Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Мрежов Инвертор 1000W

<< < (10/10)

Радико:
Така вече съм съгласен около 30% ефективност. За малка част от тецовете които са в градска или индустриална зона този процент отива малко по нагоре заради вторичното утилизиране, но това може да се счита за частен случай.
Вече бих се съгласил и с тези 7% но при условие че ги наречеш с друго име а не КПД. Да кажем: Финансова ефективност. Сиреч само 7-8% от цената която плащаме за електроенергия са действителна цена на енергия, другото е прахосано или неправомерно присвоено.

sasma:

--- Цитат на: ventsy74 в Май 10, 2019, 04:21:56 pm ---Шашма сори бате аз пак нещо недоразбрал.
Та значи на покрива имам 2панела по 75w и  на тях пише 18волта, но тия 18волта са при не много силно слънцегреене. Ако тока се дигне до 50 - 70волта какво става с инвертора?

--- Край на цитат ---
Трябва да им пише до колко волта дигат, или може да ги измериш с мултицет и да разбереш и да прецениш как да ги вържеш да не мине мисля че беше 45 волта.

sasma:

--- Цитат на: Радико в Май 10, 2019, 08:38:05 pm ---Абсолютно нищо не му става защото това е напрежение на празен ход. Почне ли инвертора да черпи и напрежението на панелите кляка.

--- Край на цитат ---

Има логика наистина като почне да дърпа енергия от панелите волтажа пада.

Номак:
Здравейте,може ли да предложите подобен на този инвертор на сасма /линк/

Номак:
сасма ако не сте го продал ,го купувам ..

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия