Автор Тема: Вън мошениците от форума!  (Прочетена 121580 пъти)

Активен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #30 -: Март 26, 2019, 08:30:01 pm »
Ма ти само можеш да хихикаш като малоумен. Ми обори тогава че въпросната личност не е пресъздал тестатика. Аз не твърдя обратното, твърдят го разни интернет медии. И престани да си даваш вид на много начетен, не си личи.
Колко елемнетарно колега, колко?
Как да ти докажа, че нещо не съществува? - ;D
Досега не се е родил оня, който може да докаже отрицателен факт, т.е. че нещо не съществува. Винаги се доказва положителния факт, че нещо съществува. Аз мога да докажа, че някой е изобретил генератор на СЕ, но не мога да докажа, че не е изобретил, виждаш ли каква логика имаш? Искаш от мен невъзможното. А и защо ми е да ти отварям очите, стои си в мрака.  ;D


Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #31 -: Март 26, 2019, 08:50:17 pm »
Колко елемнетарно колега, колко?
Как да ти докажа, че нещо не съществува? - ;D
Досега не се е родил оня, който може да докаже отрицателен факт, т.е. че нещо не съществува. Винаги се доказва положителния факт, че нещо съществува. Аз мога да докажа, че някой е изобретил генератор на СЕ, но не мога да докажа, че не е изобретил, виждаш ли каква логика имаш? Искаш от мен невъзможното. А и защо ми е да ти отварям очите, стои си в мрака.  ;D

Ухиления, може може, да се докаже че нещо не съществува.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #32 -: Март 26, 2019, 08:51:57 pm »
Намерих нещо по обширно за опитите и премеждията на Маринов, на който му се чете да заповяда.
http://de-zorata.de/sites/forum/index.php/topic,236.0.html

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #33 -: Март 26, 2019, 10:53:42 pm »
   Това ми хареса от предложения текст за Стефан Маринов, където той говори за един "перпетуум-мобилист":
   Тук искам да кажа няколко думи за научната ми работа.

Още преди постъпването ми в университета (1948 г.) се запознах с един много добър човек Никола Крунев. Той измисляше вечни двигатели. Никола Крунев, който тогава вече бе прехвърлил седемдесетте, беше ярко изразен параноик. Той не само че нямаше пенсия, но дори и купони за хляб не му даваха, тъй като цял живот беше мислил само за своите „перпетуум мобиле" и за да не се откъсва от тази своя непрекъсната дейност, свързана с голямо умствено напрежение, никога през живота си не беше работил на постоянна работа, нямаше нито семейство, нито собственост и с монашеска преданост и обреченост бе носил и носеше своя кръст на перпетуум-мобилист. Но този съвсем самотен, нещастен, беден и жалък човек беше толкова добър, че тази доброта озаряваше неговите простички и детински проекти с някаква особена, бих казал божествена светлина.

Мен, седемнадесетгодишният, дотолкова ме увлякоха неговите наивни машинарии, че сам отидох при Трайчо Костов (тогавашния зам.-председател на Министерския съвет и приятел на родителите ми), за да му разкажа за тях и да помоля за материална помощ за експериментиране. Разбира се субсидии не получих, но по-късно като студент-физик в Чехословакия аз дълго мъдрувах над загадките, които се криеха в изобретенията на Крунев. Някои бяха пална безсмислица, но над едно от тях дълго мислих. Това бе ефектът от ударите върху едно голямо тяло на много на брой малки тела, непосредствено едно след друго. Тук наистина се криеше някаква странна загадка.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #34 -: Март 27, 2019, 12:03:17 am »
Димов...след този твой пост...онемяхме всички!
Ако не си допуснал неволна грешка в датирането на събитията, излиза, че сега си на...87 години?
Респект!!!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #35 -: Март 27, 2019, 12:43:09 am »
   Това е цитат от книга на Стефан Маринов, не е ли ясно? Казвам -    Това ми хареса от предложения текст за Стефан Маринов, където той говори за един "перпетуум-мобилист":
   И по-надолу е цитатът.  :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #36 -: Март 27, 2019, 01:50:42 am »
Хахаха...цитат обикновено се слага в кавички, иначе как да се знае, че е цитат?
Естествено, че не е ясно!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #37 -: Март 27, 2019, 10:14:53 am »
...Пък и в науката има голяма цензура, която е трудно човек да заобиколи. Едно време търсачите на СЕ са ги обявявали за луди без медицински преглед, а сега цели форуми пишат и обменят мисли по въпроса. Значи има напредък.

Да ти кажа ... преди 30 години п*далите ги обявяваха за болни също без медицински преглед, а сега правят паради на жълтите павета. Но не бих казал че това е напредък ... :)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #38 -: Март 27, 2019, 12:41:14 pm »
Цитат
Пролича си кой само си пише без да чете предложените материали

Не си познал, четох материала, чел съм и други оригинални статии за Маринов, а по точно за опита с двойният спусък, но вече не мога да ги намеря в нета, за да ги представя тук, няма ги незнайно защо.

Vale

  • Гост
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #39 -: Март 27, 2019, 07:18:52 pm »
Цитат
но вече не мога да ги намеря в нета, за да ги представя тук, няма ги незнайно защо.
технократ, не трябва да се чудиш, че материали, които си харесал с мрежата изчезват. Всичко което е смислено требва да се записва локално, защото елементарно записват всеки адрес на който спира в мрежата всеки човек, и ако са те белязали че имаш талант да търсиш, после затриват материала. Но иначе теориата за конспирацията е само теория.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #40 -: Март 27, 2019, 07:55:20 pm »
Не Ви бръснат и за слива, а Вие си мислите че Google ще трие заради Вас!!!!!

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #41 -: Март 27, 2019, 08:07:55 pm »
технократ, не трябва да се чудиш, че материали, които си харесал с мрежата изчезват. Всичко което е смислено требва да се записва локално, защото елементарно записват всеки адрес на който спира в мрежата всеки човек, и ако са те белязали че имаш талант да търсиш, после затриват материала. Но иначе теориата за конспирацията е само теория.

Това не го разбрах, моля за пояснение.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #42 -: Март 27, 2019, 09:12:15 pm »
   juliang, надявам се, че не слагаш знак за равенство между търсачите на СЕ и п*далите.  :)
   И аз съм мислил по идеята на Никола Крунев и даже мога да докажа, че ЗЗЕ е невалиден при определени условия. Скоро ще пусна нова тема по въпроса. Сметките са подобни на тези, като при "ефекта на фунията" ето тук - http://mazeto.net/index.php?topic=9112.0

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #43 -: Март 27, 2019, 11:44:09 pm »
'
В тоя ред на мисли е достатъчно да следят само препратките (линковете) в мазето.нет, които се дават от участниците и да ги затриват после след време, тихо да ги закриват, забраняват от гооглето, да не излизат повече. Както например изчезна Коша в мазето, иначе няма СЕ конспирация ;)

Я поясни малко, какъв КОШ е изчезнал в мазето, че не разбрах?
КОШ в мазето никога не е имало, има "Изтрити мнения (кошче)", което се помещава в раздел "Архив".

Vale

  • Гост
Re: Вън мошениците от форума!
« Отговор #44 -: Март 28, 2019, 09:57:58 am »
технократ, веднага пояснявам. Аз даже съм слагал материали, които изчезнаха от мрежата в темата за електрети. Писах, че е препоръчително, когато в мрежата се намери интересен материал да го съхраните на своя компютър. Така ще може да го исползвате, ако по нареждане на някой, въпросния материал го махнат от мрежата. Също написах, че се записват всичките URL адреси на които всеки потребител в мрежата е обърнал внимание. Поради това, ако тези, които нареждат какво да има в мрежата и какво да се махне, са решили, че например Вие откривате информация, която си струва да бъде премахната от мрежата е достатъчно просто да минават след вас и да зачистват пространството. Хората имат различни способности за търсене и не всеки човек е способен да намери полезна информация сред купищата боклук който се трупа в мрежата. Стана много подробно, аз си мислех да мине с едно изречение, но изглежда не ме разбрахте и се наложи да уточнявам. Всеки може да види, че има няколко процеса на Гоогъл сред активните потребители на форума.