Автор Тема: Евтин Ток  (Прочетена 55572 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Евтин Ток
« Отговор #15 -: Март 30, 2019, 02:21:12 am »
Неоновите трансформатори в комбинация с класическа Tesla coil, са много популярни сред любителите (на големи искри) отвъд океана. Не съм попадал на информация някой да споменава нещо за повече енергия на изхода при такава комбинация.
Имам няколко подобни (8-10kV на 20-30mA) за запалване на пещи - водят ги Ignition transformers.

Madsatbg, можеш ли да уточниш какво имаш предвид като изпълнение?

Неактивен lpoik

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
Re: Евтин Ток
« Отговор #16 -: Март 30, 2019, 07:55:05 am »
На входа на този трансформатор пише 700mA а на изхода 30-40mA,кое е повече на изхода освен напрежението.Тук фактора е тока а не напрежението.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Евтин Ток
« Отговор #17 -: Март 30, 2019, 09:40:58 am »
Работата на напрежението е толкова колкото да шашка неуките!

Неактивен madsatbg

  • Специалист
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 393
  • Пол: Мъж
  • теорията без практика е мъртва
    • Видеонаблюдение
Re: Евтин Ток
« Отговор #18 -: Март 30, 2019, 01:08:40 pm »
Неоновите трансформатори в комбинация с класическа Tesla coil, са много популярни сред любителите (на големи искри) отвъд океана. Не съм попадал на информация някой да споменава нещо за повече енергия на изхода при такава комбинация.
Имам няколко подобни (8-10kV на 20-30mA) за запалване на пещи - водят ги Ignition transformers.

Madsatbg, можеш ли да уточниш какво имаш предвид като изпълнение?

Споделих моя идея, как бихме могли да проверим дали "неоновия" трансформатор е свръх единичен - МОЩНОСТТА на входа е по-малка от МОЩНОСТТА на изхода.
В случая става дума за VA, да не се бърка с W.

С Тесла трансформатор ще свалим изходното напрежение на "неоновия" трансформатор, от 4000 v na 220 v.
След което изхода се включва на входа, и ако продължи да работи....

Как да стане това?

"Вторичната" на Тесла трансформатора се включва като "първична" на изхода на "неоновия" трансформатор.
За да съгласуваме двата трансформатора, естествено ще ползваме искрище.
"Първичната" на Тесла трансформатора ще ползваме като изходна намотка и се свързва със входа на "неоновия" трансформатор.

Това е само идея, която ми хрумна  седейки пред клавиатурата.
Не съм го пробвал, естествено това е разработка за една, две години работа/ все пак е за нобелова премия, ако се получи  ;) /.

успех

п.с.Имам толкова идеи за пробване. че не ми стига времето.
Ако има нетърпеливи колеги - "флаг вам в руки".
Имам нужните детайли от времето, когато се занимавах с Тесла трансформатори.
Рано или късно ще се заема с пробването и ще споделя резултата.
« Последна редакция: Март 30, 2019, 01:33:40 pm от madsatbg »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Евтин Ток
« Отговор #19 -: Март 30, 2019, 02:24:00 pm »
Чак пък една-две години :) Опитът не изглежда сложен, макар и да има няколко променливи, които трябва да се проследят.
Благодаря за идеята. И аз имам дълъг списък с експерименти, които си чакат реда...

На първо време се занимавам с една VTTC, понеже ми се ще да впрегна в работа новопридобитата ми лампа GS-35B. Вече почти съм събрал необходимите материали. С тази ТС ще се пробват различни неща, включително и излъчвателните рингове на Лаковски.

Следващият ми проект ще бъде свързан с вид индуктор, съставен от желязна сърцевина (в случая множество набити електроди) и намотка от 8-10 слоя, разделени от концентрични цилиндри силициева ламарина + някакъв изолатор за допълнителна сепарация на отделните слоеве (за да не си пречат магнитните потоци). В идеалният вариант всички въздушни пространства между намотките и навивките, трябва да се запълнят с желязна прах. Така изготвеният индуктор, свързан последователно във верига с пуснато синусоидално напрежение с честота 300-400Hz, може да увеличи мощността в цялата верига. Или поне така стоят нещата според теорията, която предлага изработката на такъв индуктор.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Евтин Ток
« Отговор #20 -: Март 30, 2019, 05:57:42 pm »
Здравейте,
Предложената от VAN принципна схема няма СЕ. Ако се приложи монтажна схема може да се получи с леки доработки.

За получаване на СЕ без външен източник трябва параметрично усилване. Най-простото е да се променя параметър честота. След повишаване на честотата от закон за електромагнитна индукция ще имаме прираст на ЕДН следователно СЕ.
Повишаването на честотата не става даром, а за сметка на преодоляването на центробежните сили, сиреч центростремително движение. За това ни трябва монтажна схема да се види трика т.е. палачинкова бобина, включена към генератора.

Ако се подаде правоъгълен импулс в бобина, то тока има трионообразна форма. Същият ток има постоянна съставка и е предпоставка за СЕ. Към генератора индуктивно трябва трета намотка да индуктира повишената честота. За постигане на стационарен режим и СЕ мощност желателно е генератора да изпадне в резонанс.

Извод: от изложеното ни трябва монтажна схема за доказване на центростремително движение, трета товарна намотка и лека преработка на схемата. Дадена е първа степен на ракетата, останалите две трябва да се направят.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Евтин Ток
« Отговор #21 -: Март 30, 2019, 05:58:22 pm »
"Вторичната" на Тесла трансформатора се включва като "първична" на изхода на "неоновия" трансформатор.
За да съгласуваме двата трансформатора, естествено ще ползваме искрище.
"Първичната" на Тесла трансформатора ще ползваме като изходна намотка и се свързва със входа на "неоновия" трансформатор.
Това е само идея, която ми хрумна  седейки пред клавиатурата.
Само с искрища и Тесла трансформатор нещата няма да станат, освен ако не мислите че с пускане на тото ще станете автоматично милионер, вариациите на системата са прекалено много за да ги налучкате, иска се съгласуване на системата и особено са важи два фактора (поне до колкото се знае): отвореност на самата система, или казано по друг начин здраво заземяване, и постигане на режим който се знае като негативно съпротивление. Ето човека който най-добре е обяснил и показал този феномен на нета, поне според мен:
https://www.youtube.com/watch?v=JWD0Wy_UOEA
Ако някои дуг има повече информация за подобна (електро)динамика моля да сподели.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: Евтин Ток
« Отговор #22 -: Март 31, 2019, 04:03:19 am »
    epwpixieq-1, винаги уважавам твоите постове и ги чета с интерес, защото са много съдържателни, но нека
да не използваме термини, като отрицателно съпротивление, отрицателна индуктивност и други подобни отрицателни неща.
    Отрицателни величини в природата няма, има срещуположни величини или величини със срещуположен вектор. Всяка величина се разпространява от нула до безкраиност.
     Това, че някой е приел да се отчита температурата от нула градуса нагоре положителна и от нула градуса надолу отрицателна, не значи, че –5 или –205 градуса, са отрицателни величини, и тези стойности, са положителни величини.
     
   
« Последна редакция: Март 31, 2019, 03:16:18 pm от atos »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Евтин Ток
« Отговор #23 -: Март 31, 2019, 05:47:30 am »
"Вторичната" на Тесла трансформатора се включва като "първична" на изхода на "неоновия" трансформатор.
За да съгласуваме двата трансформатора, естествено ще ползваме искрище.
"Първичната" на Тесла трансформатора ще ползваме като изходна намотка и се свързва със входа на "неоновия" трансформатор.

няма да се получи защото Тесла трансформатора работи на четвъртвълнов резонанс с разпределени параметри, докато неоновия трансформатор работи просто с електромагнитна индукция, честотите не съответстват и т. н. Аз съм пробвал на първичката на качера да подавам високо от ТДКС чрез искрище, не става, няма генерация на вторичната

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Евтин Ток
« Отговор #24 -: Март 31, 2019, 06:29:50 pm »
    epwpixieq-1, винаги уважавам твоите постове и ги чета с интерес, защото са много съдържателни, но нека
да не използваме термини, като отрицателно съпротивление, отрицателна индуктивност и други подобни отрицателни неща.
    Отрицателни величини в природата няма, има срещуположни величини или величини със срещуположен вектор. Всяка величина се разпространява от нула до безкраиност.
     Това, че някой е приел да се отчита температурата от нула градуса нагоре положителна и от нула градуса надолу отрицателна, не значи, че –5 или –205 градуса, са отрицателни величини, и тези стойности, са положителни величини.
mito_kupona, съгласен съм със вашия коментар. Използвах термина "негативно съпротивление" понеже колегата на видеото представя феномена под това наименование. Абсолютно съм съгласен че в природата няма отрицателни сили или процеси, а само резултатни реални компоненти  на относително взаимодействащи сили. Може би в този контекст, трябва да осмислим какво точно е нашето виждане за "съпротивление", или при положение, че трябва да използваме идеята за "импеданс", което всъщност ще е по-правилно (термина произлизащ от думата "impede" - забавям или затормозявам), за да изразим комплектността на феномените, и тяхтното взаимодействие, които възпрепятстват електродинамичните явления, то тогава може да кажем, че се наблюдава феномен при който имаме динамика на електромагнитните явления където импеданса в системата е под ниво (и прогресивно намаляващ до опреден момент), при което този феномен се  проявява  в стандартно конструирани ел. системи.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Евтин Ток
« Отговор #25 -: Март 31, 2019, 09:10:41 pm »
Още  5години,даже и няма да стигнат за направеното на СЕ.
 ПП. всеки отхвърля всичко,, опарил се е няколко пъти.." Но не е така. СЕ си го има... Въпрос на гледна точка   ;)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Евтин Ток
« Отговор #26 -: Март 31, 2019, 10:13:30 pm »
Цитат
но нека
да не използваме термини, като отрицателно съпротивление,   
Как да няма, има отрицателно съпротивление. Ясно изразено и лесно за изследване е при тунелните диоди. Това, че ние не знаем за съществуването на определен ефект не значи, че той не съществува

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Евтин Ток
« Отговор #27 -: Март 31, 2019, 10:20:08 pm »
Здравейте,
Коментара ми е за негативно съпротивление, познато като отрицателно съпротивление. Отрицателно съпротивление се въвежда за двуполюсник познато от радиотехниката.

Един трептящ кръг за СВ има съпротивление около 6ома, ако се измери омичното съпротивление е под 1ом. В 6ома се включва електромагнитното излъчване, увеличение на съпротивлението заради скин ефекта и други загуби. Ако се включи отрицателно съпротивление с 6 ома в кръга ще възникнат незатихващи трептения. Най-лесно е да се включи тунелен диод, или транзитронен генератор-многорешетъчна лампа в динатронен режим. Ако се ползва лампа (транзистор) има три извода и често се представя като четириполюсник и не може да се включи като двуполюсник. С две лампи (транзистори) може да се направи двуполюсен генератор(отрицателно съпротивление). Такъв ползвах да включа към палачинкова бифилярка, след около минута се получи имплозия и изгаряне на елементи. Убедих се, че СЕ не е забавление и 3 години само теоритизирах нещата.

За постигането на отрицателно съпротивление трябва захранващ източник за подържане на  отрицателното съпротивление.

ТТ. използва центробежните сили за честотно преобразуване. Последния клип на epwpixieq-1 лошо е направена първичната, навита е на тръба, а не на спирала(палачинка), но е спазено условието, първичната е външна, вторичната вътрешна, ползване на центробежните сили(инерция и гравитация, неелектрични сили, следователно могат да генерират ЕДН).

Неонов трансформатор не ползва неелектрични сили, честотата на първичната и вторичната е еднаква и СЕ липсва.

Гравитацията, инерцията и центробежните сили са свободен ресурс, ако се ползват дават СЕ.
Няма енергийна криза има криза на невежеството.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Евтин Ток
« Отговор #28 -: Март 31, 2019, 10:57:12 pm »
Как да няма, има отрицателно съпротивление. Ясно изразено и лесно за изследване е при тунелните диоди. Това, че ние не знаем за съществуването на определен ефект не значи, че той не съществува

И в какво се изразява това отрицателно съпротивление? данеби да си мислиш че като диода пропуска само в едната посока а в другата не, има отрицателно съпротивление ?

Неактивен Tanas

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 150
Re: Евтин Ток
« Отговор #29 -: Април 01, 2019, 06:03:22 am »
Ако бях на мястото на Алтиум или МЗК, веднага щях да ви банна, но понеже модератора атос не знае къде му е поялника и в коя ръка го държи, допуска такива грешки които са нормални за етеровярващите или техните братя ефировярващите..

По тази логика допуска и потребители със съмнително потекло от сорта на извънземните, няма лошо  :D

Важното е мозъка да дава импулси на щастието!  ;)