Форум > Продавам/купувам, магазини за електроника, магнити, части и др.

Мрежов Инвертор 1000W

<< < (2/10) > >>

технократ:
Как по този начин се пести ток, нали инвертора служи за  вдигне и импулсиране на акумулаторно напрежение, до стойности на мрежово напрежение? Ако се свърже акумулатор към инвертора и изхода на инвентора се включи към контакта на мрежата, инвертора просто ще вкарва в мрежата обратна мощност каквато е получил преди това от мрежата. Безсмисленна работа. ???

sasma:

--- Цитат на: технократ в Май 02, 2019, 12:23:37 pm ---Как по този начин се пести ток, нали инвертора служи за  вдигне и импулсиране на акумулаторно напрежение, до стойности на мрежово напрежение? Ако се свърже акумулатор към инвертора и изхода на инвентора се включи към контакта на мрежата, инвертора просто ще вкарва в мрежата обратна мощност каквато е получил преди това от мрежата. Безсмисленна работа. ???

--- Край на цитат ---

Здравейте,
няма никакви акумулатори, имаш 4 панела по 250W този инвертор панелите се връзват към инвертора и самия инвертор се включва към контакта, произведения ток от панелите се преобразува от инвертора и вкарва произведния ток в мрежата на къщата. И как установихте, че няма смисъл. От 4 години се занимавам с това имам над 4 киловата инсталирана мощност което ми е предостатъчно и ми е излишно. Имам 3 такива инвертора 2 та си ги ползвам, а третия побързах да го купя и ми остана излишен и не ми се налага да монтирам още панели защото не мога да ги използвам и затова продавам излишния.

технократ:
Какви са тези панели? фотосолари ли са? така може но когато няма слънце няма и вкарване на мощност в мрежата, а облачните дни са често явление. Много си оптимистичен, но аз смятам че няма голям келепир, и цялата кондика е в това, че искаш да си търгуваш инвентора. ;D

sasma:

--- Цитат на: технократ в Май 07, 2019, 02:50:43 pm ---Какви са тези панели? фотосолари ли са? така може но когато няма слънце няма и вкарване на мощност в мрежата, а облачните дни са често явление. Много си оптимистичен, но аз смятам че няма голям келепир, и цялата кондика е в това, че искаш да си търгуваш инвентора. ;D

--- Край на цитат ---
Радвам се, че сте разбрали какви са панелите, като няма слънце пак си вкарва мощност но не както когато има слънце. За облачните дни не мога да коментирам това е божа работа, но аз виждам ефект от тази работа пък и не е задължително да се купи от ваша страна. Който има интерес ще си го купи пък и да не се купи все ще му намеря още 4 панела, но както казах имам излишик и не мога да изразходя произведената енергия пък и няма как да продам на енергото то ако имаше не да го продам ще си купя още.  ;)

lpoik:
sasma--До колкото разбирам,като са включени панелите в инвертора и има слънце произведената енергия отива в контакта.При включване на консуматор се захранва от панелите и не дърпа ток от мрежата,само ако превиши консумацията си добавя от мрежата.Така ли да разбирам? Понеже инвертора е включен след електромера и няма как електромера да върти повече а точно обратното. И от там идва икономията.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия