Автор Тема: Водороден горивен цикъл.  (Прочетена 48948 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #30 -: Май 04, 2019, 06:05:04 pm »
При разширението на газовете в цилиндъра налягането отива над 100 бара. Дори и да направиш абсолютен вакуум при евентуалната имплозия, печалбата ти ще е под 1%. Според мен изобщо не си струва - икономията ше е измерима само в лабораторни условия. А абсолютеен вакуум ще направиш ако гориш само ННО газ. Това няма как да стане щот двигателя ще експлоадира. Ако гориш нещо в коети има въздух - автоматично получаваш 80% азот, дет няма да кондензира и вакуума няма да е абсолтен, а оттам ти пада и ефективността.
А как ще охлаждаш газовете от над 1000 градуса до под 100 за да кондензират за период хилядни от секундата - идея си нямам. Защото един нормален двигател има над 6000 оборота в минута, или 100 оборота за секунда, или един оборот за 1/100 от секундата. За конденизране ще разполагаш с 5 хилядни от секундата... да намалиш температурата на газ от 1000 на 10 градуса ... На газ, който просто няма такава топлопроводимост, че да изхвърли топлината за такова кратко време.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #31 -: Май 04, 2019, 06:22:22 pm »
Юлиане, какъв вакуум, бе, то самият вакуум го прави ННО то, нема проблеми при имплозията при него, не е като при бензина нафтата и газта, колко пъти да повтарям че СО2 се втечнява при 79 минус градуса, единственият му недостатък е съхранението щото водородът кипи при (-252,72 °C)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #32 -: Май 04, 2019, 06:45:41 pm »
Нещата при ДВГ, разказани от juliang са така. Нека се върнем на "кутийката"  анероид. Мисля че Радико някъде беше повдигнал този въпрос и там имаше коментари. Нещо мини беше. Пак се повтарям не е невъзможно, правено е! Обаче за да се получи висока честота трябва налягане. Оксиводорода не е разумно да се  комресира на повече от 2-3 бара. Решението е трудно и скъпо. Отделно компресирани водород и кислород. Дозиране с ел. вентили и все пак трудно постижима висока честота на процеса. Това означава бавно "оборотен мощен двигател"!?
Проблемът с dropbox ще да е от linux. Ще заредя Win10 да видя ще се получи ли.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #33 -: Май 04, 2019, 06:59:24 pm »
О ..... мен ме е е страх изобщо да ги и смесвам преди г.камера, съхранение само в отделни съдове - тогава може и при големи налягания - а дозирането действително е проблем и трябва прецизни и бързи вентили .......
То идва че да се направи нещо смислено трябва да е по-голямо - а то остави че това ще породи конвективни проблеми и ш намали честотата а и за капак ш плаши гаргите от целия квартал като се разгърми  ;D що пуст водород е бая бързак

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #34 -: Май 04, 2019, 07:02:38 pm »
https://www.dropbox.com/s/qr5ycupymx6mx9v/100%25%20BFA%20for%20B.G..mp4?dl=0
пробвай с този линк, ще гледаш ли, ако ти иска регистрация просто затвори
при мен през този линк се гледа под Win10

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #35 -: Май 04, 2019, 07:29:22 pm »
Пуст оксиводород е дзвер ..... добре че имаш арест ......
Ето как се държи чист водород когато се смесва с въздух..... Атос да ме извинява че го споменавам :P
https://www.youtube.com/watch?v=3qPclt51GPk

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #36 -: Май 04, 2019, 07:42:33 pm »
Оксито е много капризно, така че за любители е препоръчано да не се занимават с него. имплозии, мимплозии все прочее са все книжнина и никой досега освен Брауна канадеца от български произход, не го е  опитомил. ;D но все пак дерзайте, никога не се отказвайте от идеите си. Аз не съм толкова навътре, но водорода е бъдещето на енергетиката, единственият му недостатък е в съхранението му.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #37 -: Май 04, 2019, 07:55:03 pm »
Дори и да са в стехиометрично съотношение, при стайна температура водородът и кислородът практически не реагират. При открит огън обаче те реагират с експлозия. От друга страна, в присъствието на инхибитор на реакцията (антидетонаторна добавка) като тетраетилолово, няма експлозия дори и при открит огън.

нещо полезно. ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #38 -: Май 04, 2019, 08:45:26 pm »
Нещата при ДВГ, разказани от juliang са така. Нека се върнем на "кутийката"  анероид. Мисля че Радико някъде беше повдигнал този въпрос и там имаше коментари. Нещо мини беше. Пак се повтарям не е невъзможно, правено е! Обаче за да се получи висока честота трябва налягане. Оксиводорода не е разумно да се  комресира на повече от 2-3 бара. Решението е трудно и скъпо. Отделно компресирани водород и кислород. Дозиране с ел. вентили и все пак трудно постижима висока честота на процеса. Това означава бавно "оборотен мощен двигател"!?
Проблемът с dropbox ще да е от linux. Ще заредя Win10 да видя ще се получи ли.
Аха писал бях, потърсих го. Мисля, че за ей това става дума:
http://mazeto.net/index.php/topic,9355.msg67874.html#msg67874   
Иначе много пъти съм казвал, че водата е един от най неподходящите флуиди за превръщането на топлинна енергия в механична. Наложила се е единствено поради ниска цена

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #39 -: Май 04, 2019, 09:09:27 pm »
Цитат
Иначе много пъти съм казвал, че водата е един от най неподходящите флуиди за превръщането на топлинна енергия в механична. Наложила се е единствено поради ниска цена

Разбира се че колкото точката на изпарение на една течност е по ниска, толкова повече е по добра, за превръщането от топлинна енергия в механична.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #40 -: Май 05, 2019, 03:41:10 am »
Ааде и аз да се изкажа за тоя ластик "воден двигател".
Ефекта според мен за ползване на вода като разширителен елемент е точно 0
Защото:
При впръскване на вода в горивната камера с последващото и изпарение просто яде енергия еквивалентна на нужната за загряването на тая вода - и единствения ефект който се постига е огромна инертност - тоест забавяне на процеса - тоест нямаме експлозивно разширение което всъщнст нарушава принципа.
А да разчитаме на митичния ефект разлагане на водата посредством температурен разпад е невъзможно при тия условия които са поставени в конкретната установка.

Моята идея е че се ползва дирекнтно вече готов оксиводород а не да се опитваме тепърва да го правим от вода посредством температурен разпад с последващото му окисление и то всичко това в една камера де освен водата има камара други фактори де може да объркат и без това тоя супер капризен процес.

Неактивен venzi

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 25
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #41 -: Май 05, 2019, 11:28:29 am »
Здравейте.
Автомобила на Илия Вълков можете да го видите в София.
Техническия музей на ул. Опълченска до бул. Сливница.
Поздрави

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #42 -: Май 05, 2019, 12:19:42 pm »
Хора! (визирам склонните към разправяне на неподтвърдени, логически и научно необосновани данни склонни към разправяне на фолклор и градски легенди) всичко което твърдите зад него би трябвало да стои конкретен обоснован принцип!
Реално ние се намираме в напълно конкретен свят с конкретни условия и всеки в тоя свят има потенциалната възможност да провери тоест да докаже всяко едно твърдение и да го превърне в факт.
Легенди от вида някъде някой си направил еди какво си и О! чудо ние не можем или той не казва как го е направил щото едищоси са според мен единствено разправяне на приказки.
След като човек има конкретен интерес към конкретен принцип или система най добре да се захване сериозно да я изучи или да ползва така наречения обратен инженеринг за да я проумее как и дали изобщо работи.
Степента му на успех зависи от това до колко дълбоко навлезе в конкретната материя. Всичко останало са балтавни и твърдения базирани върху други твърдения чути от някъде си.......

Относно въпросния Юткин ефект или по-точно казано електрохидравлически удър - предполагам всеки е видял зрелището което се образува при сработване на ефекта - не знам обаче колко хора са си задали въпроса какво точно стои зад това явление.
Максимално утрирано обяснено тоя ефект се обяснява в следното:
Освобождаване на голямо количество ел. енергия под формата на ел. дъга в течна среда.
Е как ще се почувства тая среда като и се изпразни огромен ел. заряд - нормално е да се разшири експлозивно .... а тъй като средата при такива импулси е на практика твърдо тяло се получава въпросния удър - но ако разсъдим малко по подробно енергичността на процеса си е напълно съпоставима с прилижената енергия.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #43 -: Май 05, 2019, 07:31:29 pm »
Toчно момента с имплозията свиването и разширението на Браун Газа и водните пари образувани при горението му как щял да работи ДВГ на Браун Газ той Юл Браун е имал и практически експериментален автомобил на Браун Газ, доколкото разбрах с ремарке за два браун газ генератора в ремаркето возел и с един галон изразходена вода минавал 1000 км някъде.
https://www.youtube.com/watch?v=IjW2ivA6cp4
Като оставим анекдотичните истории за които нямаме потвърждение и някои съвсем недообмислени изказвания във посоченото видео, нека да погледнем на това което се дава директно като информация  на  оригиналния апарат при 25:28 и 25:32 от видеото (като при неверност на тази информация, организацията която продава апаратурата може да бъде съдена):

Gas Production: 1000 L/ 35 f3 per hour ( 1м3 на час )
Gas heat output: 8000 BTU per hour ( 8000 BTU на час или 8.44 MJ на вас )
Consumption rate: 1 L per 3 hours ( 1 литър вода на 3 часа )

Консумация на ел. енергия:
20-25 V
50-130 A

При положение че система консумира 1 л. вода на 3 часа тя трябва да произвежда приблизително 5 м3 газ за това време, което прави (приблизително) 1.66 м3 за час, което е с 66% повече от това което е дадено за произвеждане според спецификацията. Не знам защо има такова несъответствие.

Относно движението на енергия през системата. Вземаме консумацията на ел. енергия, като приемам средни стойности 22.5 V на 90 A, като това ни дава 2025 W. Тест ние консумираме 2025 J за една секунда. По спецификация газа (от машината) отдава 8.44 MJ за 3600 секунди или 2344 J за една секунда. Разликата която се явява, между 2344 J и 2025 J, е базирана на моите предположения за средни стойности, и като осъзнаем динамиката на входа и изхода излиза, както би трябвало да е, че апарата, поне във формата в която е направен, е ефективен метод за превръщане на електрическа енергия в топлинна, но не и за извличане на "допълнителна" енергия то някъде си. Тоест ние не може да получим нещо повече от това което вече сме вложили в него.

Разбира се тук коментирам само енергийното движение през системата, на база на дадените спецификации, а не самите свойства на произвеждания газ. Оставям и настрана приказките за 1600 км ( а не 1000 км ) пробег на автомобил с 4 литра вода, които изобщо не се вързват с това което се показва, поне като апаратура.
 
Сега при импулсен режим на такъв апарат, и особено ако се работи на имлозивен режим (вместо експлозии) за придаване на кинетична енергия на маса (при двигателна система), е възможно да се проявят някакви аномалии но това ще зависим много други характеристика на самата система, които даже и не се споменават. Но основно, ако за производството на газа се изисква висок ампераж, като цяло системата играе ролята на трансформатор, като само трансформира J подадени посредством ел. вибрациите в такива отделени при оксидирането на произвеждания газ.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Водороден горивен цикъл.
« Отговор #44 -: Май 05, 2019, 09:15:22 pm »
van-чо стига бе човек, знаем ги тия работи отдавана! Ето гледай като имаш толкова мерак! Екшън без приказки!
https://www.dropbox.com/s/m2aigs549vdj647/B.G.%20in%20action.mp4?dl=0
Всичко под контрол, няма бум, няма дум! Подарявам ти клипа да се радваш!