Автор Тема: Мрежов Инвертор 1000W  (Прочетена 100179 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #15 -: Май 09, 2019, 02:46:46 pm »
Няма никакво значение как ще се закачи на контакта. Включва се към контакта какво всички електроуреди в дома, аз само съм занулил копруса на инвертора за по голяма защита но иначе няма никакво значение от фазата. Сложил съм снимки в обявата в olx другите ми два инвертора как съм ги закачил, но аз им отрязах кабела за да закача едно устройство за да мога да им следя произведената енергия.

А да питам, може ли да се ползва нощната енергия за да спестяваме през деня. Примерно в нощните часове от 11 до 6 часа сутринта тарифата на ел енергията е около два пъти по евтина от дневната. Ако се зарежда акумулатор през нощната тарифа и чрез инвентора да се вкарва обратно в мрежата през деня, няма ли да се получи спестяване по този начин.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #16 -: Май 09, 2019, 04:27:22 pm »
Абе хора за да продваш енергия на държавата трябва да имаш сключен договор. Даже мисля че имаше минимум към 2-3кв.ч.трябва и спе иален електромер. И специален инвертор.
Sasma този никнейм от шашма ли произлиза?

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #17 -: Май 09, 2019, 04:49:57 pm »
Абе хора за да продваш енергия на държавата трябва да имаш сключен договор. Даже мисля че имаше минимум към 2-3кв.ч.трябва и спе иален електромер. И специален инвертор.
Sasma този никнейм от шашма ли произлиза?

Не става дума за продаване на енергия, а за спестяване, ти не четеш ли отначало постинзите.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #18 -: Май 09, 2019, 05:05:47 pm »
Четох но оставам с впечатлението че някой се кани да включи инвертора в мрежата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #19 -: Май 09, 2019, 06:08:56 pm »
Четох но оставам с впечатлението че някой се кани да включи инвертора в мрежата.
Да, но не за да продава. не можа ли да разбереш.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #20 -: Май 09, 2019, 07:24:55 pm »
Технократ няма никакъв проблем да зареждаш нощем акумулатор и през деня с този инвертор да пестиш от дневната енергия. Единственият проблем ще бъде това, че загубите във всичките трансформации силно ще намалят финансовия ефект от цялата работа. Няма да си на загуба, но буквално на косъм от загубата. Ако имаш и слънчев панел и акумулатор нещата идват по на мястото си.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #21 -: Май 09, 2019, 07:39:22 pm »
Най-ефективно е да събираш нощната енергия в Япония и после през деня да я връщаш. Там има смисъл да акумулираш в акумулатори. В смисъл да икономисваш от ползване на дневна енергия. Въпрос на разлика в цената на нощна и дневна тарифа, инвестиция в апаратура и най-вече в акумулатори.
Туй съм чувал :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #22 -: Май 09, 2019, 08:23:07 pm »
Технократ няма никакъв проблем да зареждаш нощем акумулатор и през деня с този инвертор да пестиш от дневната енергия. Единственият проблем ще бъде това, че загубите във всичките трансформации силно ще намалят финансовия ефект от цялата работа. Няма да си на загуба, но буквално на косъм от загубата. Ако имаш и слънчев панел и акумулатор нещата идват по на мястото си.

По тази логика и при панела ще има загуби от трансформации, но всъщност да, при акумулирането на нощна енергия токът от мрежата се понижава и изправя от зарядно което дава по големи загуби от панела. Прав си. Но за да се пести сериозно, трябва сериозна инвестиция в панели.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #23 -: Май 09, 2019, 09:26:02 pm »
По тази логика и при панела ще има загуби от трансформации, но всъщност да, при акумулирането на нощна енергия токът от мрежата се понижава и изправя от зарядно което дава по големи загуби от панела. Прав си. Но за да се пести сериозно, трябва сериозна инвестиция в панели.
Може да се почва и с един панел, закачаш един панел и то си вкарва произведената енергия в контакта, лека полека може да се инвестира до 4 панела специално за този инвертор защото капацитета му е 1000 W.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #24 -: Май 10, 2019, 05:59:00 am »
Един акумулатор има 1 000 цикъла преди да даде фира. Един 100 Ач акумулатор струва 200 лева. В един акумулатор могат да се "пъхнат" 12 х 100 = 1.2 киловата или 30 стотинки на един цикъл. За 1 000 цикъла през него могат да минат 300 лева. Реално един хубав 100 Ач акумулатор струва доста над 200 лева. Реално един акумулатор изкарва под 500 цикъла ако го разреждаш под 50%, тоест или няма да вкарваш 100 Ач, или няма да получиш 1 000 цикъла.

Някой да ми каже къде бъркам в сметките? Щото ако не бъркам, не можете да си платите само акумулаторите, да не говорим за инветори и панели, да не говорим за икономии.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #25 -: Май 10, 2019, 08:51:28 am »
Принципно или теоретично си напълно прав. Реакността е малко по различна. В едни отношения положението е доста по зле от описаното от теб. От друга има неща които са много по добре. Като начало да започнем от израза: Имал пари, дал. Да речем че човек има в даден монент едни десетина хиляди лева дошли му от някъде. Със гаранция този човек ще ги изхарчи за няколко месеца и след максимум година дори  няма да има спомен за какво ги е изхарчил.  Ако ги вложи в панели инвертор акумулатори. Когато парите ги няма ниската сметка за ток ще е от полза, демек малко ама навреме. Освен това грешно е да се смята, че целият ток получен от панелите се превърта през акумулаторите. Та така. Иначе няма начин да излезеш с такава система на реална печалба.
Такава домашна система е хоби а хобито струва пари. То и пригитвянето на домашна зимнина излиза по скъпо от колкото да си купиш от магазина, но въпреки това се практикува масово. Просто 99% от хората не са в състояние да си организират така бюджета, че да харчат през зимата изкараните през лятото пари.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #26 -: Май 10, 2019, 10:59:58 am »
Един акумулатор има 1 000 цикъла преди да даде фира. Един 100 Ач акумулатор струва 200 лева. В един акумулатор могат да се "пъхнат" 12 х 100 = 1.2 киловата или 30 стотинки на един цикъл. За 1 000 цикъла през него могат да минат 300 лева. Реално един хубав 100 Ач акумулатор струва доста над 200 лева. Реално един акумулатор изкарва под 500 цикъла ако го разреждаш под 50%, тоест или няма да вкарваш 100 Ач, или няма да получиш 1 000 цикъла.

Някой да ми каже къде бъркам в сметките? Щото ако не бъркам, не можете да си платите само акумулаторите, да не говорим за инветори и панели, да не говорим за икономии.

Напълно съм съгласен, преди имах инвертор който работеше на акумулатори и честно казано не съм доволен, след като трябва пак да инвестирам след 5 години пак 1000 лв минимум за акумулатори то се губи смисъла на цялата гимнастика. Затова продадох го и съм на мрежови инвертори и засега съм доволен. Ако, съм спестил 5лв. знам че е спестено, защото ако си с акумулатори трябва да отделиш средства за нови периодично. 

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #27 -: Май 10, 2019, 11:11:41 am »
Така е напълно съм съгласен.Практиката учи. 8)

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #28 -: Май 10, 2019, 12:22:33 pm »
Сметката би излязла що годе на плюс с Tesla POWERWALL.
За 7kWh цената е 3000$. Гаранцията е 10 години. Мрежовия инвертор е вграден в батерията. Ако вместо слънчеви панели се ползва проста схема за зареждане на същата батерия през нощта и денем се обръща цикъла, може да се намали цената плащана на ЕРП. Разликата между дневна и нощна е 9ст. Максималния възможен разход е 210kWh дневна на месец, което ще спестява около 19 лв. на месец от сметките за ток, но при този вариант цената на батерията няма избиване и за 20 години (23 години). От друга страна добавянето на панели може да промени нещата и да смъкне времето за избиване на инвестицията в рамките на 7-8 год. по груби сметки с панели поне 2KW.

П.П. Както каза Радико, имал пари, дал ги.  :D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #29 -: Май 10, 2019, 02:50:06 pm »
Цитат
Един акумулатор има 1 000 цикъла преди да даде фира.

Това не е вярно, аз имам акумулатор на 12 години и още кара колата, колко цикъла са това според твоите сметки? друг е въпросът дали си заслужава инвестицията за да се пести ток чрез акумулацията. Мисля че няма да е кой знае колко рентабилно, всъщност може но трябват и големи инвестиции. Продават готови фотосолари в комплект с ветрогенератори и инвентори също и акумолатори за зелено захранване на жилища потребляващи денонощно по 2 киловата, те. само за телевизия и осветлиние. Но инвестицията е прекалено скъпа за джоба на средно стандартният българин, получаващ месечно около 700 лева чисто пари.