Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Електроника в автомобили и мотоциклети

Реле-регулатор Bosch

<< < (3/6) > >>

lpoik:
Здравейте,направих си старото реле(смених му четките),но видях нещо на старото реле липсва съпротивлението R демек няма делител съпротивление лампа.До колкото знам този делител ограничава възбуждащият ток.А новото реле където се прецака, имаше съпротивление,но не можа да изкара и година.Въпроса ми е от това ли съпротивление зависи в какви граници да регулира напрежението и тока.В момента държи 14v.с консуматори и без с оригиналното реле без съпротивлението R.

Радико:
Това съпротивление не е делител на напрежение а е товарно за да не ти присветва ламбата за зареждане на таблото щом не го виждаш значи не, че го няма ами е вградено интегрирано в блока. Слагаш релето у
и караш.

lpoik:
Радико--Не знам може и да е вградено вътре при електрониката,но е голямо 5W 180 oм.За него е направена специална стоика където е запоено.Май не е много добре да е вътре да нагрява другите елементи.Не знам може да са измисли някакъв начин.

juliang:
Ами 5 вата е, щото лампичката дет е на таблото е 3 вата.
Идеята на тоя резистор е следната: Ако алтернатора спре да подава ток, през резистора има връзка към минуса, и лампата е захранена и светва. Ако алтернатора произвежда ток, и от двата й края идва плюс и тя не свети. Обаче през резистора върви ток от алтернатора към минуса. Затуй трябва да е по-баят, за да не прегрява.

lpoik:
juliang-Така си мислех и аз,но не бях точно сигурен.Все пак ти благодаря за разяснението. 8)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия