- корекция на предварението, за достигане на по-голямо такова, тоест по-ранна искра, пък може и да иска обратото, ако евентуално са изпълнени горните и се получи твърде много опасна за двигателят, енергия... :)

Свещта защо ще я пипаш? Едва ли ННО сместа ще има проблем да се запали. Тя и без това си е достатъчно експлозивна и без искра.

По-голямата степен на сгъстяван е приложима само при горива с голяма детонационна устойчивост. Не мисля че ННО сместа ще издържи дори и сгъстяването на обикновен бензинов двигател. Не е изключено дори да се наложи разреждане за да се избегнат преждевременните запалвания.

Предварението се налага поради бавното горене на бензиновата смес. При ННО сместа това няма да се налага и запалването трябва да се извършва много по-късно от бензиновата смес.

Единственото правилно е заключението че енергията ще дойде много на двигателя. Не случайно дори и в най-коравите състезателни автомобили не впръскват чист кислород вместо въздух. Имало е опити през годините и всичките са свършвали печално за двигателя. А иначе идеята е прекрасна на пръв поглед - защо да се вкарва въздух дето има 80% азот, вместо да се сложи само кислород, и да се подаде 5 пъти повече гориво в единица обем?
Или пък да се впръсква нитроглицерин вместо бензин - защо ли такава гениална идея не се е наложила? Дори да не е нитроглицерин - има достатъчно съвременни взривни вещества, които са доста по-устойчиви и безопасни за транспортиране, а и с по-голяма експлозивна сила. Защо по дяволите всички продъжават упорито да се придържат към бензина и производните на петрола въглеводороди? Ами... явно има някаква причина която вече един век не може да намери решение.

Накратко - запознайте се малко по-подробно с принципите на работа на бензиновите двигатели преди да давате съвети.
Веднъж вече го написах - в ДВГ имате ГОРЕНЕ, а не ЕКСПЛОЗИЯ. Направете разлика между тези две понятия. Не ви трябва моментна огромна сила. Трябва ви горене, което да трае толкова колкото е времето за което буталото стига от ГМТ до ДМТ. Да имате сравнително постоянен натиск върху буталото през цялото това време. Експлозия в даден момент не ви върши работа - тя просто ще разруши двигателя ако е голяма, или няма да ви даде желаната мощност ако е малка.

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #50 -: Май 06, 2019, 07:28:17 pm »
juliang, благодаря за интересният коментар, но ми се струва, че преди да продължим е добре да уточним за какво гориво, поне приблизително ще се разисква, дали смесено с въздух или чисто, колкото и разтегливи да са и двете понятия...
Колкото до подобрението на искрата, не съм сигурен дали ще е в полза, но съм почти сигурен, че няма да пречи и ако се наложи разреждане на камера и връщане на предварение е почти сигурно, че ще потрябва.
Увеличаване на сгъстяването, предложих изхождайки от това, че водородът има по-високо октаново число, което ако е така ми се струва, означаваща - по-висока антидетонационна устойчивост...

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #51 -: Май 06, 2019, 08:04:06 pm »
Цитат
Веднъж вече го написах - в ДВГ имате ГОРЕНЕ, а не ЕКСПЛОЗИЯ. Направете разлика между тези две понятия. Не ви трябва моментна огромна сила. Трябва ви горене, което да трае толкова колкото е времето за което буталото стига от ГМТ до ДМТ. Да имате

Добре щом смяташ че е така, тогава вземи че вкарай дръвца в твоят цилиндър на колата ти, и си запали дръвцата и така спокойно ще горят и ще ти подкарат, колата че с 1 килограм дърва, ще караш колата 1 година ;D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #52 -: Май 06, 2019, 08:15:04 pm »
Добре щом смяташ че е така, тогава вземи че вкарай дръвца в твоят цилиндър на колата ти, и си запали дръвцата и така спокойно ще горят и ще ти подкарат, колата че с 1 килограм дърва, ще караш колата 1 година ;D
Трябва ти гориво, което да изгори за 2-3-5 хилядни от секундата. Гориво което гори за 1/10 от секундата не става. Гориво което гори за 1/10 000 от секундата също не става. Всъщност ... последното би могло да стане, но ще изисква горивна камера, която да поеме оргомното налягане и да го задържи докато буталото тръгне надолу. Точно това е и проблема с ННО сместа - тя гори изключително бързо. Би могла да се ползва за гориво, но ще изисква много по-дебели стени на цилиндрите, по-дебели болтове държщи главата към блока, по-дебели чела на буталата, по-дебели мотовики ... демек двигател който ще тежи повече и ще струва повече от тези които са сега на пазара. Увеличените тегла на движещите се части ще доведат и до увеличени инерционни моменти а оттам и до по-дебел колянов вал, по-здрави лагери на които да лагерува, по-добро масло което да задържа филм върху лагерите при тези по-големи натоварвания ...
Накрая като теглиш чертата се оказва че имаш преклено скъп и тежък двигател, работещ с гориво което е опасно за съхранение и не се намира никъде по бензиностанциите. Кой инвеститор ще тръгне с такава идея на пазара?

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #53 -: Май 06, 2019, 08:43:13 pm »
Добре, ако приемем, че си прав и единствените механични проблеми са описаните от теб, то тях не ги ли решаваме, просто с едно по малко бутало?
И накрая като теглиш чертата, няма ли да се окаже,  че няма нужда да търсиш бензиностанция, щото си произвеждаш сам горивото?
И защо изобщо в темата е нужно да се намесват производители и подобни, след като е пределно ясно, че целите им са свързани единствено и само с бизнеса и каквото и да правят или направят го правят поради или заради - бизнеса?

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #54 -: Май 06, 2019, 08:54:23 pm »
Юткин бум, дрън че пляс!
https://www.dropbox.com/s/6rxferooygqt3r5/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D1%80%D1%8F%D0%B4%202.mp4?dl=0
Михаил Кузмов, съжалявам, но това са някакви наченки на Юткин за доказване на теорията само.  :)

Работил е с високи напрежения и ВВ кондензатори именно защото само там има желания ефект като;
структуриране на водата, пречистване и раздробяване на камъни както и вода за кълнове и посеви.

Въобще еликсир с вълшебни качества, но колкото и просто да изглежда - не е.  ;)
Благодаря, че споделяш!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #55 -: Май 06, 2019, 08:57:33 pm »
Добре, ако приемем, че си прав и единствените механични проблеми са описаните от теб, то тях не ги ли решаваме, просто с едно по малко бутало?
Буталото се прави възможно най-голямо, тъй като тогава имаш най-голямо съотношение "площ/маса". Не случайно не правят 12 цилиндрови 2 литрови двигатели, а са само с 4 или 6 цилиндъра. Повечето цилиндри изискват повече клапани, повече лагери, по-голяма площ на триене между буталото и цилиндъра ... абе все кофти неща.

... няма ли да се окаже,  че няма нужда да търсиш бензиностанция, щото си произвеждаш сам горивото?
За съжаление това противоречи на някои физични закони. А физичните закони за разлика от юридическите не могат да се заобикалят.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #56 -: Май 06, 2019, 09:21:29 pm »
https://www.dropbox.com/s/2r2kbtlm5tdxy06/Clear%20tap%20water.mp4?dl=0
Напротив, стигнах и по далеч на времето, в споровете с владимир димитров! Контролирано високо напрежение в чиста чешмяна вода. Всичко се свеждаше до йонизация и плазмен ефект. Ако Юткин е открил още нещо аз не го зная. Сподели!
Bat-Vanko продължи нататък, но не зная до къде!

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #57 -: Май 06, 2019, 09:27:35 pm »
Така де, нас обаче не ни устройва дадено съотношение - площ/маса и затова го променяме в наш интерес... Къде е проблема и какво ни пука, че производителите са избрали друго?
Не разбирай нещата буквално, съжалявам ако грешно съм се изразил... Можем в къщи да си произведем, необходимия газ или част от него, а друга част с ток от алтернатора...

Неактивен bugman

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 86
  • Пол: Мъж
  • Не всичко е толкова просто, а значително по-просто
  • Скайп: sxsrestorations@gmail.com
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #58 -: Май 06, 2019, 09:38:07 pm »
Добре е да се мисли и в посока - как да използваме в системата и безплатната енергия, която ни дава двигателят по време на работа, като налягане, вакум, топлина...

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #59 -: Май 06, 2019, 09:43:16 pm »
Не, не, не се занимавам с Владо - пълен мошеник!
Говорим за Юткин, но по-нататък мисля и аз да допълня с клипчета.
Работата не е аматьорска, да!