Автор Тема: Криогенния крадец на джаули - на Тесла  (Прочетена 36544 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #30 -: Април 29, 2019, 07:46:48 pm »
Vale Занимавал съм се с Пелтие елементи, и с термодвойки съм се занимавал. Имам и в момента 5-6 пелтиета. Да ти пратя едно да се убедиш лично каква бита кауза са.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #31 -: Април 29, 2019, 08:26:03 pm »
Той дали ще се грее безплатно зимата е друг въпрос, но има такива, които го замразяват печалбарски."

Vale

  • Гост
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #32 -: Април 29, 2019, 09:02:13 pm »
Радико, сега вече прилича на диалог. Аз съм напълно съгласен, че от такъв елемент на Пелтие, не може да се получи нещо имащо значение. Това, което ми направи впечатление при руснаците е, че работят за развиване на технологията. Вместо поредица от много различни метали, които да си компенсират въздеиствието, се подбират по две двойки, за които е проверено че затварят термодинамичен цикъл. Освен това, в материала на руснаците става дума за установка с обем 8 м3. В такъв обем количеството термо-двойки е огромно. Предполагам и цената. И едва ли има основание да смятаме че това е некаква измама. Автора на материала - Радионов, изглежда е председател на дружеството. Изглежда за войската има много технологии, който не достигат до цивилните. Но поне би требвало нас да не ни заблуждават, че това не е възможно. Да си признаят, че работата е скъпа и за това е само за войската.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #33 -: Април 29, 2019, 09:19:25 pm »
Със сигурност има термодвойки със много по високо КПД от познатите ни. До колкото имам информация се правят с участието на самариий. Но не си мисли че това КПД е близо до 100. Самият принцип на работа на термидвойките обуславя нисичко кпд. А от горе на това самата идея на такова устройство " змия захапала опашката си" също като ротовертера е точно толкова ялова колкото и ротовертера.
Иначе и вояджърите и нови хоризонти се захранват от такива елементи, но не се греят сами. Грее ги термоядрен елемент.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #34 -: Април 29, 2019, 10:04:06 pm »
Със сигурност има термодвойки със много по високо КПД от познатите ни. До колкото имам информация се правят с участието на самариий. Но не си мисли че това КПД е близо до 100. Самият принцип на работа на термидвойките обуславя нисичко кпд. А от горе на това самата идея на такова устройство " змия захапала опашката си" също като ротовертера е точно толкова ялова колкото и ротовертера.
Иначе и вояджърите и нови хоризонти се захранват от такива елементи, но не се греят сами. Грее ги термоядрен елемент.

Напълно си прав, и е безсмисленно да се спори с такива "корифеи" като вале и вектор. ;D

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #35 -: Април 29, 2019, 10:24:55 pm »
Важното е, че с ел.резонанс КПДто на термодвойките стига 100% за Космоса, а ефективността надхвърля 100% в Атмосферата.
Най-прост Волтов стълб може да послужи за нужния пакет от термодвойки, стига да не е осакатен, като търговските батерии и акумулатори.

Vale

  • Гост
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #36 -: Април 30, 2019, 08:23:39 pm »
Пак ви обръщам внимание, че на държавно ниво се правят разработки свързани със свободната енергия, и че при държавното финансиране съответно и резултатите са по-добри. Битува мнението, че държавите отричат свободната енергия и за това не дават финансиране в тази област. Има и други доказателства за това твърдение и ако се наложи ще ги посоча. Документа, който поставих доказва точно това. Не мисля че сам човек със собствените си пари може да получи нещо полезно от тези термодвойки. Но ония имат достатачно пари за да имат и резултати. Освен това погледнете приложената таблица в документа, за съответното напрежение от примерна термодвойка. Там най-добрия резултат има поне 4 нули след десетичната запетая. А примерните електрети, които се намериха достигат до число със 4 нули отзад. Разликата е 8 порядъка или 100 милиона пъти. И това също е малко. Те имат много по ефективни разработки.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #37 -: Април 30, 2019, 08:46:29 pm »
Vale
Направих си труда да прочета документа койти си дал по нагоре  Съжалявам, но това е написано от любителска група теоретични физици които грам практически опит нямат по въпроса. Липсата на опит ги кара да интерпретират фривилно и напълно погрешно много неща.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #38 -: Април 30, 2019, 09:02:18 pm »
Vale, преди време забелязах една разработка на сътрудник във това същото физическо общество. Този човек беше възхваляван като създал много неща и патентовал голяма чест от тях. Ставаше въпрос за свързване на два синхронни генератора на общ вал с дефазиране между тях. При подобна комбинация според автора би трябвало да се получи генерация без създаването на Ленц реакция. Е да ама НЕ. Там имаше и други разработки които си бяха откровени глупости. По тази причина съм на същото мнение като Радико, че това Физическо общество е нещо подобно на нашият форум, но с разработка на дадената тема а не на дискусия като при нас. И всичко това е на любителско а не на професионално ниво.

Vale

  • Гост
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #39 -: Април 30, 2019, 10:08:31 pm »
Имам чувството че говорим на различни езици. Кога съм казал, че точно тази група има пари. То се вижда по сървера им, колко пари имат. Ето го текста за който говоря, и Радико твърди че е прочел документа, но явно го е чел по диагоналната система:
Цитат
Автору известно, по крайней мере, одно из них от своего отца, видного военного строителя, лауреата государственной премии, начальника строи-тельного управления Минмонтажспецстроя полковника Геннадия Михайловича Родионова (1919-1986). В 1969 году он сообщил автору о том, что в построенном и сданном им Государственной комиссии СССР недавно под его руководством подземном городе в Карелии установлены две автономные безтопливные энергоустановки мощностью по несколько мегаватт, объёмом по 8 м3 каждая, одна – основная, другая – резервная энергоустановка. Данная информация – от председателя Государственной приёмной комиссии этого уникального подземного сооружения, – маршала Советского Союза Василия Ивановича Чуйкова, тогдашнего председателя Комитета Гражданской Обороны СССР.
Защо се правите че не разбирате кой има пари. Тука става дума за бюджета на СССР, а те никога не са жалели парите. И в предишен пост обърнах внимание на 8-те кубически метра термодвойки и че сигурно требва парите с багер да ги гребеш, за да искараш ток от тази кутийка.

Vale

  • Гост
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #40 -: Май 01, 2019, 09:48:37 am »
Vector, разбира се че може да се вади енергията от такива двойки. Ето ще сложа цитат от материала в wikipedia-та, който ти постави.
Цитат
In 1802 Vasily Petrov used voltaic piles in the discovery and research of electric arc effects.
Преведено на руски:
Цитат
В 1802 году Василий Петров использовал вольтовые сваи при открытии и исследовании эффектов электрической дуги.
Най-ефективно е като първо мине през искровик и от там в колебателен контур. Така се захранва трансформатора на Тесла. И ако честотата е добра, а понеже говорят за батерия, честотата би следвало да е много по добра от тази при електретите, това ще е най-ефективния начин за приложение на тези термодвойки. Аз от доста време се опитвам да обясня (без особен успех), че е по-добре да почнеш от някакво минимално захранване, което се самовъзстановява, а от там да прилагаш схема за усилване или както му казват - оверюнити. За този подход може да се прилагат и електрети, и както излиза може и термодвойки, въпреки че напрежението на последните е много ниско спрямо електретите.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Криогенния крадец на джаули - на Тесла
« Отговор #41 -: Май 02, 2019, 09:52:07 pm »
Пак ви обръщам внимание, че на държавно ниво се правят разработки свързани със свободната енергия, и че при държавното финансиране съответно и резултатите са по-добри.
Кой е казал, че форума няма практическа насоченост? Ето, човека споделя опита си и даже СЕ опитва, не не СЕ опитва, направо ни обръща вниманието към държавните СЕ разработки. И е във връзка с темата- крадецът криогенен, на Тесла джаулите. дИржавния криоген винаги дава по-добри резултати. 

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника