Автор Тема: Вън мошениците от форума!  (Прочетена 121600 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #45 -: Март 28, 2019, 11:25:46 am »
Ми то не е зор да се търси всичко само с една търсачка. Има и други. Въпреки, че аз съм забелязвал и обратна на твоята логика тенденция. Материяли които би трябвало да се филтрират според теб като опасни и вредни за статуквото след няколко търсения и прегледи започват да отиват по напред в гугъла. Струва ми се, че параноята е доста неоснователна в случая.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #46 -: Март 28, 2019, 11:41:13 am »
Отново се развихря някаква конспирация.
... ако по нареждане на някой, въпросния материал го махнат от мрежата.
Кой е този "някой" който ще ми нареди да премахна някакъв материал?

Също написах, че се записват всичките URL адреси на които всеки потребител в мрежата е обърнал внимание. Поради това, ако тези, които нареждат какво да има в мрежата и какво да се махне, са решили, че например Вие откривате информация, която си струва да бъде премахната от мрежата е достатъчно просто да минават след вас и да зачистват пространството.
Дори и аз мога да ти напиша една програмка, която влиза във всеки раздел на форума и търси хиперлинкове (връзки) в нея и минава по всеки един от тях. Така тя "ще обърне внимание" на всичко което е сложено като връзка в този форум. И какво ще направи "оня" - ще затрие всички линкове, които моята програма е посетила? Та тя може да работи седмици и месеци и да изръшка половината интернет... Представям си какво ще стане ако я пусна във форумите на дата-та, на абв или на бг-мама, или по автофорумите :)

Хората имат различни способности за търсене и не всеки човек е способен да намери полезна информация сред купищата боклук който се трупа в мрежата.
Много е трудно (да не кажа невъзможно) да се определи дали зад даден интернет адрес стои реален човек или програма. А и как ще се разбере кое е е ценно и кое е боклук? Ценността е много абстрактно понятие.

Всеки може да види, че има няколко процеса на Гоогъл сред активните потребители на форума.
Това са ботове, които действат точно на принципа, който обясних по-горе. Те влизат във всяка една тема и я индексират (сортират думите в нея) за да могат да покажат тази тема когато някой се заинтересува от нещо в гугъла. В тези ботове няма нищо загадъчно, странно или необичайно. Без тях Гугъл няма да знае какво е написано в този форум и няма да може да отговори точно на търсенията. И ти можеш да си направиш такава програма, само ти трябват няколко милиона хард диска, няколко стотин хиляди сървъра, петабайти оперативна памет, декари помещения и мегавати електроенергия. А, да ... и добра интернет връзка :)

Готов съм да сложа какъвто и да е "горещ" материал свързан със СЕ в моя акаунт в mega.nz и да видим дали някой ще се заинтересува и ще се опита да го свали. Ще го направя публичен, видим за целия интернет и ще видим колко време ще остана жив :) Ще си сложа линк тук, в мазето, за да могат "онези" да го видят и проследят. Само някой трябва да ми предостави такъв материал...

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #47 -: Март 28, 2019, 02:12:04 pm »
Димов,
За СЕ нарушаване на ЗЗЕ не е необходимо!
А ЗЗЕ се "опровергава" от Теорията на относителността!

Vale

  • Гост
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #48 -: Март 28, 2019, 02:22:40 pm »
juliang, не знам колко опит имаш с правене на програми и с индексиране, но не е логично индексирането на материала от форума да трае толкова дълго. Ако беше така, щяха да индексират целата мрежа в продължение на години. Много е лесно да се говори за параноя, но оня холандски скулптор, дето направи топчето да се върти и го показваше денонощно го махнаха от мрежата. Има и други неща, дето ги махнаха, не ме карай да ги слагам на форума. За да ти затворат страницата требва да имаш сериозен материал. Вместо да ми викате параноик, намерете холандеца с топчето и го питайте кой му затвори страницата. Как се оценява, дали дадена страница е опасна или не, мисля че е доста трудно и требва да мине през човек. За това още има интересни работи в мрежата.
Радико, не си мисли че в Гуугъл нема да знаят какво си търсил с друга търсачка. URL адреса може да се записва във всички раутери, така че в крайна сметка ще отиде където трябва.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #49 -: Март 28, 2019, 02:30:08 pm »
Димов,
За СЕ нарушаване на ЗЗЕ не е необходимо!
А ЗЗЕ се "опровергава" от Теорията на относителността!

Би ли обяснил как теорията на относителността опровергава ЗЗЕ.
Аз разбирам СЕ-то, като алтернатива на алтернативната енергетика :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #50 -: Март 28, 2019, 02:38:36 pm »
VALE  в общи линии съм съгласен от написаното, например руската уикипедия не можете вече да я четете ( за което съжалявам защото е много по добра от българската) защото е блокирана в мрежата официално от руското правителство, поради това щото се описвало в нея, как може в домашни условия човек да си спретне наркотик. Също и трудовете на Маринов не мога да ги намеря в Гугъл и по точно експериментите му, за които много ясно си спомням че във форума на дира, преди години един беше дал линк на документ във формат pdf описващ подробно и с чертежи и формули опитите и постановките на Маринов. Иначе разни глупости стоят със деситилетия в мрежата и после автоматично се трият. Това не навява ли на мисълта че има хора на статуквото, които не искат други хора да се домогват до определено ценна информация от мрежата.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #51 -: Март 28, 2019, 05:17:45 pm »
Би ли обяснил как теорията на относителността опровергава ЗЗЕ.
Аз разбирам СЕ-то, като алтернатива на алтернативната енергетика :)
Четене иска..
Нали няма като Мишо да чакаш на готово...потруди СЕ!

Коригира ЗЗЕ на ЗЗЕ/М.
Успех!


Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #52 -: Март 28, 2019, 06:24:29 pm »
Четене иска..
Нали няма като Мишо да чакаш на готово...потруди СЕ!

Коригира ЗЗЕ на ЗЗЕ/М.
Успех!

Четете , четете, ми чел съм теория на относителността, абсолютна скорост на светлината, изкривяване на светлината от гравитационна леща, забавяне на времето. Все такива работи пише, но не пише че опровергава ЗЗЕ. И в крайна сметка ти казваш че само коригира ЗЗЕ, какво коригира, в ЗЗЕ няма какво да се коригира.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #53 -: Март 28, 2019, 07:06:17 pm »
Написал съм ти!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #54 -: Март 28, 2019, 07:13:12 pm »
Написал съм ти!

Това ли

Цитат
Коригира ЗЗЕ на ЗЗЕ/М.
Успех!

Поясни ако обичаш, нещо не схващам мисълта ти.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #55 -: Март 28, 2019, 07:18:24 pm »
Това ли

Поясни ако обичаш, нещо не схващам мисълта ти.
Щом не схващаш!не си чел достатъчно...чети повече :)


Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #56 -: Март 28, 2019, 08:48:06 pm »
Щом не схващаш!не си чел достатъчно...чети повече :)

Вероятно се оправдаваш. Ти обясни, пък после ще видим дали съм разбрал или не.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #57 -: Март 28, 2019, 08:53:03 pm »

1000лв даваш ли?като те мързи да четеш..
Той и Мишо го мързи да си намери два магнита ,ама поне дава 1000лв.
Тънко искаш да минеш ;)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #58 -: Март 28, 2019, 11:43:05 pm »
Колеги,
придържайки се към темата на форума: ...мошениците.....
искам да направя предложение заглавието да се измени на "полуделите" и да стане: Вън полуделите от форума!  :D И не е смешно, не гледайте, че аз се смея, защото се смея със сълзи, т.е. плача, смеейки се.  ;D

Считам, че "мошеник" е този, който съзнателно въвежда в заблуждение, за да извлече за себе си изгода, изразяваща се в придобиване на слава на "изобретател", примерно, като Никола Тесла. Т.е. има проява на съзнателна воля и умисъл. Но аз такъв "мошеник" не съм срещал, защото съм забелязал, че при всички тях, регистрирани във форума, липсва съзнание на деянието при въвеждане в заблуждение.

Считам, че винаги се касае за несъзнателно заблуждение, следствие на параноя, шизофрения, халюцинации, чуване на гласове, разговаряне с духове и т.н. Т.е. тези хора не го правят съзнателно, те действително се възприемат за Никола Тесла.  А ние -НЕ изобретателите не можем да им се сърдим. Мдааа..... :D

И кви 5, кви 1000 лв. говорите тука, колеги, плашите ме.  ;D

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #59 -: Март 29, 2019, 09:00:20 am »

Гласували 23
7+8+10…?
Не ,няма мошеници в форума ,само нежни гейчета като това по горе :)
Хайде сега нежни гейчета да премахнете бана на Енталпии!
П.п.низо админ!

Въвеждам ти 3 дневно ограничение за писане! Искрено се надявам да оцениш жеста ми, понеже подобни постове са предпоставка за незабавен БАН!/А/
« Последна редакция: Март 29, 2019, 02:37:03 pm от atos »