Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Криогенния крадец на джаули - на Тесла

<< < (7/9) > >>

Радико:
Vale Занимавал съм се с Пелтие елементи, и с термодвойки съм се занимавал. Имам и в момента 5-6 пелтиета. Да ти пратя едно да се убедиш лично каква бита кауза са.

Vector:
Той дали ще се грее безплатно зимата е друг въпрос, но има такива, които го замразяват печалбарски."

Vale:
Радико, сега вече прилича на диалог. Аз съм напълно съгласен, че от такъв елемент на Пелтие, не може да се получи нещо имащо значение. Това, което ми направи впечатление при руснаците е, че работят за развиване на технологията. Вместо поредица от много различни метали, които да си компенсират въздеиствието, се подбират по две двойки, за които е проверено че затварят термодинамичен цикъл. Освен това, в материала на руснаците става дума за установка с обем 8 м3. В такъв обем количеството термо-двойки е огромно. Предполагам и цената. И едва ли има основание да смятаме че това е некаква измама. Автора на материала - Радионов, изглежда е председател на дружеството. Изглежда за войската има много технологии, който не достигат до цивилните. Но поне би требвало нас да не ни заблуждават, че това не е възможно. Да си признаят, че работата е скъпа и за това е само за войската.

Радико:
Със сигурност има термодвойки със много по високо КПД от познатите ни. До колкото имам информация се правят с участието на самариий. Но не си мисли че това КПД е близо до 100. Самият принцип на работа на термидвойките обуславя нисичко кпд. А от горе на това самата идея на такова устройство " змия захапала опашката си" също като ротовертера е точно толкова ялова колкото и ротовертера.
Иначе и вояджърите и нови хоризонти се захранват от такива елементи, но не се греят сами. Грее ги термоядрен елемент.

технократ:

--- Цитат на: Радико в Април 29, 2019, 09:19:25 pm ---Със сигурност има термодвойки със много по високо КПД от познатите ни. До колкото имам информация се правят с участието на самариий. Но не си мисли че това КПД е близо до 100. Самият принцип на работа на термидвойките обуславя нисичко кпд. А от горе на това самата идея на такова устройство " змия захапала опашката си" също като ротовертера е точно толкова ялова колкото и ротовертера.
Иначе и вояджърите и нови хоризонти се захранват от такива елементи, но не се греят сами. Грее ги термоядрен елемент.

--- Край на цитат ---

Напълно си прав, и е безсмисленно да се спори с такива "корифеи" като вале и вектор. ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия