Автор Тема: Генератор Helios  (Прочетена 156764 пъти)

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: Генератор Helios
« Отговор #30 -: Март 02, 2019, 06:23:47 pm »
Генератора, ще работи. Но каква енергия ще имаме на изхода? И дали ще може да се самозахрани.
 пп написано е 400kw. Но дали са реални.

Неактивен mirkata

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 35
  • Пол: Мъж
  • Невинен
Re: Генератор Helios
« Отговор #31 -: Март 02, 2019, 06:58:12 pm »
     Хммм, много интересна идея. Вярно, че в нета има подобни идеи, но тази ми се струва доста по реалистична.
     Някои казват, че реализирането на идеята е невъзможна. Само да припомня как стават откритията. Всички казват, че еди каква си идея няма да проработи, но някой който не е чул тези мнения, взел та я реализирал...
     Та нека да почакаме, автора като е хвърлил толкова труд и време и даже смелост да я предложи, не вярвам да се откаже да я реализира. Но....това изисква време и парички....
     Успех на автора.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Генератор Helios
« Отговор #32 -: Март 02, 2019, 07:47:31 pm »
Идеята наистина е работеща. Но не очаквайте да получите КПД над 1.
Ако екрана е направен от феромагнетик, без значение посоката на движение (90 гр или друго) то ще има сила на привличане между него и магнита (подобно на ротора при нормалните генератори). Но по големият проблем е реакцията на Ленц. Тя ще създава свое поле което противодейства на полето от постоянните магнити, като интензитет. Но ще създава сила която ще подпомага силата с която магнитите ще спират въртенето на екраниращият диск. Съвсем същата ще е картинката при положение че се използва диамагнетик, но там вместо привличане ще има обратната сила на отблъскване. Като тази сила ще отблъсква както при приближаване на екрана така и при отдалечаване.
Има и други фактори както съпротивление на магнитната верига които допълнително ще влошават работата, но на тях няма да се спирам.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #33 -: Март 02, 2019, 08:20:35 pm »
 Бат Ванко. Би ли обяснил малко по подробно как точно магнита ще спира диска. За начало нека разгледаме феромагнитен диск.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #34 -: Март 02, 2019, 09:00:05 pm »
Идеята наистина е работеща. Но не очаквайте да получите КПД над 1.
Bat_Vanko. вие като коментирате забелязвате ли че има противоречие в това което казвате в тези 2 изречения, поне на база на това дадено в документа ( за останалто което казвате съм съгласен).
"Идеята наистина е работеща." - Смисъла на идеята (в документа) е че имаме КПД над 1. Предполагам никой, смислено поне, не очаква да сложи 100W двигател за въртене на тази система и да получи някакво искрене ( и ел. вибрации) за 50W (което само по себе си има проблеми, понеже искрището отдава много топлина, което автоматическо означава загуби), което значи че всеки (на който му се занимава с това устройство) очаква да получи (доста) над така вложените 100W за въртенето на ротора.

Ако искате да кажете, че ще се получи промяна на В полето, при опредено екраниране, да, само посочете материал които ще върши тази работа, и особено този материал не трябва да взаимодейства с В полето, понеже в противен случай, въвличате друга динамика (както вие обяснихте), между В полето и индуцираните токове в екрана, който ще влияе директно и на бобината.

За да има смисъл тази машина, тоест идеята в документа да "работи", енергията която се изисква за въртенето на диска, трябва да е по-малка от тази която да дава dB/dt, и това е при абсолютно идеални условия. Тоест трябва да имаме всякакъв чуден материал (посочва се пайролитик графит, който даже може да се прави и в домашни условия: https://www.youtube.com/watch?v=rjBczjGQsdc) който без да си взаимодейства с В полето го неутрализира/отклонява (в случая с пайролитик графит, той си взаимодейства). Това което и вие казвате и аз общо взето е едно и също, но определено е объркващо когато започнете с изказване че "идеята работи".
 
Който се интересува и си мисли, че може да излезе нещо от нищо, може да тества идеята във полеви условия без никакъв двигател. Ако не сеща как, то просто не си заслужава да се занимава с нещо, от което няма представа.

Не не е. При МЕГ комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната, сиреч бори се диеектно срещу нея. За това не работи. Тук имаме 90 градуса при това два пъти.
И сега ако дефинирате какво значи "комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната" и как при това устройство имаме "90 градуса и то два пъти" ще се опитам поне да вникна в това което казвате.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 03:01:39 am от atos »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Генератор Helios
« Отговор #35 -: Март 02, 2019, 09:25:45 pm »
Сещам се за поне три начина по които магнита ще взаимодейства с екрана:
1. Привличане при приближаване и отдалечаване - при подходящата конструкция може да се получи компенсиране да двете сили и тяхната работа, като влиянието може да се сведе до минимум;
2. Индуциране на вихрови токове в екрана, те винаги ще влияят, но при използване на листов екран също могат да бъдат минимизирани;
3. Индуцираното ОЕДН от тока в соленоида - там нещата са винаги в противодействие на въртенето. Когато екрана се отваря тока нараства и се индуцира все по голямо ОЕДН. То създава свое магнитно поле което привлича отдалечаващият се екран и се стреми да го върне. В този момент магнита също се стреми да спре екрана. За разлика от приближаването на екрана когато силата на тока от ОЕДН намалява и единствено магнита привлича в случая.
epwpixieq-1 аз коментирам фактите а не идеята. А те за следните: идеята е принципно работеща, но да не се очаква КПД > 1. Получава се разновидност на нормалните електрогенератори, но с доста по лоши параметри.
Ако искате да кажете, че ще се получи промяна на В полето, при опредено екраниране, да, само посочете материал които ще върши тази работа, и особено този материал не трябва да взаимодейства с В полето, понеже в противен случай, въвличате друга динамика (както вие обяснихте), между В полето и индуцираните токове в екрана, който ще влияе директно и на бобината.
За съжаление не познавам материал който екранира но не взаимодейства с магнитно поле. Ако някой открие подобен материал със сигурност ще получи Нобелова награда.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #36 -: Март 02, 2019, 09:26:24 pm »
Как имаме 90 градуса? Не ги ли виждаш? Колко е ъгъла сключен между равнината на въртене на диска и посоката на магнитното поле на неодимовия магнит така както е показано в документа. За другите 90 първо искам да уточниш какъв смисъл влагаш в това "Б поле" има ли "А поле"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #37 -: Март 02, 2019, 09:45:48 pm »
А и Бат Ванко писал
Значи имаме привличане от магнита напред при влизане на екрана и привличане назад при излизането му. Съвсем очевидно е, че това са две еднакви величини различни по знак и сбора им е нула. Въпроса опира до това че действат в различно време значи нужно ни е събирателно устройство, демек маховик. И сега изненадата:
Тока през намотката ще направи стержена да бъде магнит АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ ПО РАЗПОЛОЖЕНИЕ И СВОЙСТВО КАТО НЕОДИМОВИЯ. следователно неговото взаимодействие с екрана ще е еднакво с преди това описаното. Тоест ще имаме две нули "не WC"
При парамагнитните екрани положението е идентично, но всички стойности си сменят знаците. На финала пак две нули.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Генератор Helios
« Отговор #38 -: Март 03, 2019, 02:24:48 am »
Атос,каква е причината Енталпии да бъде блокнат?
Причината, драги ми Векторе е посочена тук:
http://mazeto.net/index.php/topic,9885.15.html

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #39 -: Март 03, 2019, 02:35:36 am »
Колко е ъгъла сключен между равнината на въртене на диска и посоката на магнитното поле на неодимовия
Чак сега разбрах какво изразихте в предния си коментар, но не мога да разбера защо гледате на сравнението на устройствата по такъв начин, не мисля че ъгъла на редукция има някакво значение изобщо. Най-малкото понеже ако беше така то това устройство http://www.angelfire.com/ak5/energy21/magnetictechnology.htm и то нямаше да работи понеже прави превключване точно на  "комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната" принцип. За него съм сигурен, че ефектът съществува, понеже съм конструирал устройства, които работят на този принцип.
 
искам да уточниш какъв смисъл влагаш в това "Б поле" има ли "А поле"
Стандартен смисъл, както си е в дебелите книги: https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_field#The_B-field
« Последна редакция: Март 03, 2019, 03:03:23 am от atos »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Генератор Helios
« Отговор #40 -: Март 03, 2019, 08:58:03 am »
Честит празник на всички!
Ето още един СЕ генератор, който можеше да направи България велика! Но както винаги....не би! И защо? Ако проклетият руски немец Ленц не беше измислил гнусния си закон и ако гадните илюминати не бяха скрили технологията за производство на екраниращ магнитното поле материал, който не се привлича от магнитното поле..... Защо, защо защо??... Жалко за хубавата идея. Язък!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #41 -: Март 03, 2019, 11:59:32 am »
Цитат
  Най-малкото понеже ако беше така то това устройство http://www.angelfire.com/ak5/energy21/magnetictechnology.htm и то нямаше да работи понеже прави превключване точно на  "комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната"   
Ами то си е точно така. Това устройство не работи. Във интернет има чудовищно количество лъжи. Даже превъзхождат по количество истините. За тубата да не говорим там дори не е в пъти превъзходството, там е в порядъци. Този сайт не прави изключение. Проблема идва от лековерността и наивността на хората които се проявяват у всеки когато му нацелиш слабото място.  Във този форум има цял раздел по въпроса. Особенно интересна и образователна за теб би била тази тема:
  http://mazeto.net/index.php/topic,191.0.html   
Стига разбира се да не се окаже, че се казваш Валери Иванов. Иначе да ефекта същвствува, но само до 97-98%  и толкова. Причината са геешните 180 градуса.

Voter

  • Гост
Re: Генератор Helios
« Отговор #42 -: Март 03, 2019, 12:36:01 pm »
Честито на всички участници в форума 3ти март!
Да се опитам с прости думи да обясна.
Гледайте този клип https://www.youtube.com/watch?v=l_1nozBje-8 Навярно ще забележите, колко малко усилие се прилага, за придвижване на пиро графита към неодимовият магнит. Съответно много малка енергия е необходима за движението на екрана.
Материалите за екраниране на магнитното поле, които заслужават внимание са следните:
1 – Бисмут -170
От Пиро графитите различаваме два вида.
2 - Пиро графит 85
3 - Пиро графит -950. Тази разновидност трябва да използваме, тя екранира максимално.
Силата на неодимовияте магнити се сумира, с увеличаване на техният брой, и това е научно доказано.
А сега нека разгледаме формулата H = А*N/L
Н - силата на електромагнита
N - броят на навивки на бобината
I – токът в A ампери
L - дължината на намотката в метри
Ако я приложим за соленоид, и я преобразуваме ще получим за А= N/ LН. От нея ясно се вижда, че при увеличаване броя на неодимовите магнити, че в соленоида токът А нараства. А съответно и мощността.
Нима може да повярвате на скептицизма на epwpixieq-1 и Bat_Vanko? За КПД по малко от единица, тези двамата не са разбрали ПДФа. Тяхният мироглед, е ограничен от тяхното образование. Виждат само малка част от света в който живеят като (кон с кепенци). Образованието не е гаранция, че придобивате автоматически творческо мислене и комбинативност, наречено (кратко) интелект.
Но надежди има, открих в форума няколко Homo sapiens (Човек разумен). Най ярки представители са Радико и mirkata. Те наистина използват сивото си вещество, да мислят, браво на тях. Моля всички които не са споменати, да не се сърдят.
Пожелавам ви за в бъдеще големи успехи

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Генератор Helios
« Отговор #43 -: Март 03, 2019, 11:23:53 pm »
Най-малкото понеже ако беше така то това устройство http://www.angelfire.com/ak5/energy21/magnetictechnology.htm и то нямаше да работи понеже прави превключване точно на  "комутиращата енергия е на 180 градуса спрямо работната".
Ами то си е точно така. Това устройство не работи.
Ще ми е интересно да обясните какво разбирате под "работата" на това устройство,  понеже мисля че имате неразбиране за физическия ефект.

Ефекта е реален, тоест има усилване на магнитния поток от единия контур към другия, посредством преориентирането на голяма част ( но определено не целия ) магнитен поток, на постоянните магнити, които "тече" в контура. Реалността на принципа лично мога да го потвърдя, имам 2 устройства направени които работят на този принцип, като преди да ги направя съм си правил полеви експерименти с този ефект. Няма нищо странно във ефекта, просто магнитен-лостов ефект (най-елементарно казано), това че вие не го разбирате, или по-скоро не разбирате точно какво става, и мислите нереални неща, на база на което отричате ефекта, е съвсем друг проблем.

Ето ви малко динамични конструкции което може да ви се видят по-реални:
https://www.youtube.com/watch?v=fb-wvvWIecg
https://www.youtube.com/watch?v=3uGsQMGu4f4
https://www.youtube.com/watch?v=gmwBbnWQZP8
едно от моите устройства, има конструкция като на последното видео, само ротора ми е по-оптимално конструиран, но за сметка на това комутатора ми е доста по-аматьорски направен.

За да проверите ефекта ( лично) ви трябват няколко парчета желязо, 2 постоянни магнита ( за предпочитане по-силни, за да е проявен повече ефекта), и 9 волтова батерия, малко кабел, време да направите установката, и най-вече разбиране как да я направите. А направата и е много елементарна както е показнано на първия линк който дадох.

На Интернет има много глупости таке е, но не хвърляйте всичко, което не разбирате, под един знаменател, понеже както видяхме има колеги, във форума които изобщо не бяха чували за електростатичен мотор, въпреки че такива съществуват от 250 години, и всъщност са първите мотори. Ако мислите че нещо което не разбирате не може да съществува то тогава за съжаление имате много ограничено виждане за природата около нас, и се ограничавате лично себе си в научаването на нови неща, което всъщност е по големия проблем.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 11:47:52 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Генератор Helios
« Отговор #44 -: Март 04, 2019, 06:44:15 pm »
Цитат
  Ще ми е интересно да обясните какво разбирате под "работата" на това устройство,  понеже мисля че имате неразбиране за физическия ефект.   
Недей да се правиш на ощипана мома. Няма човек в този форум който да не е на ясно какво имам в предвид. Същото което имат в предвид и авторите на въпросния сайт. А то е, че въпросното устройство произвежда на изхода достатъчно енергия за да захрани входа си и да остане малко и за друг консуматор. Това са условията които правят едно устройство работещо а това не е такова. И в случая не аз съм некомпетентния и незнаещия а ти. Ако си мислиш, че това устройство е работещо то е защото определено имаш сериозна празнина в познанията по въпроса и това ти пречи да видиш всички фактори играещи роля в случая.  Едното от нещата които пропускаш е, че закона на к
Кирхоф е валиден както за ел. ток така и за магнитни потоци.