Автор Тема: Мрежов Инвертор 1000W  (Прочетена 100163 пъти)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Мрежов Инвертор 1000W
« -: Април 30, 2019, 04:10:06 pm »
100% ГАРАНТИРАНО ще ви намали сметките за ток.
 НОВ  Мрежов инвертор 1000 вата, работи от 1 до 4 стандартни 250 вата панели.
Свързва се директно към контакта и вкарва тока в мрежата на къщата или апартамента и по този начин вземате по малко ток от енергото и намаляте сметките за ток.
Имам 2 броя които ползвам и съм много доволен и този ми е излишен.
Ако, нещо не ви е ясно не се колебайте да позвънете. Могат да се видят на място как са вързани и как си работят.

Цена: 200 лв.

Може да се видят снимки от този линк на олх

https://www.olx.bg/ad/mrezhov-invertor-1000w-CID632-ID7Egol.html

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #1 -: Април 30, 2019, 04:48:56 pm »
Бах негувата майка и абсорбер!
Ще си купя осем, sasma, прайш ли отстъпка?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #2 -: Април 30, 2019, 07:14:13 pm »
Инвертора хубаво а панелите. И гледам, че няма дисплей на него настройките как се правят.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #3 -: Май 01, 2019, 10:01:10 pm »
Бах негувата майка и абсорбер!
Ще си купя осем, sasma, прайш ли отстъпка?

Нямам 8 бройки писал съм какво имам. Ако, ви трябва повече бройки потърсете от друго място.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #4 -: Май 01, 2019, 10:03:45 pm »
Инвертора хубаво а панелите. И гледам, че няма дисплей на него настройките как се правят.

Какво за панелите? Няма дисплей не се правят никакви настройки, закачаш панелите и включваш на контакта.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #5 -: Май 02, 2019, 12:23:37 pm »
Как по този начин се пести ток, нали инвертора служи за  вдигне и импулсиране на акумулаторно напрежение, до стойности на мрежово напрежение? Ако се свърже акумулатор към инвертора и изхода на инвентора се включи към контакта на мрежата, инвертора просто ще вкарва в мрежата обратна мощност каквато е получил преди това от мрежата. Безсмисленна работа. ???

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #6 -: Май 07, 2019, 09:49:05 am »
Как по този начин се пести ток, нали инвертора служи за  вдигне и импулсиране на акумулаторно напрежение, до стойности на мрежово напрежение? Ако се свърже акумулатор към инвертора и изхода на инвентора се включи към контакта на мрежата, инвертора просто ще вкарва в мрежата обратна мощност каквато е получил преди това от мрежата. Безсмисленна работа. ???

Здравейте,
няма никакви акумулатори, имаш 4 панела по 250W този инвертор панелите се връзват към инвертора и самия инвертор се включва към контакта, произведения ток от панелите се преобразува от инвертора и вкарва произведния ток в мрежата на къщата. И как установихте, че няма смисъл. От 4 години се занимавам с това имам над 4 киловата инсталирана мощност което ми е предостатъчно и ми е излишно. Имам 3 такива инвертора 2 та си ги ползвам, а третия побързах да го купя и ми остана излишен и не ми се налага да монтирам още панели защото не мога да ги използвам и затова продавам излишния.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #7 -: Май 07, 2019, 02:50:43 pm »
Какви са тези панели? фотосолари ли са? така може но когато няма слънце няма и вкарване на мощност в мрежата, а облачните дни са често явление. Много си оптимистичен, но аз смятам че няма голям келепир, и цялата кондика е в това, че искаш да си търгуваш инвентора. ;D

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #8 -: Май 07, 2019, 03:20:29 pm »
Какви са тези панели? фотосолари ли са? така може но когато няма слънце няма и вкарване на мощност в мрежата, а облачните дни са често явление. Много си оптимистичен, но аз смятам че няма голям келепир, и цялата кондика е в това, че искаш да си търгуваш инвентора. ;D
Радвам се, че сте разбрали какви са панелите, като няма слънце пак си вкарва мощност но не както когато има слънце. За облачните дни не мога да коментирам това е божа работа, но аз виждам ефект от тази работа пък и не е задължително да се купи от ваша страна. Който има интерес ще си го купи пък и да не се купи все ще му намеря още 4 панела, но както казах имам излишик и не мога да изразходя произведената енергия пък и няма как да продам на енергото то ако имаше не да го продам ще си купя още.  ;)

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #9 -: Май 07, 2019, 03:44:57 pm »
sasma--До колкото разбирам,като са включени панелите в инвертора и има слънце произведената енергия отива в контакта.При включване на консуматор се захранва от панелите и не дърпа ток от мрежата,само ако превиши консумацията си добавя от мрежата.Така ли да разбирам? Понеже инвертора е включен след електромера и няма как електромера да върти повече а точно обратното. И от там идва икономията.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #10 -: Май 07, 2019, 04:17:05 pm »
sasma--До колкото разбирам,като са включени панелите в инвертора и има слънце произведената енергия отива в контакта.При включване на консуматор се захранва от панелите и не дърпа ток от мрежата,само ако превиши консумацията си добавя от мрежата.Така ли да разбирам? Понеже инвертора е включен след електромера и няма как електромера да върти повече а точно обратното. И от там идва икономията.

Точно така, правилно сте го разбрали. Примерно къщата консумира 1000 Вата и инвертора произвежда 500 Вата то от енергото дърпа само 500 Вата.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #11 -: Май 07, 2019, 04:24:44 pm »
sasma добре, че има икономия има, но каква трябва да е мощността на панелите, примерно 500 вата панели с каква площ трябва да са, и могат ли да се монтират на балкона, защото може и аз да си изпипам такова полезно нещо. Но панелите май са скъпички, айде инвентора не е толкова скъп да речем. ;)

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #12 -: Май 07, 2019, 04:57:22 pm »
sasma добре, че има икономия има, но каква трябва да е мощността на панелите, примерно 500 вата панели с каква площ трябва да са, и могат ли да се монтират на балкона, защото може и аз да си изпипам такова полезно нещо. Но панелите май са скъпички, айде инвентора не е толкова скъп да речем. ;)


Панелите трябва да са от стандартните тоест като тези на този линк

https://www.olx.bg/ad/solarni-paneli-fotovoltaichni-CID632-ID7Ey2j.html#0b6b5791f4

Панелите трябва да имат изходен волтаж  от 20-45 волта и общо може да се монтират до 1000W панели тоест от тия стандартните до 4 панела, може и само с един, но ще произвежда по малко.
« Последна редакция: Май 07, 2019, 05:12:52 pm от sasma »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #13 -: Май 07, 2019, 06:37:26 pm »
sasma Изхода на инвентора няма нула, как се свързва към мрежата, има ли някакъв фазов ред, доколкото знам фазите трябва да са еднакви помежду си, тази на инвентора и мрежовата фаза, нулата на мрежата трябва да съвпада със другата фаза на инвентора. Демек когато полупериода на мрежовото напрежение е + трябва и полупериода на инвенторната фаза да е в + Или не е така.

Неактивен sasma

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 186
Re: Мрежов Инвертор 1000W
« Отговор #14 -: Май 09, 2019, 10:49:14 am »
sasma Изхода на инвентора няма нула, как се свързва към мрежата, има ли някакъв фазов ред, доколкото знам фазите трябва да са еднакви помежду си, тази на инвентора и мрежовата фаза, нулата на мрежата трябва да съвпада със другата фаза на инвентора. Демек когато полупериода на мрежовото напрежение е + трябва и полупериода на инвенторната фаза да е в + Или не е така.

Няма никакво значение как ще се закачи на контакта. Включва се към контакта какво всички електроуреди в дома, аз само съм занулил копруса на инвертора за по голяма защита но иначе няма никакво значение от фазата. Сложил съм снимки в обявата в olx другите ми два инвертора как съм ги закачил, но аз им отрязах кабела за да закача едно устройство за да мога да им следя произведената енергия.